Ciekawe co to będzie?

Niektórzy może pamiętają, że pisałem o tym iż Ģłówny Urząd Statystyczny wezwał mnie do ankiety dla przedsiębiorców. Po jej wypełnieniu okazało się, że moje odpowiedzi zostały zmienione na inne. Kilkukrotnie prosiłem o wyjaśnienia lecz GUS zignorował moje zapytania nie odpowiadając na żadne w ustawowych terminach.
W związku z tym, iż państwowa instytucja nie przestrzega przepisów: W dniu dzisiejszym przekazałem całość materiałów dziennikarzowi radiowemu. Może im się uda dowiedzieć dlaczego zmieniane są odpowiedzi w ankietach gospodarczych…

przypomnienie tematu tutaj.

3 polubienia

Bardzo dobrze zrobiłeś.

3 polubienia

Pewnie za to zapłacę… ale nie można się dać zastraszyć. To być może ostatnia chwila gdy mamy niezależne od rządu media.

3 polubienia

Masz prawo bronić swoich racji i nikt nie ma prawa zmieniać tego co napisałeś w ankiecie.
Taką ankietę to można o kant…rozbić.

3 polubienia

Wypowiedziałeś się wg niskiej świadomości, więc Cię skorygowano na prawidłowszą. ZUS to bardzo proobywatelska instytucja.

1 polubienie

Ja w zasadzie byłem przekonany że to może być błąd techniczny, choć dziwnie zbieżne z polityką rządu. Ale po tym ile razy postanowili zignorować oficjalne zapytania, to wygląda że coś tu jest jednak bardzo nie tak jak być powinno.

1 polubienie

Więc mogli nie dawać mi możliwości narzekania na ZUS :wink: Skoro dali to powinni to przyjąć na klatę.

2 polubienia

Założyli, że masz wyższą świadomość.

1 polubienie

Na to wgląda, że można zmieniać ankiety na swoje kopyto, a może z wyborami było podobnie?

5 polubień

Innymi słowy: liczyli że tresura jest skuteczniejsza?

1 polubienie

Mógłbyś brać przykład ze mnie, który staram się być obiektywny w ocenach;

1 polubienie

To może zapłać za mnie 1316 zł miesięcznie. Od stycznia 1500 zł miesięcznie. Prezes już mówił że powinienem płacić 2000 zł miesięcznie zusu. Jak przejdę na emeryturę to wedle prognoz dostanę 670 zł miesięcznie.

Zaprawdę powinienem być zwolennikiem tego rozboju :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Gdybyś był Ministrem Finansów lub szefem rządu, zobaczyłbyś, jak musiałbyś się gimnastykować, aby zbilansować wpływy z wydatkami.

1 polubienie

Ja tam nie wiem… Jednak zaskakuje mnie jak wiele osób mi mówiło: Nie warto! Co się będziesz po urzędach ciągał? Daj spokój.

Większość ludzi nie rozumie o co mi chodzi. Nie uznaje za ważne tego że instytucja powołana do takich badań zmienia ich wyniki a do tego ignoruje skargę i żądanie wyjaśnień. Dla większości to nieistotne… ale wyobraźcie sobie że wasze nazwisko widniałoby pod traktatem włączającym Polskę do Białorusi?
Nieporównywalne?
Godząc się na fałszerstwa waszych oświadczeń, godzicie się na takie właśnie rzeczy.

4 polubienia

“Wierzę tylko w te statystyki, które sam sfałszowałem”.

                            -- Churchill Winston
3 polubienia

myslisz, ze dziennikarz wiecej moze?
no chyba, ze jakis wyjatkowo zaangazowany.

A ten dziennikarz radiowy to z niezależnych mediów jest?? Są jeszcze takie? Wg mnie wszystkie są zależne, tylko zależy od kogo (z której strony sceny politycznej).

1 polubienie

Czyli nic nie robić? Do kogo pójść? Przecież w tej chwili ja uczestniczyłem w ankiecie i wedle niej odpowiedziałem coś zupełnie innego niż rzeczywiście powiedziałem.
Mieliśmy trzy władze i czwartą dziennikarską. Trzy już pis ma… teraz zapowiedział że weźmie się za czwartą

1 polubienie

Robić! Ale dobrze trafić (dobrze wybrać dziennikarza) :slight_smile:
Ja już cztery miesiące czekam, aż sąd wyznaczy komornika w dawno zakończonej wyrokiem sprawie (teoretycznie ma na to 3 dni!). Zapytania, zażalenia nie pomagają. Odzewu, odpowiedzi czy działania ze strony sądu brak.

1 polubienie

No to jestem ciekawa co teraz bedzie…

1 polubienie