Ciekawy materiał na temat II wojny światowej ... A raczej dyskusja

Tam chyba w sztabie u angoli wymyślili, że se zrobią z komandosów spartan czy coś.
Żeby potem jak ich wyślą do koloni nie mieli problemów z gwałceniem i zabijaniem tubylców płci żeńskiej

Tam w tych sztabach to dopiero mają pomysły.
Jakbym był żołnierzem to pewnie by mi wpadło do głowy żeby im złożyć jakąś kurtuazyjną wizytę i zrobic wieczorek integracyjny

w ciepełku przy muzyczce i swiecach… :broken_heart:

W kuchni kinder machen

Chodzi Ci, ze za mundurem panny sznurem?

2 polubienia
1 polubienie

No ja nigdy bab nie posadzałem o jakąś głębszą nalizę otaczającej ich przyrodi i refleksje nad przyszłoscia ludzkosci takze: tak

A na tym zdjeciu wyglada jak bioenergoterapeuta

1 polubienie

Wiekszosc chlopcow z SS ro sama sobie wieczorki organizowala.
Dla Fuerera i Heimatu to sie poswiecali plodzac blond mieso armatnie z wzorcowymi Niemkami.

no tak ale i tak “wysiłek wojenny” alianckich cywilów był wiekszy niz wysiłek wojenny niemieckich cywilów.
czyt.:
cywile aliantów naprodukowali za darmoche wiecej miecej bomb niz niemieccy.
kto za to płacił i komu to nieszczególnie lubiany temat dysertacji doktorskich

konie końców ktos sie na tej wojnie wzbogacił i niekoniecznie mówie o zdobyczach terytorialnych i reparacjach wojennych.
Fortuny zostały zbite a beneficjenci kreca swiatem.
Nie sadze zeby ot tak po prostu zmienił im sie pomysl na “wlasna dzialalnosc”

1 polubienie

takze ja wiem komu musze sie kłaniac i czym sie to kończy.
historycy chyba licza na jakis udzial w zyskach z przyszlej awantury ze tak wybiórczo podchodza do kwestii.
ach ta nadzieja na udział w łupach.

A najbardziej denerwuje mnie jak słysze, ze rosjanie, niemcy, chińczycy, amerykanie lub dowolna inna nacja prowadza jakas polityke.
Jakim trzeba byc historycznie cepem lub moralnym g o o f n e m zeby oskarzac cały naród o prowadzenie polityki.
Jak juz tak bardzo chca zebym bral odpowiedzialnosc za polityke to niech chociaz dadza mi immunitet i diete

1 polubienie

Bo to jest skrót myślowy - Niemcy, Amerykanie, Rosjanie … W teorii cały naród ma jakieś interesy, a w praktyce wiadomo, że nie jest to takie proste … :confused:

1 polubienie

To też jest ciekawy materiał na temat relacji III Rzeszy, faszystowskich Włoch, Chorwacji (Ustaszy) i Serbów (Czetników) …

Nie wiedziałem, że Włosi tak obstawali przy wspieraniu Serbów i Żydów, których Ustasze bestialsko mordowali …
https://www.youtube.com/watch?v=ZCoYpCg8CfE

To nie jest skrót myślowy tylko manipulacja słowem

1 polubienie

A raczej nastrojami społecznymi.

Obejrzałem. Lanie wody dla lania wody. Dyskusja nic nie wnosząca. Kilka faktów przemieszanych z karykołomnymi przypuszczeniami, coby było, gdyby…? Zmarnowałem czas.

2 polubienia

A co byś dodał do tego ? W sensie z czym się nie zgadzałeś (nawet częściowo) ?

Daj juz spokoj z tym political fiction w wydaniu Batrosiaka.

1 polubienie