Co byście zrobili, gdyby Wasz sąsiad okazał się poszukiwanym zbrodniarzem wojennym?

Pytanie zainspirowane:

Albert Haim

3 polubienia

Nie tylko zbrodniarzem, gdyby mój sąsiad był jakimkolwiek przestępcą zawiadomiłbym policje

8 polubień

Teraz musiałby mieć przynajmniej około 100 lat…
Nic… Dałbym spokój dziadkowi, szkoda mi takich ludzi w pewnym sensie.

Chyba nic. To są bardzo starzy ludzie. Nie opłaca się.

@Devil @GumowaKaczka A gdyby to był jakiś współczesny zbrodniarz np. z byłej Jugosławii?

3 polubienia

No to wtedy policja.

1 polubienie

To co innego

Czyli doniósłbyś na sąsiada sędziego, który kwestionuje prawo innego sędziego do sprawiedliwego sądzenia? Przecież teraz to przestępstwo.

Nie dotyczy to prawa pisowskiego i bolszewickiego

Jeżeli za kimś jest wydany list gończy, zgłosiłbym. Podobnie z osobami które dokonują ciężkich przestępstw (gwałt, morderstwo). Ale gościa, który np. podrapał drugiemu samochód bym nie zgłaszał, bo tak naprawdę nie wiem o co tam poszło, a kapować z zasady się nie powinno.

2 polubienia

To odwołam się do mojej odpowiedzi - gdybyś wiedział, że sąsiad A podrapał samochód sąsiadowi B - zgłosiłbyś?

Nie, to juz miedzy nimi sprawa cywilna

2 polubienia

“Pobyt i zbrodnie w Mauthausen” przeczytałam co robił i za to sama bym go załatwiła.
Oczywiście, że powiadomiłabym policje i co z tego, że teraz jest stary.

5 polubień

@Bocca-Lupo Zaintrygował mnie jego spryt: jak unikał schwytania… Ale widać miał mocne nerwy skoro potrafił tak ciągle uciekać i się ukrywać…

2 polubienia

To sadysta, dla mnie tacy ludzie nie mają uczuć, więc i nerwy potrafił trzymać na wodzy.
Eksperymenty z truciznami to jeszcze bym przełknęła, ale krojenie kogoś na żywca i wyjmować narządy, żeby zobaczyć jak szybko umrze…nie mam określenia, bo zbrodniarz to za mało.

2 polubienia

@Bocca-Lupo Ciekawe jak wspomina go syn🤔

1 polubienie

@Bocca-Lupo Kawał psychola…

2 polubienia

Ożenił się po wojnie i raczej ciągle uciekał, a tacy sadyści zazwyczaj mają dwie twarze.
Dla rodziny kochający tatuś, a poza nią diabeł wcielony (przepraszam @Devil).

3 polubienia

Podobnie jak ss-mani. W domu miłość, w pracy… służba.

1 polubienie

On był w SS.