Co byście zrobili, gdyby Wasz sąsiad okazał się poszukiwanym zbrodniarzem wojennym?

@Devil Moja kiero też twierdzi że jestem zupełnie inna w pracy a inna prywatnie - jakikolwiek to zabrzmi :wink:

1 polubienie

No to pewnie się nadawał. Do ss raczej nie brali słabych pizd. Śmierć, ból i przemoc nie mogły w nich wywołać płaczu. W końcu byli trybikami w machinie mającej za zadanie likwidacje podludzi. Przy okazji mieli na kim prowadzić eksperymenty.

1 polubienie

Tak go szukali, zeby tylko nie znalezc. Jak przesledzic jego droge ucueczek to cos dziwnie pokrywa sie z panstwami, gdzie w tamtych czasach dyktatury mialy soie dobrze. Byc moze jego wiedza byla przydatna?

3 polubienia

Mengele też sie upiekło. Wielu zbrodniarzom się powiodło i szczęśliwie dożyli późnej starości. Mieli papiery, byli wykształceni, doświadczeni. Przydatni. Wystarczyło sobie uświadomić że wojna sie skończyła i pora na normalną pracę zgodną z lekarską etyką.

3 polubienia

Już sobie myślałam, że nie chcieli go znaleźć, bo jak to nie można wytropić takiego zbrodniarza w Hiszpanii, albo rozpoznać “białasa” z egipskim nazwiskiem w Kairze.

2 polubienia

@Bocca-Lupo Coś w tym jest…

1 polubienie

Nie mogłabym pracować z takim człowiekiem, nawet nie chciałabym go opluć.

Czy oni pracowali zgodnie z lekarska etyka, czy byli chronieni wlasnie ze wzgledu na jej brak? A reszta byla tylko fasada, zeby ludzie sie nie zorientowali jaka to “owieczke” maja po sasiedzku?

Dla nich to była tylko praca. Służba i rozkazy. Niemcy starali już dzieciakom wciskać te obsesje.

Tego się już nie dowiemy.

Dokumenty w wielu przypadkach sie zachowaly, moze my sie nie dowiemy, zreszta mam ciekawsze zajecia, ale zainteresowani tym bezposrednio? Co prawda wystarczy popatrzec na sposob w jaki chronia sie wzajemnie pedofile mozna domyslic sie ze inni psychopaci gorsi nie sa.

2 polubienia

Ktoś widocznie miał w tym interes.

Oczywiscie, ze tak.
Nie zapominaj, ze w wielu krajach w tym USA, ZSRR, Japonii prowadzono eksperymenty na ludziach i to na szeroka skale. A co dzis dzieje sie w wiezieniach i obozach w Chinach czy Korei nie dojdziesz. Jak sadze w pozostakych krajach tajne laboratoria tez ciagle maja sie niezle.

4 polubienia

Cóż.
Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie bedzie :wink:

@Bocca-Lupo
Ja tez czytalam o nim, tu bylo o tym glosno
Jeden z wielu psychopatow nazistow
Dziwie sie Amerykanom, ze go zwolnili

1 polubienie

NATYCHMIAST,na policje.
Zresztą zrobilem to juz 3 razy w życiu.Pospolici bandyci…Gdyby jednak jednemu z nich przypadła w udziale wojna,pewnie byłby jakimś rzeznikiem w kominiarce lub szarej bandanie na pysku…
Koniec końców,“koledzy z branży” rozjechali go na miazge na jakims moscie w godzinach porannych…

2 polubienia

No niestety, choć mam wielką estymę do ludzi starszych, to jednak doniosłabym do służb o moim odkryciu pomimo wszystko …
Przy okazji polecam wszystkim film, który obejrzałam jakiś czas temu z zapartym tchem na temat:
“Pozytywka”

“Maratończyka” pewnie każdy oglądał…

3 polubienia

Wielu zbrodniarzy na serio tak rozumowało.Przeczytaj sobie Europa,Europa,Solomona Perela…
Ba!Oni po wojnie nawet nie identyfikowali sie z antysemityzmem!

@Szczery_do_BULU
@Bingola
Dziwne mi sie wydaje tio, co tu zaobserwowalam.
Chyba Niemcy sa tchorzami. Oni wielkiego zbrodniarza puszczaja wolno i nie donosza, za to jak sasiad posadzi drzewko o pare cm od dozwolonego terenu lub inne takie drobiazgi - to juz sa skargi do miasta i do administracji

3 polubienia

Austriacy jeszcze dziwniejsi.
Facet trzyma corke i wnukodzieci w piwnicy, jak ten Fritzl, nikt sie nie interesuje skąd nagle biorą sie adoptowane dzieci, nawet sad wierzy na slowo, ze to corka zwiazana z jakas blizej nieokreslona sekta je podrzuca?

4 polubienia