Co byście zrobili, gdyby Wasz sąsiad okazał się poszukiwanym zbrodniarzem wojennym?

A ich ofiar Ci nie szkoda? To szkoda :frowning:

4 polubienia

Co się nie opłaca??? Człowieku! Zbrodniarz ma być bezkarny, tylko dlatego, że jest stary???
Jego ofiary tej starości nie doczekały!

6 polubień

Szkoda. Ale jedno nie wyklucza drugiego. Jestem dobrym człowiekiem i współczuję takim osobom… Takie osoby w tym wieku na pewno żałuja swojej przeszłości a ja nie jest bezduszna maszyna… Myślisz że im jest lekko? Oni odpokutują już po śmierci jeżeli nie mieli okazji do tej pory.

Genialny film jak na tamte czasy.A poza tym,jest jeszcze wyjatkowy"Lektor".Pozytywka faktycznie!Niemal zapomnialem o tym filmie…

1 polubienie

@GumowaKaczka
Żałują?
A ogladales film: “Smierc i dziewczyna”???
Takich ktorzy po latach wspominaja jak sie swietnie czuli przy tych zbrodniach jest wielu!
Wiem, ze jestes dobrym czlowiekiem, ale sa granice przebaczenia nawet

2 polubienia

Jaką etyką może kierować się zbrodniarz?
To, że zachód wykorzystywał nazistów, ich wiedzę i “doświadczenia”, też kłóci się z etyką!

3 polubienia

Co innego gdybym żył i znalazł taka osobę z 40 lat temu czy zaraz po wojnie…

1 polubienie

Nie wierzę w ten żal, to ludzie bez zasad, moralności, empatii. Jakim bydlakiem trzeba być, aby robić to to robili Niemcy z SS, Gestapo, czy nawet Wehrmachtu?

3 polubienia

Po lekturze Lektora zastanawiałam się ile procesów kobiet-zbrodniarek odbyło się? Ile skazano? Na jakie kary? Może ktoś poleci jakieś źródła, bo jakoś cicho było o tych kobietach?

3 polubienia

Większość NORMALNYCH żołnierzy niemieckich na froncie nie była gorsza od innych nacji… Wiem że wsrod Niemców byli też osoby które robili bardzo złe rzeczy ale według mnie takim staruszkom teraz kara więzienia nie wiele już da(jeżeli ktoś myśli o tym w ten sposób). Poza tym pisalem o osobach które teraz żyją jeszcze więc miałby przynajmniej 100 lat więc wtedy byli bardzo młodzi. Całkiem inaczej bym na to patrzył gdybym miał donieść na takich ludzi gdy byli dużo młodsi, w dodatku gdyby wprost mówili że nie żałuja.

To jest nieważne, że on teraz żałuje za to co zrobił, on ma odpowiedzieć za to co zrobił i być ukarany za zbrodnie na niewinnych ludziach.
On ma się bać, że za chwilę zapukają do jego drzwi, żeby go aresztować, a nie spać spokojnie w zaciszu domowego ogniska.
I guzik mnie obchodzi, że jest stary.

2 polubienia

No to ja nie potrafił bym taki… Hmmm być… wybacz.

A on potrafił kroić ludzi na żywca i eksperymentować, która trucizna jest skuteczniejsza i najtańsza?

1 polubienie

@gra
Zrodla mam, ale po niemiecku
Jednak wycofuje sie z tematu, bo tp dla mnie zbyt smutne. Moj tato byl wiezniem obozu koncentracyjnego. Przezyl, alez obciazajaca trauma
Nie ma wybaczenia dla takich zbrodni, bo cierpia nie tylko ofiary, ale ich dzieci!!!

4 polubienia

Mysle ze tu jedyna odpowiedz to jakies kluczowe haslo w internecie.Podobnie jak w przypadku obozow zaglady.
Mnie bardziej irytuje to ze trwa miedzynarodowa cisza w temacie gulagow…

1 polubienie

Ale ja to rozumiem, nie uwazam że tacy ludzie nie zasługiwali nawet na kary śmierci które były po procesie przy zakończeniu wojny… Piszę tylko o tym co myśle gdybym znalazł takiego starca w tym wieku.

Rozumiem, ale ja nie miałabym żadnych skrupułów, żeby na niego donieść.

3 polubienia

co sie nie oplaca? - taki dziad, ktory stoi nad grobem to sie dopiero o swoje zycie trzesie.

3 polubienia

może się boją prawdziwych bandytów?

Żałują? Pod koniec ubiegłego stulecia byłem w Niemczech i spotkałem taką sukę szwabską w pensjonacie, w którym firma chciała mnie umieścić (byłem na kilkumiesięcznym kontrakcie). Pozwoliłem sobie skomentować “czystość” pokoju i usłyszałem coś w stylu: “myślisz że nie słyszę po jakiemu rozmawiasz, nie pasuje ci, lepiej masz w Polsce?” Poleciało w jej kierunku “Nazi Fotze” w “Saustahl” i kilka innych przyjemnych słów, aż się paru szkopów podniosło z krzeseł, po czym trzasnąłem drzwiami i tyle mnie widzieli w tym szwabskim chlewie. A i prasa donosi jak niektórzy w niemieckich domach starców traktują opiekunki z Polski i Ukrainy i jak czule do gazu je wysyłają.

5 polubień