Co jeść?

A mają fv?

Jurek ale dziś Biedra ma tak wyśrubowane normy że jedzenie nie jest złe.

2 polubienia

Prócz pieczywa i słodyczy.
Ale generalnie,nie ma tragedii,to fakt.

1 polubienie

Ostatnio i pieczywo mają niezłe. Tylko drogie.

Panie w sklepikach wiedzą od kiedy mają towar, a w marketach leżą szynki na półkach i w lodówkach i sprzedawczynie nawet nie wiedzą kiedy ostatnio z danej szynki odkroiły pierwsze plasterki.

1 polubienie

Oj chyba uległaś stereotypowemu myśleniu. W marketach się wymienia towar a pracownicy boją się każdej zwrotki. Panie w sklepikach wiedzą ile leży mięso ale… mają je sprzedać.

3 polubienia

Z tego, co się orientuję, długowiczne narody przede wszystkim jadają powoli i z umiarem, a nie opychają się jakąś superzdrową dietą.

4 polubienia

O!I to juz jest coś z czym mozna sie zgodzić.

1 polubienie

To juz dawno wiadomo, ze jedzenie w biegu i stres sa grozniejsze dla zdrowia niz przywiedla sałata. A czepianie się grilla, peklowanego miesa i wędzenia w prawdziwym dymie to juz zakrawa na terroryzm. Podobnie jak mobbing i indoktrynacja w kwestiach diety. I nie tylko diety.
Coraz wiecej samozwanczych guru z wiedzą na poziomie ameby usiłujących wmówić, że mają idealna recepte na dlugie i szczesliwe zycie.

4 polubienia

@Ajko Jedyne co możemy zrobić to kupować żywność mniej przetworzoną. Oczywiście na poziomie uprawy i hodowli nie wszystko zapewne będzie takie jak trzeba, ale unikniemy niepotrzebnych dodatków: cukru, soli, wypełniaczy, spulchniaczy, sztucznych dodatków smakowych i barwiących, konserwantów i innych. Dawniej może i żywność była zdrowsza i całe środowisko bardziej czyste (chociaż nie wszędzie) a i tak ludzie umierali na różne dolegliwość, bo medycyna nie była na takim poziomie jak teraz. Czyli nie dać się zwariować, nie przesadzać z ilością, przygotowywać potrawy samodzielnie, czytać składy, może hodować coś własnego i jakoś to będzie…:slightly_smiling_face:

4 polubienia

Warto chodzić do sklepu, w którym towaru pod koniec dnia już prawie nie ma.

1 polubienie

Jedz to co lubisz, kierując sie jedną zasadą: wszystko z umiarem. Właśnie dziś przeczytałem (link mi uciekł, jak to na FB) że najwięcej zatruć pokarmowych notuje się po zjedzeniu… tak, tak - tych superzdrowych warzyw i owoców. Takich zatruć jest dwa razy więcej niż zatruć mięsem i wędlinami.

6 polubień

Dodam, że wg mnie powinno się również dużo pijać wody i to niekoniecznie jakieś butelkowanej. Oczywiście, można jest też pijać kawę i herbatę, natomiast unikać słodkich napojów.

4 polubienia

@Daniel86 Z kawą trzeba uważać bo odwadnia i podrażnia żołądek (bardzo polecam nisko drażniącą). Warto pić: najwięcej wody, potem innych rzeczy byle to nie były kolorowe, gazowane cuda z dużą ilością cukru…

3 polubienia

Pełna zgoda!
Głos poparcia od…herbaciarza :innocent:

1 polubienie

Właśnie wczoraj również to czytałem …

2 polubienia

@collins02 Na herbaty zwłaszcza mocne też trzeba uważać :upside_down_face:

3 polubienia

Podobno.
Ale z tego to juz nie zamierzam sie leczyć :slightly_smiling_face:
Moja prof. od geografii [!] zrobila mi kiedys z jakichś przyczyn,wyklad na temat tego jak wspaniala dla organizmu jest herbata.Warunek?Ma byc gorąca a nie zimna lura…
Gdzieś kolo roku 1978-9.
Postrzeganie sie zmienilo?

2 polubienia

Ponoć herbata powyżej 60°C może przyczyniać się do raka przełyku.

2 polubienia

:joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy:

1 polubienie