Co myślicie o rodzinie królewskiej (UK)?

Bikini to w ogóle ciężko się przyjmowało wiele środowisk grzmiało jak wprowadzano bikini włącznie z Kościołem żadna profesjonalna modelka nie chciała go publiczne zaprezentować dopiero zgodziła się jedna striptizerka na publiczną prezentacje

1 polubienie

Otóż zareczam Ci ze moze mam gębe niewyparzoną ale jestem mniej jadowity od Meghan.

Jakby na to nie patrzeć, faktem jest, że to rodzina królewska w UK jest ciągle obiektem różnych skandali, afer, hejtu. A tak się zastanawiam, dlaczego w innych monarchiach, jak Dania, Szwecja czy Holandia panuje w tym zakresie spokój, żeby nie powiedzieć - nuda?

2 polubienia

Sluszna uwaga!
Anglia byla imperium.A co mozna powiedziec o Danii?I to tak by nie iść tropem Szekspira-Anglika?
Anglia w dalszym ciagu,jest imperium medialnym.Elżbieta zyje i panuje dlużej niz sie kiedykolwiek zanosilo.
To na Anglii skupione byly oczy swiata gdy sie Hitlerowi nie poddala.
To z Anglii wyszli The Beatles…No jednak troche bardziej znaczący zespol niz A-HA :joy:
Na calym swiecie kupisz pamiatki z Union Jackiem czy wartownikiem spod Buckingham Palace…
A co kupisz z Norwegii?Astmatyczne narciarki?
Wiem ze troche ide na skróty ale atrakcyjność [bo o to głownie chodzi] jest nieporownywalna! A jesli to Cie nie przekona…Historia niczym atlas z mapami,jest najlepsza odpowiedzią.Zasieg angielskich wplywow na calym świecie,zrobil swoje juz dawno temu.

@waranzkomodo zawsze w rodzinach, czy to bedzie krolewska czy przysłowiowego ubogiego szewca trwa walka o wladze i wplywy.
Jeszcze jak sie trafi ferment w postaci ambitnej synowej lub ziecia?
Albo niedyskretni kochanek lub kochanka?
Heniowi zazdroscic?
Matke stracil wczesnie, w kolejce do tronu daleko. Wielokrotnie kwestionowano ojcostwo Karola (jak tam to jest to sam diabel nie dojdzie, podobny bardziej do swojego wuja niz taty, ale geny chodza roznymi sciezkami). Co do rasizmu?
No to będzie w rodzinie krolewskiej rudy murzyn i tyle. Gorsze rzeczy sie zdarzaly w dynastiach :joy:.
Na razie robia show, a nie obcinaja sobie glowy wzorem przodkow. Co do smierci Diany tez teorii spiskowych jest duzo, ale w koncu nie wiadomo komu bardziej przeszkadzala? I czy przyoadkiem nie wspolwyznawcom Fayeda?
W kazdym razie jak to spiewal niejaki Freddie (tez niezla mieszanka rasowa)

3 polubienia

Ty jak sie"zepniesz" to az miło czytać! :joy:

3 polubienia

@collins02 Całkiem możliwe :stuck_out_tongue_winking_eye:

Co ja myślę o tej rodzinie? Dokładnie, nic.

3 polubienia

Wrzasku tyle, ze zelazko strach wlaczyc.
Nie mowiac o otwieraniu lodowki.
Na szczescie oba urzadzenia nie sa jeszcze podlaczone do netu :joy:

Twoja lodówka nie jest sieciowa? A ja myślałem żeś Ty kobita światowa.
image image image

O Danii można powiedzieć że kiedyś dominowała w całym basenie Bałtyku i Morza Północnego. Panowała w Anglii kiedy Anglicy o podboju świata jeszcze nie marzyli, tylko się chowali za murami swoich twierdz i tak przez Wikingów zdobywanych.
Historia świata (i Anglii) nie rozpoczęła się z chwilą powstania bitlesów.

3 polubienia

No i Grenlandia jest duńska!

2 polubienia

Tych duńskich pozostałości na świecie jest więcej, w Europie czy Ameryce Północnej. Choćby francuska Normandia.

2 polubienia

Był czas, że Dania robiła wrażenie. I to wtedy, gdy Anglia była chłopcem do bicia.

3 polubienia

I to mnie właśnie swego czasu bardzo zaskoczyło że taka niepozorna, prawie niewidoczna Dania, była kiedyś takim dominatorem w całej północnej Europie.

3 polubienia

Bo miała strategiczne położenia, które umiała wykorzystać w polityce międzynarodowej.

1 polubienie

A w historię Danii i Anglii mocno jest wpleciony polski wątek. W postaci siostry Bolesława Chrobrego, o czym kolega @Antykwa dobrze wie. :blush:

4 polubienia

A kiedy będzie quiz na ten temat albo chociażby dłuższa opowieść?
Ciekawie się to zapowiada i może być niezłe?

3 polubienia

Nie potrafię tego tak pięknie opowiedzieć, jak zrobiła to pani Cherezińska w swojej książce.

1 polubienie

Normalnie teraz tak mnie zaciekawiłeś, że chyba ulegnę i nabędę ją wreszcie :wink:

2 polubienia