Co sądzicie i co możecie powiedzieć na temat ostatniej wielkiej powodzi w Europie Zachodniej?

Ja tylko zwracam uwagę, żebyście zobaczyli dlaczego tak ważne jest żeby walczyć o zatrzymanie wycinania polskich lasów :confused:

Lasy wchłaniają masę wody do ekosystemów…

1 polubienie

PS. Może to dlatego Niemcy są przeciwnikami elektrowni jądrowych :thinking: ?

Ja tam nie wiem…

Zauważcie co się dzieje… Tornada, katastrofy klimatyczne… A ludzie co poniektórzy i tak nie wierzą w globalne ocieplenie :confused:

W Niemczech katastrofa. I ja teraz mam problem, bo na wtorek muszę być na kilka dni w Holandii, a trasa na kilku odcinkach jest nieprzejezdna. Kompletnie. Będę usiał nadrobić sporo drogi i stracić więcej czasu oraz paliwa. W Holandii na północy też nieciekawie.

3 polubienia

Powinniśmy uprawiać konopie przemysłowe, żeby zakłady meblarskie przetrwały i żeby walczyć z globalnym ociepleniem :confused:

Na północy ? A nie na południu ?

1 polubienie

Na południu też. Ale na północy są tereny depresyjne. Jak jeszcze tak popada, to nawet myśleć nie chcę.

2 polubienia

Wymieńmy auta na łódki

2 polubienia

Amfibie by się bardziej przydały.

4 polubienia

A może wodoloty?

2 polubienia

Jak chcemy, żeby ludzie z Afryki czy Azji nie uciekali do Europy to też trzeba przeciwdziałać zmianą klimatycznym, a więc musimy uprawiać więcej konopi przemysłowych i być może hodować mniej krów produkujących metan …

Wenecja ma doświadczenie haha :smiley:

Weź nie pierdol

2 polubienia

Zmiany klimatu + betonoza = powódź.
Zbiorniki retencyjne trzeba budować.
I jak się budować to raczej nie przy rzece. To ładne ale może być groźne.

3 polubienia

A rżnięcie puszcz amazońskich? Tam są płuca świata.

3 polubienia

Podobno najwięcej tlenu dają oceany a nie lasy. A konkretnie plankton.

2 polubienia

A tam tony plastików.

1 polubienie

I to jest największy problem. Ostatecznie ten syf trafi do naszych organizmów.

2 polubienia

Maybe. Podejrzewam, że konopie dużo tlenu też by produkowały przemysłowe bo rosną wysosko i kilka razy w roku, także biomasa znikąd się nie zrobi.

PiS mógłby coś zrobić i reszta naszej sceny politycznej oczywiście, żeby propagować produkcję konopi przemysłowych i wymuszenie na zakładach meblarskich i ewentualnie innych do tego, żeby produkowali z konopi różne dobra…

Wyciągnęlibyśmy w peezdu CO2 z atmosfery i jeszcze byśmy na tym zarabiali, a dodatkowo mielibyśmy mniej katastrof naturalnych lub o mniejszej skali czyli praktycznie same pieniądze…

1 polubienie

Słyszałeś o wielkim planie Brukseli na poprawę klimatu?
Polska i inne zacofane energetycznie kraje mogą tego nie ogarnąć finansowo.

3 polubienia