Co sądzisz o postawie podmiotu lirycznego?

W Polsce odbywa się propaganda anty rosyjska, wpajają nam nienawiść do narodu ruskiego, słowian wschodnich.

W Rosji prawdopodobnie też odbywa się propaganda anty zachodnia, wpajają im nienawiść do zachodu, pewnie w tym narodu polskiego, słowian zachodnich.

Stąd bohatersko prawidłową postawą i niezwykle trudną wydaje się postawa podmiotu lirycznego. No chyba, że ktoś lubi ginąć za kłótnie polityków.

Sądzę, że z okazji Dnia Sił Zbrojnych Ukrainy możesz zapoczątkować ten nurt i wpłacić jakiś datek na poczet pomocy zaatakowanemu krajowi. Skromne parę tysięcy powinno pomóc uratować czyjeś życie.

7 polubień

Wojnę propagandową wygrają ci którzy mają atom

2 polubienia

Ale atom mają obie strony. Tzn Rosja i NATO.

2 polubienia

IIiii tam…atom sratom. A ja sie nie bojem :frowning: Po co się bać, jak i tak się nie ma wpływu na lot grada, kindżała czy innego atomu. Czy ja go tymi rękami zatrzymam? Nie.

1 polubienie

NATO to tchórze

1 polubienie

a bombkę chcesz? Jak nie-to siedź cicho :roll_eyes:

1 polubienie

Bo nie chcą rozpętać III wojny?

3 polubienia

I paru innych tez ma atom
Ta wojna to na wyniszczenie ekonomiczne.
W tle interesy korporacji, ktorym zależy na zysku a nie zagospodarowaniu radioaktywnych ruin.

2 polubienia

Zgadza się. Już niektórzy wykupują ziemię w Ukrainie, Polacy też.

1 polubienie

Taaa, a w latach 1939-46 w Polsce była propaganda antyniemiecka.

Zabierzcie stąd tego wariata!

5 polubień

No w koncu się doigra…
Tylko dokąd odeslac? Do Krolewca? Czy Workuty? Bo sanatorium zajete :rofl::wink:

1 polubienie

Chciałem tylko sprawdzić czy jest jakiś powód dla którego znowu zbiorowo go dokarmiacie i wiem ze nie ma.
Ale przynajmniej się ubawiłem,czytajac Twoja wypowiedz :joy: :joy: :joy:

2 polubienia

My go nie dokarmiamy, bo on nas nie widzi. Niemal wszyscy na ignorze u niego. A jak coś go podkusi i odblokuje, to niech sobie to poczyta… :joy:

2 polubienia

Moim zdaniem bardziej logiczna jest nienawiść do szeregowych pracowników korporacji niż do szeregowych obywateli (np. do zwykłych Rosjan). O ile mamy wybór, dla jakiej zbrodniczej korporacji będziemy pracowali, tośmy już nie mieli wyboru, w jakim kraju mamy się urodzić i w propagandzie którego kraju mamy zostać wychowani.

1 polubienie

Istnieje takie pojecie jak migracja.
Czesto prowadzona niestety przez rozpętywanie wojen.
Propaganda?
Jakos nie wszyscy w bloku wschodnim dali się wychowac na homo sovieticus, nie wszyscy w zachodnim zostali burzujami. Nie wspominajac o Chinczykach, ktorzy szybko zrzucili maoistowskie mundurki.
Ale nigdy nie byly to spoleczenstwa az tak zamkniete jak ruscy, gdzie na przejazd z powiatu do powiatu konieczna byla przepustka, a o innych zrodlach wiedzy niż rzadowe szczekaczki i jedyna sluszna gazeta mogłeś pomarzyc
Chyba tylko Korea Polnocna może w tym konkurowac?

2 polubienia

Edit
A pranie mozgu to stara technika siegajaca zapewne czasow jaskiniowych i pierwszych szamanów.

2 polubienia

Czyli jednak bez sensu jest nie lubić zwykłych Rosjan tylko za to, że są Rosjanami. Ludzi powinno się nie lubić za ich poglądy a nie za to, kim są.

1 polubienie

Prawdopodobieństwo trafienia na Rosjanina bez schizy jest niewielkie. Ale bywaja wyjatki potwierdzajace regułę.

3 polubienia

Edit, z tym, ze chyba latwiej o pijacego muzulmanina…