Co się dzieje w polityce - Dziennik cz.3

To nie tak, ze wiz w ogole nie dawano.
Pytanie komu? I na jakiej podstawie?

2 polubienia

Nic ciekawego od 3 dni

Zełeński spotkał się z Trumpem

Trump powiedział że ma dobre relacje z Putinem i że zakończy to szybko

Zełeński na to że ma nadzieję że on ma lepsze relacje z Trumpem niż Putin

A Trump na to że rozumie to ale do tanga trzeba dwojga

Jak to nic ciekawego?
Afera w Meksyku

Wynika to z wczesniejszego konfliktu

https://wyborcza.pl/7,75399,28098876,prezydent-meksyku-chce-zrobic-przerwe-w-stosunkach-z-hiszpania.html
Nie przejmuj sie, ze to tylko wersje podstawowe, te premium to na wierszowke dla pismaków.
Faktem jest, ze Meksyk nie za bardzo przyjazni się z UE, bo sa zbyt zależni od USA.
Wiec kazdy pretekst dobry.

1 polubienie

Nie liczac coraz gorszej sytuacji na Bliskim Wschodzie, gdzie Izrael wyraznie dąży do umiedzynarodowienia konfliktu palestynskiego
Biedny ten Liban, a taki piekny kraj to był…

1 polubienie

Marcin Romanowski może zostać pozbawiony euroimunitetu

Moze nie musi. Pewnie będzie.

1 polubienie

Mark Rutte zastępuje Jensa Stoltenberga

przeciez to bylo wiadomo od miesiecy - takich stanowisk nie przejmuje sie z dnie na dzien.

1 polubienie

Marcin Romanowski stracił euroimunitet

No to będzie oglądał swiat w kratkę.
Jeśli teraz straci immunitet jakiś poseł do PE ( bo ten dotyczyl Zgromadzenia Parlamentarnego - czyli organu przedstawicielskiego parlamentów krajowych) to można liczyc sie z wykupem pampersów dla dorosłych, bo nikt nie bedzie nietykalny.

1 polubienie

Aresztowano Janusza Palikota za wielomilionowe oszustwa.
Przypominacie sobie by poprzednia władza aresztowała kogoś związanego z PiS? Wszystkie doniesienia prokuratura umarzała.

2 polubienia

Wlasnie czytalam, ze nosil wilk, przepraszam Pali(kot) razy kilka? :thinking::rofl:

2 polubienia

Jak zwykle.
Tylko obłuda osiąga coraz to nowe wymiary.
“-My Irańczycy nie chcemy być przyczyną niestabilności na Bliskim Wschodzie!Konsekwencje tego mogą być nieodwracalne…”-powiedział prezydent Iranu,M.Pezeszkian.
A powiedział to zaraz po wystrzeleniu w strone Izraela,ok. 200 rakiet dalekiego i bliskiego zasięgu. :exploding_head: :dizzy_face:

1 polubienie

I wieloletnim zbrojeniu i finansowaniu Hezbollah i Hamas?
Złości mnie polska legenda miejska w kwestii przemarszu wojsk Andersa - wszystkim się zapomina, ze Iran w tym czasie byl pod faktyczną okupacją brtyjsko - sowiecką. Co determinowalo bezpieczenstwo przemarszu. A że nasi zachowywali sie przyzwoicie?
Zresztą dobrze, że matury z historii tam zdawac nie musialam, bo połapać się kto i dlaczego? Bo kiedy? XX wiek w Persji???
Toż to gorzej niz prawie 500 lat rozrób Wizygotów?
A wracajac do tych uroczych panów chalatach i turbanach?
Oj dolewaja tej ropy nafrowej do ognia. Oby im sie te niestrzyżone brody od tego zajęły…

2 polubienia

Temat jest żaden lub,jak kto woli,mgliście nakreślony…Ale należą sie tutaj dwie,tzw. najlepsze wypowiedzi.

To pierwszy fragment.Za to Iran mam nadzieję,kiedyś zostanie ukarany.A dochodzi do tego wspomaganie nazistowskiego reżimu putina.

A to druga sprawa,o której już przy innej okazji,pisałem.
Tak wygląda historia Polski wg.sienkiewiczowskich bajek lub innych powieści przygodowych.Plus notoryczne w tym narodzie,wyszukiwanie winnych lub tworzenie teorii spiskowych.
Jest taka scena w filmie.Nie wiem czy mi sie teraz Westerplatte z "Orłem"nie myli ale chodzi o to jak na horyzoncie,pojawiają sie okręty…Polacy wiwatują bo myślą że to Anglicy.Chwilę potem okrety strzelaja i…koniec legendy.
Nie wiem czy ktoś kiedykolwiek wymyślił większą bzdure.Jak Anglicy mieliby sie przedostać [w takim tempie!!!] przez duńskie cieśniny :joy: :joy: :joy:
Pośmiałem się ale równie dobrze,można sie zalamać…
Ta heca z Polakami w Iranie to kolejne kuriozum.Historyczna głupota i zero z geografii.
A co do matury…Nie zawsze wolno było pisać czy mówić co rozum nakazywał.Rozum i wiedza oczywiście.

2 polubienia

Mark Rutte - nowy sekretarz generalny NATO z wizytą w Kijowie

A gdzie mial pojechać?
Do Tel- aviv?

1 polubienie

Wiadomo że nie do Izraela. W sumie nic w tym dziwnego ale odnotowałem

To, że dogląda “włosci” to dobrze, bo nic nie zastapi bezposredniej obserwacji
A z Ukrainą tak prosto nie jest.
Wojna trwa od lat, bo trzeba wziac pod uwage Donbas i aneksje Krymu, ludzie się wykrwawiają, nie zanosi sie na jakiś przełom.
A swiat tez w miejscu nie stoi. Izrael wzial się za ostral ruskich baz w Syrii.

Nie jest to pierwszy raz, bo od 2018 kilka takich ataków było, ale w obecnej sytuacji ?

1 polubienie