Co się dzieje w polityce - Dziennik cz.3

Palikota kojarzę z Ruchu Palikota

1 polubienie

Tak, ale najpierw był w PO, potem założył swój Ruch.

3 polubienia

A on sie jeszcze gdzieś z tym eks ksiedzem Kotlinskim od Faktow i Mitow po Sejmie nie prowadzał? A potem ze Zjednoczoną Lewicą?
Wygląda, że w biznesie tez mu nie wyszlo?

2 polubienia

Na prezydenta startował w 2015. DOstał jakies 1,5% głosów

2 polubienia

Jakoś niespecjalnie mnie ten czlowiek interesował, zreszta juz od dawna w Polsce nie mieszkalam, a te jego wczesniejsze pomysły na gazowane wina to była trucizna…
Że wtedy Sanepid go za próbę eksterminacji rodakow nie zamknął?

1 polubienie

Trochę poczytałam o nim. Czyli zdradził PO.
Każdy ma prawo zmienić zdanie, poglądy, ale jeśli robi to poseł, to powinien zdać mandat. Oczywiście dotyczy to wszystkich posłów.

4 polubienia

Ha ,ha, to połowa posłów by w Sejmie została. :slight_smile:

4 polubienia

Bez większej straty dla rzeczywistosci. :wink:
Tylko czy po nich przyszli by lepsi?
@gra do Czarneckiego to mu duzo brakuje, a osobnik ów zatrzymany z halasem dalej buja się na wolnosci?
A co do zmiennosci poglądów i partii? Jo jest chyba akademickim przykladem polityka uznajacego jedynie jednoosobową partie ustawwania wlasnej d*** tam gdzie miękko i ciepło.

2 polubienia

Trudno. Ale jest też wyjście: poseł z partii X odchodzi, zdaje mandat, a do sejmu wchodzi pierwszy rezerwowy a partii X. Ilość posłów się zgadza, układ “sił” zachowany. A najlepiej przed wstąpieniem do partii, a tym bardziej przed kandydowaniem, grubo się zastanowić.

Tego nie wie nikt. Ale wyborcy nie czuliby się oszukani!

2 polubienia

Przy obecnej ordynacji wyborczej mogą zdarzać się różne cuda. Nie byłoby problemu, gdyby były okręgi jednomandatowe. Wyborcy, większością głosów mogliby odwołać niepokornego posła, teraz to jest niemożliwe.

4 polubienia

Areszt tymczasowy dla Palikota. 8 zarzutów dla Janusza Palikota

A tymczasem źle sie dzieje w panstwie ukraińskim…

2 polubienia

A w duńskim?

2 polubienia

Na razie to jeden generał dziś wypowiedział coś niepokojącego na temat duńskiego :confused:

2 polubienia

Nie wiem, w tym roku zdaje się królową na króla zamienili?

1 polubienie

“Sześciu oficerów Korei Północnej zginęło w obwodzie donieckim podczas ukraińskiego ataku rakietowego na okupowanym terytorium. Żołnierze Pjongjangu przybyli do Ukrainy na spotkanie ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami. Krótko przed ostrzałem brali udział w szkoleniu wojskowym.” ojoj…

1 polubienie

No coz, przynajmniej przed śmiercią nie mieli problemów z jedzeniem?
Kim wysyła nie tylko oficerów, zwyklych żołnierzy też. Do prac wspomagajacych, na froncie jeszcze nie walczą. I to podobno jadą do ruskich w nagrodę?

2 polubienia

A ładnie to tak, bez zaproszenia narodu, na którego ziemie się przybywa? :thinking:

1 polubienie

Palikot ma 2 miesiące aresztu

Nastepny co przed szereg generalski wyskoczyl. Dla takich to nalezaloby tabory razem z nim przeniesc na front, a żołnierzy do garchkuni, bo to przegryw.
Szabelką potrząsa?
Ruszy kilkanaście milionów Chińczyków i będzie w Euroazji pozamiatane od Władywostoku po Lizbonę.

Tylko skosnoocy nie lubią spbie rąk brudzić…

2 polubienia