Co się dzieje w polityce - Dziennik cz.3

Ciekawe komu Palikot zalazl za skórę (czyli kto przez niego kase stracil), ze taką pokazówkę robią?

1 polubienie

Ja wiem Ukraina nikogo nie zapraszała, natomiast Putin z Kimem się dogadał.
Ciekawe czym placi za tę wspolprace? Bo czy Rosja jest rak znowu samowystarczalna zywieniowo? Chyba, że jednak ruskim latwiej sankcje obejsc i zarcie dla poddanych Kima zorganizować?

2 polubienia

To dla mnie wieczny dylemat.
Osobiście uważam że nie ma nic,ale to na serio,NIC gorszego niż tzw. dyscyplina partyjna.
Moim zdaniem,żadna siła,czy to polityczna czy innego sortu,nie ma prawa odbierać człowiekowi prawa do myślenia.Samodzielnego myślenia,choćby opartego o sumienie.
Idąc tym tokiem,tzw. ue,nie ma prawa robić tego samego z państwami członkowskimi które są NIEPODLEGŁE i mają dzięki temu PRAWO DO SAMOSTANOWIENIA.
Szanuje ludzi którzy mają odwagę przeciwstawić sie partyjnym liderom.Poziom upodlenia gdy głosuje się ze strachu,rezygnując z własnych przekonań,jest dla mnie trudny,chyba zbyt trudny do wyrażenia słowami.
W każdym razie jest to jaskrawy znak że człowieczeństwo zabrneło w ślepą uliczke.

2 polubienia

Oni biedni nawet nie byli w pełni świadomi, co to za nagroda ta wycieczka na stepy …choć kto myślący mógł przewidzieć.

1 polubienie

Problemem jest sam system wyborczy - glosujesz na partie, nie czlowieka.
A te “jedynki” partyjne to czasem bywają watpliwego pochodzenia…

3 polubienia

Wiem…System jest zabetonowany po wsze czasy.
Kiedy byłem radiowcem,rózni tacy [z UPR na czele] proponowali mi wejście smoka,do polityki.No kto jak nie Ty,mawiali,skoro pół Wielkopolski Cie zna…
Ciekawe gdzie bym teraz był…Z tym burdelem na karku :exploding_head:

3 polubienia

W pełni się z tym zgadzam.

Myślisz, że polityk, który zaszedł tak daleko (sejm) ma jakieś skrupuły? przekonania? zasady? Ja już nie mam złudzeń.

3 polubienia

fakt! wiem, jak to się odbywa w gminach. Im wyżej, tym pewnie gorzej :frowning:

2 polubienia

w bagnie :frowning:

1 polubienie

Nie,nie mam złudzeń.Mimo iż słynę z naiwności…
Po prostu jestem wrogiem czegoś co polityka czy kościół,od zarania kreuje na cnotę.Mianowicie bezmyślnego posłuszeństwa…
Mam nature buntownika a skoro mam tyle lat ile mam…Chyba już nic sie nie zmieni :wink:

3 polubienia

Witaj w klubie. Ja też, do tego nieraz lubię wsadzić kij w mrwisko i czekać na reakcję :slight_smile: Na pytamy też. A dziś mam taki właśnie nastrój :slight_smile:

2 polubienia

No zobacz… :clinking_glasses:
Czyli czasem warto.

2 polubienia

Forum jest troche uglaskaną formą buntu?
Dzis mija rok od ataku terrorystcznego w Izraelu. I skutki? Tysiace trupow, zakladnikow to rodziny juz chyba nie zobacza? pełzająca wojna? jojczący szef ONZ? (ale to już chyba taka tradycja? Guterres jest kwintesencją nicniemożenia tej organizacji)
Zniszczenia, ze UE dalaby sobie spokoj z podatkiem od dwutlenku węgla i wziela się za praktyczne myslenie? I pogonic Palestyńczyków z ich wiecami “pokojowymi” z unijnych stolic. @collins02 w Londynie też protestują?
Do Tel Aviwu i Teheranu ich odesłać…

2 polubienia

Nawet ten delfin szpiegowski został przez pituna wykończony. Szkoda zwierzęcia.

1 polubienie

Nie przez pituna, ponoc biedny padl ofiarą wypadku.
Poza tym waleń, kuzyn delfinów.

Co prawda newsolapowi sie chyba deska z kołkiem pomylila.

Ale udowodniono, że były szpieg nie został tradycyjnie potraktowany olowiem lub nowiczokiem…
Interia się troche bardziej postarala z info

Choc też autopsji (czlowiek) od nekropsji (inne stwory) nie odróżniają.

1 polubienie

Daniel O. (ten od cygar, botoksu i dentysty w ramach benefitów z ORLENU) europoseł i chlubą PISusia wypowiedział się o szczurach i Unii w trakcie zarabiania w europarlamencie jako europoseł.“W tej Brukseli niedługo w śmieciach zginą i szczury ich zagryzą - dodał były prezes Orlenu.”
Biedny majaczy, bo ma na utrzymaniu caly zespół Touretta…:woman_facepalming: którego w dodatku nikt nie widział, ale on o nim wie. Czy to jakiś jazzband, ten zespół Touretta czy raczej śpiewacy i tancerze? Nikt nie wie.

2 polubienia

Oni tak wszyscy.
To szkoła takiego jednego Rzymianina, z zawodu cesarza…
Wespazjan mu bylo i cierpial na przypadłość zwana anosmia, a objawem? Pecunia non olet

2 polubienia

Wydawało mi się że to jutro…
Palestyńska zbrodnia z wyciaganiem z domów,podżynaniem gardeł,ucinaniem głów oraz paleniem,przypomina pacyfikację tego czy innego getta w czasie 2 wojny.Choć Niemcy z pewnością nie bawili się w ścinanie głów.Niemniej chodzi o nienawiść i bezgraniczne okrucieństwo.
Hamas doskonale wiedzial co robi.
Ohydna podłość tych zbrodniarzy polega na wystwaianiu własnego narodu jako miesa armatniego,jako żywych tarczy aby wzbudzić złość i litość idiotów na całym świecie.
Przeciez każdy,choć odrobinę będący w temacie,wie jakim rodzajem polityka jest Netanjahu.Rok temu w jakimś temacie pisałem o tym i nie pomyliłem się nic a nic.
Pomyliłem sie jedynie co do tych zwyrodnialców i tchórzliwych szczurów którzy cywili zostawili samych sobie a sami pochowali sie w tunelach…
W Anglii?
Czasem loty do Tel Avivu czy do Jordanii,do Ammanu są odwoływane…Na Golders Green,żydowskiej dzielnicy w Londynie,jest spokój.Bywam tam 2-3 razy w roku i zawsze jest tak samo.
Natomiast gdy byłem w Luton zdawać pewien egzamin,myślałem że jestem w samym środku jakiegoś piekła.W KAŻDYM oknie,palestyńskie kolory i napisay w rodzaju śmierć Izraelowi i obowiązkowa mantra czyli,“śmierć Ameryce”.Tego uczą już w szkołach koranicznych,od małego dziecka.
Dodam że to atmosfera na ponad rok przed pazdziernikowymi zbrodniami!
Teraz nie odważyłbym sie tam wysiąść bez powodu,z autobusu…
Z tym że w mediach,jakby sie uspokoiło.To chyba czas oczekiwania,co zrobi Iran.

2 polubienia

To jest wlasnie paradoks - Trojkat Bermudzki to malo (Hamas dogadany z Hezbollah, Teheran),
Palestyńczycy w Hiszpanii duzo nie ugrają.
A już wywieszenie flag i transparentów nie przechodzi ( na ogół). Prawo do swobody wypowiedzi nie przewiduje podżegania do nienawiści i egzekwuje sie we wszyskich przypadkach. Od kukły pilkarza (Winicjusz, bo czarny) powieszonej na wiadukcie po islamskich fanatyków.
Ale biorac pod uwagę historie Hiszpanii? To i tak jest w miare kulturalnie. A większość fiest tu ma podłoże - jesz publicznie szynke, kielbase i popijasz winem to jestes nasz.
Niby w szkolach usiłują uczyc, ze muzulmanin tez czlowiek, ale co to za kolega, ze psa nie poglaszcze, czy koleżanka co w piłkę w szortach nie pogra?

Doskonale wiedzą, że islam na pokaz jest bezwzgledny. Pod dachem to podobno Bóg nie widzi?
Paradoksalnie, pomimo potepienia ruskich do prawoslawia się nie czepiają. Wyznań protestanckich tez nie. Chyba chrześcijaństwa juz ma za sobą podrzynanie gardel za inny sposob przeżegnania sie czy inny rytuał mszy?
Z Jehowcami trochę kłopot, bo to mamolne…
A co do wysiadania z autobusu? To sa miejsca, gdzie one nie jeżdżą, a policja jak wkracza to w sile zmotoryzowanego batalionu …
Ale tam glownie cygany rządzą.

2 polubienia

Pół roku temu,zgłaszałem ruską flagę w oknie sąsiedzkim.Akurat padło na walki w Bachmucie…Flaga zniknęła po…2 tygodniach a policja powiedziała że nie widzi w tym nic złego…
No bo samo w sobie…Można to olać i cześć.Ale już swastyki by nie łyknęli,prawda?
Ambiwalencja Angoli jest jakby dyktowana przez media.Niby są najbardziej antyputinowscy w Europie ale czasem prezentują całkowitą obojętność…

3 polubienia