Co się dzieje w polityce - Dziennik cz.3

Ruskim wynajem wlasciciel wypowiedział tuz przed wojną ukraińską. Ze wzgledu na zachowanie i syf.
Ja mam o rzut beretem enklawe angielska, zagladam tam czasem, bo jedyne miejsce gdzie można porządną czarną herbatę kupić i wyspiarskiego świeżego piwa z beczulki sie napić.
Ale tam to raczej emerycka klasa średnia zamieszkuje, czasem rodziny dojeżdżają, więc atmosfera cywilizowana. Sama miejscowosc powstała na wzgorzu jakies 50 lat temu.
Podobno w tym roku latem awantura była bo w Elche rozgonili cygansko murzynskie obozowisko. Parę osób zamkneli za narkotyki i odzyskano delikatnie mowiac obsrany, teren miejski. I sporo fantów, które nie zaginęły, a wlasciciela zmieniły. Na szczescie do mojej wiochy ta szarancza nie dotarła.

Ma tam powstac skatepark i jakis pawilon sportowy z funkcją przytuliska w razie klęski żywiołowej. (zresztą tak tu sie buduje, w covidzie hale wystawowe i sportowe w pierwszej fazie zamieniono na noclegownie i “szczepionkodromy”)
Moja wiocha też cos podejrzanie w kierunku kurortu zaczyna dryfowac? Na szczęście otoczona jest terenami “o szczegolnej wartosci ekologicznej”, więc kołchozy typu hotel na setki pokoi nie grożą…

1 polubienie

A nie mówiłam o bawełnie bojowej? Mówiłam, to sobie poczytajcie. I skąd ja to wiedziałam? :thinking: Był news niedawno, ale tak się przejęłam, że nie zapisałam linku.

1 polubienie

“Bawili” oj bawili. Ale nie przy pacyfikacji gett.
Na osobisty rozkaz Hitlera, a to opis tylko jednego miejsca, nie chce mi sie szukać, ale czatgpt podaje ok. 16500 takich egzekucji. Nie liczac wymyslniejszych jak struna fortepianowa czy hak

1 polubienie

Oczywiście ze tak.Nie wyrywaj mich wypowiedzi z kontekstu!!!

Tak mi sie skojarzylo…
Wczoraj ogladalam ni to dokument ni reportaż o karze śmierci - obawiam się, ze niektórzy “eksperci” probowali dzicz usprawiedliwiac?.

Która dzicz bo już się gubię…Islamska czy nazistowska?

Bronili islamskiej.
Kwestia dekapitacji jako takiej padła w kontekscie “historycznym”.
Taki jeden to nawet usilowal to wytlumaczyc “natura czlowieka, ze obciac głowę humanitarniej ?”

Moge tu przywołać wspomnienie z czasów gdy byłem w Milton Keynes.Miejscowa mafia taksówkowa,operujaca tuż koło National Express,w chwilach przerwy, jak to oni [Pakistance w 90%] zabawiała się smartfonami.Jeden z nich pokazał mi jak zbrodniarze islamscy kopia głowę syryjskiego żołnierza,niczym piłkę…
Jakiś czas wcześniej telewizja tych bandytów,pokazywala spalenie żywcem jordańskiego pilota, zestrzelonego gdzieś w ich zasięgu.Chyba właśnie w Syrii…
Bądźmy więc przygotowani na ciąg dalszy bo to nie jednodniowa burda a realna wojna

2 polubienia

Mija rok od ataku Hamasu na Izrael

Alko tubki wycofane z obiegu

Imprezę zrobili.
Mnie to zastanawia, czemu Izrael nie podaje swoich strat, oprócz cywili (jakby tam cywile byli, obowiązek służby wojskowej dotyczy wszystkich żydów, z wyjatkiem Heredim, czyli ultraortodoksow i uczniów wyższych szkół talmudycznch często z nimi powiązanych. Ale chyba się skonczy)
przeciez nie wszystko załatwia użycie dronów czy nalotów?

1 polubienie

Odkryto mikroRNA. Są to małe cząsteczki

Odkryto i badania sie prowadzi od dawna, teraz nagrodę Nobla przyznano.

2 polubienia

No, nie do końca - wybierasz konkretną osobę na liście partyjnej, z której programem sie zgadzasz. Co innego, gdyby głosowac tylko na nazwę partii a ta sama potem wybierałaby osoby do Sejmu.

3 polubienia

A czym tak naprawdę sa listy partyjne? Tylko trochę ograniczają chętnych do koryta, bo to takie trochę prawybory…

3 polubienia

No i poseł wójt Pcimia zeznawał jaki botoks ma w czole i co jeszcze gdzie za wydane milion złotych z karty służbowej przez ostatni rok…Na frędzlu mógł sobie zrobić botoks…a kto wie, czy nie zrobił? :thinking:

1 polubienie

A co Ty?
Jaki botoks?
Poddal sie kosztownej operacji wstwienia implantu koryta przy pysku i wszczepieniu stołka do du***

2 polubienia

tak jazgotał, że go dziennikarze nie mogli przegadać …

1 polubienie

Praktyke rynkowa ma z bazaru w Pcimiu.
A ciekawostka? PiS jakby się finansowo ewakuowal rzez Wegry do Moskwy.
No cóż na dzien dzisiejszy w Europie sa trzy kraje, które zdechną bez putingazu - Węgry, Slowacja i Austria.

2 polubienia

NIK ma raport w sprawie wydawania wiz. Możliwe że część z nich nielegalnie