Co się dzieje w polityce - Dziennik

Nie ma rzetelnej i bezstronnej tv, tak jak rzadkością jest rzetelny i bezstronny dziennikarz. Każdy ma swoje preferencje.
Rozumiem, że PAP-u też nie będzie? To było jedyne źródło informacji bez komentarzy. TV raczej nie oglądam, więc kto będzie prezesem jedynki/ Obojętnie.

3 polubienia

Kazdym przeplywem informacji mozna sterować. PAP też.

2 polubienia

Czyli było TVPis będzie TVPo?

To jest właśnie przejaw braku rzetelności

2 polubienia

Zawsze bedzie to uklon w kierunku wladzy
Tak szybko zlych nawykow nie wykorzenisz.
No chyba, ze wzorem biblijnym narod kilka pokolen na pustyni przetrzymasz.
A swoja drogą 40 lat na pustyni, ktora na piechotę przewedrujesz bez zmęczenia w miesiac?
To gorzej niz chomik w kolowrotku. :rofl:

1 polubienie

To jedynym rozwiazaniem jest likwidacja mediow publicznych (np w USA ich nie ma), albo konstytucyjne zagwarantowanie że wladze tych mediow nie moga byc wybierane przez politykow jakiegokolwiek szczebla.
Ja bym proponowal to drugie. Władze mediow “narodowych” powinno wybierać jakies ciało skladajace sie z ludzi kultury, sztuki, dziennikarzy, tworcow. Politykom wstep wzbroniony.

4 polubienia

Jak panstwowe to od polityki nie uciekniesz.
Ale zminimalizowac.
Bo co do tworcow i artystów?
Bez kontroli???

Ale tak sobie teraz slucham transmisji z Sejmu?
Wycie PiS z samor,adami? Mniej subwencji, ale jakis dupek, ktorego geba mi nic nie mowi nie bierze pod uwage reformy finansow wynikajacych ze zmian zasad podzialu dochodow z podatkow.
Czyli razygnacja z dotacji na cel, pozostawiajaca samodzielność nomen omen samorządów.
Jesli jest to chaos i anarchia?

1 polubienie

No właśnie – bez kontroli. Plus jest taki, że w środowisku twórców i artystów nie ma dyscypliny partyjnej w glosowaniach, nie ma kuszenia spółkami Skarbu Państwa, nie ma szantażowania. Jeśli nawet, to w śladowy sposób i nie tak jak w Sejmie.

1 polubienie

A pamiętacie kto, kiedy poprzednio i z jakiego powodu tak rozmontował ramówkę telewizji? :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Zobaczycie, ktoś zejdzie pod TVP i będzie odyniec głosił, że “krew majo na ręcach” :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Wole gniazdo os niz tzw. srodowisko artystyczne.
Przykro mi, ale objac odpolitycznionym i tolerancyjnym mecenatem tak, ale niech to będzie jedna z form finansowania kultury. Nie podstawowa. A juz zarzadzanie molochem jak telewizja?
Teatr moj widze ogromny :rofl::rofl::rofl: w wkonanu wolnego ducha artystycznego.
Tam trzeba managera ekonomisty i do tego nie dajacego sie poniesc tworczej euforii.
TV to nie tylko programy informacyjne. Owszem redaktorow naczelnych czy jak sie to nazywa dobrac tak, zeby pokazywali/przypominali ws,zystkie aspekty kultury - ta popularna obroni i sie sama. Kazda potwora znajdzie amatora, nawet Wielki Brat i Dlaczego ja? Telewizja sniadaniowa realizowana na poziomie programu dla przedszkolakow też…
Artysci niestety, jak pokazuje zycie, czesto sa oportunistami.
A miód lubią…

1 polubienie

Nie moge pamiętać, bo mnie przy tym nie bylo. W ES polskiej TV nie mam i na zdrowie nie narzekam. Net musi wystarczyc.
Mozesz mnie oswiecic?

1 polubienie

OK, ale wolę czytać o tym co się dzieje bez politycznych komentarzy i dodatkowej konfabulacji. Czyste fakty. Wiem, że fakty można zataić, ale i tak wolę PAP

3 polubienia

Ja też czesto zaczynam od PAP.
Kroniki towarzyskie i celebryckie raczej omijam.

2 polubienia

Nie wiem, co będzie, PO by chciało mieć jedynkę, ale czy będzie miało?

1 polubienie

Co to jest PAP XD?

Tak, mam nadzieję, że tego nie ma, ale … można dostać angaż, zlecenie, fuchę, dotację lub nie. Najlepiej by było gdyby swoje poglądy, zatrzymali dla siebie.
Taki Wołoszański: lubiłam jego programy, dopóki nie dowiedziałam się o jego ciemnej stronie. A teraz facet dumnie wkracza do sejmu. Co mam myśleć o ludziach, którzy mu to umożliwili?

2 polubienia

PAP = Polska Agencja Prasowa

1 polubienie

Polska Agencja Prasowa

2 polubienia

1,2,3 baba Jaga patrzy … :roll_eyes:
image

1 polubienie

Okonek – ja nie wymagam od artystów by zarządzali TVP, tylko by stanowili coś w rodzaju rady nadzorczej, która wybiera Zarząd wg jasnych kryteriów w otwartym konkursie. Jasne że w kierownictwie musza być menadżerowie. Chodzi o to by nie dokonywali tego politycy. Przez ostatni 8 lat każdy wybór dokonywany przez Sejm był de facto wyborem jednego człowieka, który nakazywał podwładnym głosowanie w jedyny słuszny sposób - tak było w TVP, w sądach, w Trybunale, w KRS itp. I tak bedzie zawsze, gdy dokonywać tego będa politycy.

3 polubienia