Co ,Twoim zdaniem,po 1989 roku,zmieniło się na gorsze?

Bo w czasach komuny, to ludzie by chcieli kafelki, duperelki, ciepła woda, zimna woda, chamstwo i drobnomieszczaństwo z nich wyłaziło… :crazy_face:

3 polubienia

O jakich wykladzinach piszesz? Ksylolit buraczkowy wyewali a płytki PCV to juz byl luksus i to miales szczescie jak nie mialy radosnego koloru tłuczonej cegły czy dwudniowego siniaka.

4 polubienia

PCV jest teraz szlachetnym antykiem. :grin:

2 polubienia

Czasem moze i magazyn byl ten sam, ale roznymi drogami towar go opuszczał.

Ludzie mieli zachcianki pańskie: szynkę by zjedli, pomarańcze oprócz octu…

1 polubienie

Cykorii zamiast kawy pic nie chcieli…

2 polubienia

Cukier chcieli jeść, mięsa im było mało…a jaki naród zdrowy był. :thinking:

1 polubienie

Pewnie, że zdrowy! Całą noc w kolejce stali a we dnie jeszcze siły do pracy mieli! :wink:

6 polubień

Zawodowi stacze pracujacy na nocna zmianę tez byli. Taki emeryt mógł sobie dorobić. Nie liczac cinkciarzy i koników pod kinami.
Bo do teatru na krajowe gwiazdy to wycieczki za darmo były.

3 polubienia

Nie wiem-w 1989 roku nie miałam czasu na spokojne rozważania nad codziennością .
Przecież to było tyyyle lat temu-kto by to pamiętał .
Dzisiaj mamy internet i wszystko co się dzieje dociera błyskawicznie do informacji.
/Styl i uroda -kategoria nie podlegająca ocenie moim zdaniem/

1 polubienie

Wiele rzeczy zmienilo sie na gorsze i niestety ciąg dalszy nastapi kiedy spojrzymy na to co wyprawia UE. A co tak naszybko… ludzie się zmienili. Oddalamy się od siebie. Gonimy za pieniądzem, mamy dużo wiecej a nadal nam mało. W czasach komuny kosciół byl ważny dziś kosciól to temat do wyśmiania. Brak polskich firm. To tak na szybko

No, nie żartuj sobie.

2 polubienia

No Polskich jako polskich niewiele zostalo

No tak… Dino… jakie mamy swoje produty? Nie chinskie tylko Polskie. Nie sklepy tylko producenci. Nie mamy swoich aut , traktorow, telewizorow, telefonow itd…

A wiesz, że Amerykanie od 30 lat nie produkują telewizorów? :slight_smile:
Globalizacja przeniosła produkcje do innych krajów.

Sprawdź które miejsce Polska zajmuje w produkcji mebli, okien, autobusów, jachtów, statków (tak, tak!). Ja wiem, Tobie marzą sie dymiące kominy, którymi można się pochwalić, tak jak za czasów komuny :slight_smile:

2 polubienia

Nie kominy mi sie nie marzą. Ale chciałbym zebysmy swoje produkty.

Przejdź sie do marketu spożywczego (również tego z zagranicznych sieci) i policz jaki procent stanowią polskie produkty.

2 polubienia

Zaomniales dodac na jednej ręce. Ile z tych firm nalzy do Polski?

1 polubienie