Co z tą Szwecją?

Gangi, narkotyki, multikulti.
Wczoraj na oczach syna zginął tam Polak. Z rąk młodocianych dilerów. Bo zwrócił im uwagę.

3 polubienia

Zdziwiony?
To są skutki multi kulti,braku jakiegokolwiek wychowania,jakiegokolwiek kregosłupa moralnego.
Olaf Palme swego czasu stworzył podstawy państwa"powszechnej szczęśliwości"terroru" tzw.równości,pobłażliwości wobec wszelkich wynaturzeń oraz co najgorsze,całkowitego zminimalizowania roli policji której prawie nic nie wolno…
No to hulaj dusza!!! Wszak wszystko wolno :rage:

5 polubień

Teraz ponoć inna władza

Będzie kontrowersyjnie.

Facet wszedł w środowisko gangów, narkotyków, i zwracał uwagę? Gdzie on miał głowę? Najbardziej szkoda mi syna, bo to jest naprawdę ciężkie przeżycie, widzieć jak własny ojciec ginie, w taki sposób.

4 polubienia

Najwłaściwszym byłoby wprowadzenie stanu wyjątkowego i zrobienie porządku.

5 polubień

Nie spodziewał się, że wyciągną broń i będą strzelać.

1 polubienie

Tak, chyba nie ma innego sposobu, aby ten bajzel opanować.

1 polubienie

Warto być ostrożnym, bo nigdy nic nie wiadomo. Najgorsze jest to, że stracił życie, i nie osiągnął wiele.

3 polubienia

Zginął człowiek, bo trafił na oszołomów…oni myślą, że wszystko im wolno. Dlatego trzeba podjąć radykalne kroki, jak sobie nie radzą.

4 polubienia

Uwierzę jak zobaczę konkretne działania.

1 polubienie

No koniecznie!

3 polubienia

Nazwa to dyktarura i terrorem? Sa sytuacje gdzie nastepuje degeneracja
Szwecja? Bylam tam dwa razy. Sztokholm, a raczej jego okolice i Malmo. To drugie opanowane przez stado
Brak jakichs witamin? Ja bym chciala wiedziec? Mozna dzialac na pograniczu prawa, i swoje tworzyc. Ale tworzyc nie niszcząc
Bylo takie powiedzenie? Przezylismy potop szwedzki, przezylemy i sowiecki.

Nic z tą Szwecją,dzień jak co dzień w państwie kalifat północy.Chciałoby się tylko dodać -a nie mówiliśmy ale już się nawet tego nie chce.Najgorszy pijaczyny spod tzw zegara (u nas w mieście) co ma kilka klas skończonych lub nawet nie,co myśli tylko o następnej flaszce,gdyby jemu zadać kilka lat temu pytanie o niekontrolowany napływ tych ludzi,nawet on lepiej przewidziałby skutki niż tzw polityczna elita UE i Szwecji

3 polubienia

ciekaw jestem kto ich zasila w broń? Jeżeli państwo nie jest w stanie kontrolować takich rzeczy, nie mówiąc już o przeciw działaniu, to wnioski są same.
Kiedy oficjalne ktoś się przyzna żę pomysł nie wypalił z takich czy innych przyczyn. Jest doskonała blokada medialna, bo sprawę skrzętnie zamiata się pod dywan. Cieszę się że nie jest to nasz dywan.
Z racji na moją pracę spotykam obcokrajowców mieszkających w naszym kraju. Oczywiście trzon ich są to Ukraińcy. Ostatnio spotkałem Rosjanina, no i zdarzyło się mi spotkać z Wenezueli. Być może cały problem związany jest z religią, bądź z nadmierną opieką socjalną.

3 polubienia

Tych przydymionych mamy w Europie dzięki Merkel. Tylko dlaczego za pomyłkę Merkel ma płacić cała Europa? :thinking: Owszem, rozumiem jej motywy, bo z Turkami się udało - przybyło pracowników, ale z tymi następnymi??? Trzeba jej było to wszystko odwołać, gdy tylko zorientowała się, że to “niewybuch”. A teraz cierpią. I Niemcy i wszyscy inni przy okazji.

2 polubienia

Bardzo stereotypowo na to patrzysz i osiągasz wypaczony obraz. W Skandynawii obowiązuje prawo Jante- skromność, równość, brak przemocy i wykluczenia innych. Co to jest jeśli nie rodzaj kręgosłupa moralnego?
Ludzie nie biorą też pod uwagę jakie jest źródło niskich kar dla przestępców w Skandynawii. Otóż to mentalność wyrosła z małych zżytych ze sobą społeczności, gdzie w przeszłości wszyscy się znali. Więc raz, że ewentualną kara miałaby dotyczyc osoby bliskiej/ dziecka kolegi, itp
Dwa czynnikiem sprzyjającym przestępczości jest anonimowość, gubienie się w tłumie. Dlatego wielkie aglomeracje mają też największą przesteczosc. Skandynawia to nie społeczeństwo wielkich aglomeracji. Ich miasta nawet te największe mają często charakter miejsko wiejski.
Jest jeszcze 3 czynnik- szwedzki wstyd za sympatyzowanie z nazizmem przed II wojna swiatowa. Nawet Bergman miał w młodości taki epizod. Choć nie zaangażowali się w wojnę, ten wstyd za liczne środowiska nazistowskie spowodował, że za cel obrali sobie bycie narodem dobrym i sprawiedliwym. Gdzie panuje równość społeczna, tolerancja i troska o słabszych.
Ten model sprawdzał się przez wiele pokoleń w całej Skandynawii. Przestępczość niska. Ba! Na takiej Islandii do niedawno nie było więzień, teraz są 2? Migracja zrobiła swoje, a nasi rodacy w czołówce. Np. głośna była sprawa polskiego gangu.
Porównajmy do tego USA czy Rosje- tam mają srogie kary, a jaka przestępczość?
Amerykanie na Islandii (bardzo liczni) nie mogą się nadziwić, że w kraju, gdzie 30 procent mieszkańców ma broń, nie ma żadnych przestępstw z jej użyciem/strzelanin.
Świat się zmienia, ale czy to wina Skandynawów? Czy to oni wywołują wojny na świecie i idącą za nimi migracje? W
konsekwencji też będą musieli zweryfikować swoją politykę, ale zrobią to niechętnie.

1 polubienie

Przestań wstawiac głodne kawałki?
Gdzie Ty się szkoliłaś? W Starych Kiejkutach czy ostatni nabór do akademii śp.Prigożyna?

Okonku, w którym miejscu ten ,głodny kawałek"? Gdzie napisałam nieprawdę?
Co to Stare Klejkuty?
Miałam już tu nie zaglądać, ale mnie podkusilo i podbudowało, że są tu też osoby, które podchodzą do rozmowy normalnie.
Nie jestem żadnym trollem, nie kibicuje rosyjskiej agresji na Ukrainę, nie przyszłam też tu po to, żeby się wykłócać, robić zamieszanie.
Szczerze mnie zszokowało, że na forum rzekomo dyskusyjnym nie można dyskutować, na niektóre tematy. Można jedynie recytowac jedynie słusznej formułki, jak za głębokiej komuny, którą znam bardziej z opowiadań, niż z pamieci…
Doprawdy nie wiem, gdzie ta ,propaganda" z mojej strony? Gdzie złamanie zasad kultury internetowej, itp. Jeśli chcesz to mnie zbanuj. Ja sama zrezygnuje jeśli będę się spotykać z chamstwem, zamiast normalnych odpowiedzi.
Żeby było śmieszniej nie przepadam za tematami politycznym. Weszłam w taki, bo tu głównie takie są.

1 polubienie

Nie mam zamiaru odpowiadać za @okonek i nie chcę, żebyś to źle odebrała.
Dla mnie możesz dyskutować, o czym i kiedy chcesz do woli, tylko zastanawiam się, dlaczego okłamujesz userów mówiąc, że byłaś tu 10 lat temu, gdzie doskonale obie o tym wiemy, że to nieprawda.
Przy rejestracji założyłaś dwa konta i też obie o tym wiemy.
Baw się dobrze i zachowaj kulturę dyskusji.

1 polubienie

Byłam 10 lat temu. Zajrzałam przelotnie rok temu nie jako Ranja i byłam tu przez chwile.

1 polubienie