Czego Ci potrzeba by być szczęśliwym jesienią?

@collins02, tu nie chodzi o temperaturę powietrza, lecz fason obuwia. On ich nie cierpi. Być może jest tak jak pisał @ZiraaeL.
W dzieciństwie musiał je nosić i traumę ma do teraz.

2 polubienia

Wiem oczywiście do czego się odwołałeś, dlatego poleciłem inną książkę. Pan Zdzich w Kanadzie to spojrzenie na Kanadę z perspektywy polskiego cwaniaczka na dorobku. Dużo trafnych spostrzeżeń i uwag… :wink:

1 polubienie

Powoli zaczynam go lubić.

.tego Starego.

:rofl:

1 polubienie

"TEN"Newerly?
Cholera…Nigdy sie na to nie natknąłem… :innocent:

2 polubienia

Sandałów są setki.Te tanie to koszmar.
Ja sobie kiedys kupiłem wietnamski model za 60 funtow.Coś wspaniałego!Nie wyobrazam sobie lata bez nich.
Trauma z powodu obuwia?No ok. Tez mam uprzedzenie do taniego obuwia sportowego.Pewnie za sprawą trampków ktore kazdy za komuny mial i nosił.Podobnie jak polski jeans o nazwie,“Arizona” :exploding_head:

1 polubienie

Sam wiesz, że nasza młodość przypadła w nieciekawych czasach, często byliśmy skazani na obciachowe buty i ubrania. Na szczęście swoje wypłaty już wydawaliśmy na czarnym rynku i w Pewexie.
Na koniec tylko dodam, że przez ponad 30 lat małżeństwa, tylko jedną bluzkę mężowi kupiłam. On doskonale wie co chce kupić, czego nie. Nie jest typem faceta, który śmiga w jednych jeansach i butach aż się zniszczą.

No. To tyle w temacie. Teraz mogę swobodnie usiąść na tyłku i poczytać

1 polubienie

Do szczęścia niewiele mi potrzeba. Ostatnio jest nim czas. Na skutek kilku niefortunnych wydarzeń nabyłem sporo pewnych zaległości na kilku płaszczyznach i jak tak dalej pójdzie to zacznę planować wyjście do WC z kilkudniowym wyprzedzeniem. Mam nadzieję, że taka sytuacja to tylko chwilowe załamanie czasu w moim życiu i niedługo wszystko wróci na właściwe tory.
Tak więc więcej wolnego czasu mi trzeba, chociaż jak mówią, doba dla każdego trwa 24h.

2 polubienia

Gór, góralki i żeby zbombardowali sosnowiec

@collins02 Nie ten Newerly, ale jego syn. Ten od Pamiątki z Celulozy, to Igor.

1 polubienie

A ja lubie jak mi żona kupuje to i owo.I wiem ze ona to uwielbia…
Mialem znajomkow wśród koników,juz jako szczyl.Nawet pamietam ksywy…Omaj,Benas,Szołtysik… :rofl:
Oni mnie na rękach nosili gdy grałem w piłke…
Jeansy,jakies fajki z Austrii czy Sangria…To chyba byly moje pierwsze wydatki.
Ale najwieksze szczęscie przyszło wraz z mozliwoscią zakupu Led Zeppelin I i II,na cd.Pamietam jak dzisiaj…Pewex przy Paderewskiego w Poznaniu…
To Ty masz dluższy staż ode mnie?! I to az 8 lat…

2 polubienia

A jednak “ten”.Mnie chodziło o J.A.Newerlego,z STS-u.Autora"Okularników" :slightly_smiling_face:

1 polubienie

cedry srodziemnomorskie tez kiedys byly duze, ale ludzie sie nimi zajeli jako surowcem budowlanym jeszcze za czasow faraonow, a siewkami zaopiekowaly sie kozy i owce. w tej chwili to juz rzadkosc.
tak, ze walczcie o to co jeszcze z prastarych drzew na Ziemi zostalo

Syn Igora. :wink:
Trafiłem na nią w naszej bibliotece chyba z ćwierć wieku temu (W Ontario w bibliotekach są działy międzynarodowe). Oczywiście czasy się trochę zmieniły od pierwszego wydania Zdzicha, ale książkę warto przeczytać.

2 polubienia

Jak pomyśle ze przez następne 6 miesięcy będzie szaro-buro i deszczowo …to chyba zamówię więcej whisky :man_facepalming::grin:

4 polubienia

Juz sobie zapamietałem :innocent:

Dla mistrza Leonarda tez trwala 24h :rofl:
I to mnie zawsze dołuje…Czas ucieka a ja nie potrafie/nie mam sił/nie chce mi sie nic z tym zrobić…
Nie mam ambicji bycia Leonardem ale…Znowu marzy mi sie emerytura.Moze wtedy sobie jakos łatwiej to poukladam :innocent:

Teraz to najbardziej zdrowia bo chyrlam i chyrlam w pracy przez co bardziej męczę a do lekarza nie dodzwonię. Potem jeszcze: pięknej pogody, spokoju, i odrobina wolnego czasu tylko dla siebie. I miłości - oczywiście :wink:. To dużo czy mało chcę?

3 polubienia

5 polubień

I dużo,i malo.
Bo kiedy człowiek chce tak niewiele,najczesciej okazuje sie ze chce za dużo…
Ta paskuda dotyka zawsze ludzi uczciwych,pracowitych,nie roszczeniowych,takich u ktorych lewa ręka nie wie co prawa uczyniła…
Ludzie tacy jak Ty,sa poza zainteresowaniem rzadzących.Nie skarżą sie,nie skarżą innych,dają radę choć zaslugują na krocie…
Medale i kasa jest zarezerwowana dla tych co nic nie robią.Co wycigają łapy po nie swoje.I jeszcze robią na ten temat hałas…Gdzies posialem artykul z zeszlego roku o czarnych z Luton ktorym nie podobal sie …8 pokojowy dom od miasta…W zwiazku z czym burmistrz zorganizowal transport dla jedynego co w tej"rodzinie"pracuje…Co ten bydlak oczywiscie oprotestował w prasie…
To tak dla pocieszenia i na marginesie.Scoorvysyństwo nie jest zarezerwowane dla Polski.

2 polubienia

Szczepionki… żeby znów można było tańczyć, grać i bawić się. Żeby lokale były otwarte…

1 polubienie