Czy choćby 1 mld rodzin ludzkich zmieściłby się na Ziemi caravaningując

nawet tylko po miesiącu czasu w roku?

Jeden z malo ekologicznych sposobow na spedzanie wakacji.

1 polubienie

Raczej jeden z bardziej ekologicznych. Choć nie do końca tanich. Na wakacje też musisz jakoś dojechać.

chodzi mi o to, ze kamper jest bardziej wszedobylski - i niestety bardzo wielu ich uzytkownikow pakuje sie tymi pojazdami w miejsca gdzie ich byc nie powinno, w Hiszpanii mandat za nocleg na dziko kamperem jest porownywalny z wynajeciem pokoju w wielogwiazdkowym hotelu, a i nie zawsze to pomaga…

2 polubienia

W Polsce wynajem kampera to już potworna kasa. A to co harmi pokazał to nie żaden kamper a kampervan. Mam podobnego tyle że odrobinę mniejszego. W Polsce kampery też w wielu miejscach są niemile widziane ale kampervanami nikt sobie głowy nie zawraca. A co do wszędobylskości… prawdziwy kamper to nie do końca… Wielkie długie, wysokie nie wszędzie wjedzie.

2 polubienia

a taki co z kampera korzysta to i za odpowiednimi podlaczkami na placu sie rozejrzy, bo wygodnicki bywa. tylko calym domem po zakupy jechac :wink:

1 polubienie

Od tego są rowery na bagażniku.

moze tez byc motorowerek… albo nawet motor.

1 polubienie

W większych oczywiście że jest. Znajomy ma na wynajem kampery w których i cały motocykl wejdzie.

1 polubienie

ja zykle widze mniejsze kampery z uchwytami na rower lub motor na zewnatrz.

1 polubienie

Nowa moda i sposób na podróże.

Kampering jest stary jak świat. Tylko wbrew pozorom to piekielnie drogie hobby.

dlaczego nowa? moze zrobilo sie popularniejsze, ale autokarawany czy przyczepy kempingowe od dziesiecioleci, nie mowiac o taborach cyganskich czy wedrownym cyrku…
nawet za Gierka przyczepki do malucha robili
image
tyle tylko, ze maluch ledwo to po plaskim uciagnal, a po wakacjach z czyms takim byl do remontu.

2 polubienia

No on ma takie w których jest bagażnik/schowek 1x2 metra a wysoki na 1,3 chyba. Tylko wynajem takiej zabawki kosztuje 600za dobę+ kaucja +oczywiście paliwo+ opróżnianie/napełnianie zbiorników z wodą i ściekami + kamping. To tak na prawdę w 2 osoby bardziej się opłaca luxusowy hotel wziąć. Ale obłożenie ma już od majówki więc ludzi stać. Jego kampery są 6 osobowe ale to nadal wychodzi drożej niż hotel. I te 6 osób to tak na prawdę już przesada. Dla mnie max w tym by 4 osoby wytrzymały.

1 polubienie

Od czegoś takiego zaczynałem. Sympatyczna i dla 2 osób + dziecko wystarczyła.

1 polubienie

Nowa bo covida omija.

To nie o covida chodzi a o niezależność.

ja nawet nie wiem jak sie u mnie teraz ceny ksztaltuja, ale pewnie jest zastoj, bo caly czas jest zakaz niepotrzebnych podrozy miedzy tutejszymi odpowiednikami wojewodzw, a wakacje w kamperze nie sa stanem wyzszej koniecznosci…
@Devil to i czesciowa odpowiedz w kwestii wynajmu kampera w Hiszpanii

to zalezy od kraju.

1 polubienie

Dlatego powstały campervany. To vany mające się w oczy nie rzucać ale umożliwiające wyspanie się, zrobienie jedzenia a jednocześnie jak np mój normalne poruszanie się.

1 polubienie