Czy ci ludzie wierzą w Boga czy w księdza?

Jest proces księdza oskarżonego o pedofilię. W związku z tym, niektórzy aktywiści religijni bronią tego zwyrodnialca nazywając go “świętym”, a jego ofiary (m. in. niepełnosprawne dziewczynki) porównują do prostytutek.
Nie mam nawet słów jak określić takich fanatyków. Kto im wyprał mózgi? Kim trzeba być by odwalać takie szopki?

3 polubienia

A czy ktoś “atakuje” księdza myśląc o tych dzieciach czy dla zasady będąc lewackim komunistycznym fanatykiem.? Bo to nie jest takie oczywiste niestety…
Tak sobie pozwoliłem bo i tak nie widzisz moich komentarzy :rofl:

ksiadz blizej…

Ksiądz jest niewinny! Te “ofiary” miały apetyt.
A poza ty jak nie było wytrysku to nie ma grzechu.

1 polubienie

Ja pytam o jego “obrońców”

To nie musi byc pranie…
Przypomnij sobie Lecha Wałese ktory powtarzal do znudzenia ze dla niego ksiadz to z definicji,świety…
Zawsze powtarzam ze bezkarnosc demoralizuje.Kosciol za Wyszynskiego byl faktycznie jedna wielką CNOTĄ i tylko ktos o mentalnosci ub-ka,mogłby sądzic inaczej…
Gdy nastapilo"przesuniecie"i nagle z internowanych,mamy tych u wladzy…
A jak ma reagowac spoleczenstwo?Jak ma reagowac tzw.“polska b”?Analizami uczonymi?
Oni pozostają w swoim,w sumie dość niewinnym położeniu.
Reaguja na cos co zagraza ich stabilnosci w postrzeganiu świata.Dla nich to zagrożenie,zamach…Proba zmiany,przewartosciowania,bez pytania o zdanie…Przemoc…
Nikt najczesciej nie dopuszcza nawet do siebie, ze taki Głódż i jemu podobni nie są tacy jak obrazki ktore rozdawali…
To nie jest proces ktory mozesz zalatwic wykrzyknikiem na malo znanym forum![wykrzyknik] i cokolwiek zmienic.
Czcza gadanina czyli skrzykiwanie"kupy"ktora mysli tak samo.Wiesz ze dostaniesz same “lajki”,szczegolnie tutaj.
I co?
Lepiej sie czujesz?

4 polubienia

Stabilność w postrzeganiu świata nie polega na bezkrytycznym uwielbieniu swoich idoli. Tak samo działąja wszystkie totalitaryzmy. Popatrz jak dziś ruskie matrioszki nosza na wiecach portrety Stalina. A Hitlera nie popierali?
Kto wychował tych ludzi?

1 polubienie

To kwestia interesów i ślepej wiary w wiarę. Ksiądz to pośrednik pana boga. Ktoś lepszy, autorytet. A młodzież bywa plugawa. Jest podatna na działanie sił nieczystych.
Nie zrozumie ten który nie połykał spermy księdza.

1 polubienie

Bronienie takich skur… (nawet kuria księdza nie broni!) skończy się oczywiście w jedyny możliwy sposób.
Czyli, słusznie oburzeni obywatele obrzuca kościoły i parafie kamieniami i koktajlami…
Nawet mi, spokojnemu SMOKOWI nóż się w kieszeni otwiera…
Osoby gwałtowniej reagujące… cóż może czas by kościoły zapłonęły. Ja po nich płakać nie będę…

Nie, przemoc to złe rozwiązanie, niedopuszczalne. Pora zrozumieć i zaczać kłąsć do głowy ludziom, że kler to zwykli, omylni i grzeszni ludzie. Z Bogiem maja tyle samo wspólnego co każdy z wiernych i nic więcej.
Winię za to samych hierarchów, którzy po prostu oszukują wiernych i robią to od stuleci, podając sie za namiestników Boga, a więc “świętych”

Ale to my o tym wiemy.
A oni?
Komunisci doskonale to przewidzieli,schodzac do najdzikszych wsi.
Dzisiaj sie tego nie robi,lekceważy i w dodatku nie ma sie zadnej MYŚLI na podoredziu ktora moglaby miec wplyw na umysly.
Ok.Wtedy bylo latwiej bo wystarczylo"naszczac na sanacje".A jak ma sie dzisiaj ktos rozeznac w meandrach tzw.wolnosci?
Jaki przekaz,procz pogardy,oferuje opzycja tzw. Polsce"b"?

Pogardy? WIdzisz, każda, nawet wywazona opinia krytyczna o klerze i kościele jest od razu odbierana jako “atak na kościół”, “dzieło szatana”, “neomarksistowska ideologia” - jak mówił w Sejmie Maciereiwcz. To jest religiny beton, którego nie rozkruszy żaden młot pneumatyczny.

1 polubienie

Polska “b” to jedna wielka patologia.
Zaorać ich
Nie przypadkowo to opoka PiSu.

@SMOK.Maciej ale to jest Zgorzelec, teren przy granicy z NIemcami, nie żadna POlska B z kresów wschodnich.

Obszar zamieszkany przez ludzi zza Buga.
Znam te mentalność.
Parę lat w okolicy Zgorzelca mieszkałem…

Mimo wszystko to jednak inny materiał ludzkich. Popatrz na wyniki wyborów, zachód jest antypisowski

Co do Polski B, zgadzam się z @collins02
Po części całe życie mieszkam w tzw
Polsce B. Mentalność ludzi tam jest przedziwna. Większość z nich nie jest chrześcijanami (poważnie), tylko ludźmi bardzo mocno przywiązanymi do tradycji i konwenansów (co wychodzi często tragikomicznie dla ludzi z zewnątrz), z wielkim trudem przyjmującymi jakiekolwiek zmiany.
Większość mentalnie trzyma się na poziomie komuny (podobno, bo ja siłą rzeczy komuny nie pamiętam).
Jakąkolwiek krytykę swoich tradycji przyjmują jako atak na nich i reagują raczej agresywnie.
Do tego ciekawostką jest to, że np. Podkarpacie wcale nie jest takie biedne, inne “ubogie” rejony też nie, wielu ich mieszkańców jest dość zamożnych, ale udają biednych, bo boją się, że ktoś im zabierze oszczędności, okradnie ich, zacznie plotkować na ten temat itd.
To są ludzie mega przywiązani do opinii innych…ale jeszcze bardziej do opinii “tradycyjnych” i wszelkiego “wypadania”.
Więc u nich akurat takie zachowanie są w jakimś stopniu do pojęcia, dla nich to nie jest ujawnienie czegoś, krytyka, a najazd na to, co dla nich, w ich głowach już zostało odgórnie uznane za święte.

7 polubień

niestety dla wielu ludzi ksiadz to swiety czlowiek (nie jest to sprawa nowa, bo w kazdej religii tak sie dzieje - czy to bedzie duspasterz, pop, pastor, ksiadz, kaplan, guru czy inny szaman? zawsze znajdzie sie czlowiek lub grupa ludzi, ktora bedzie wmawiac bliznim swoje wyjatkowe umiejętności w kontaktowaniu sie z silami wyzszymi i żądająca specjalnego traktowania (choc czasem powinno byc to raczej “specjalnej troski” w ujeciu medycznym)
a dla wielu ludzi, dla ktorych wychowanie religijne skonczylo sie na nauce paciorka, paru koled i obowiazkowym uczestnicwie w (nazwe to swiadomie i zlosliwie) coniedzielnych jaselkach prowadzonych przez nie do konca douczonego ksiedza i potem przez tydzien zamiast dyskutowac o tym co uslyszeli na kazaniu maja temat - obgadywac sasiadow? to taki ksiadz, osoba “wysoko uczona” bedzie zywym swietym, ktorego chca im zabrac.
troche chyba to dziala na zasadzie zapetlenia jak dziedziczna przemoc w rodzinie?

6 polubień

Ja nie pytam o relacje miedzy nami.Ja pytam o zejscie w dół…Bylem “tam” latem…I wiem co to za swiat.Od telewizji sniadaniowej poczawszy,na herbacie “saga”,konczywszy…
Wmawianie ze normalnosc nie jest i nie ma miejsca dzisiaj poki wrog u bram…
Zaparkowac samochodu nie moglem bo"po co taki w górach"?
Kreslenie niemal wajchą,ze tu jest nasze a ty wypierdalaj!
To jak,idziesz z nimi pogadac?

3 polubienia

Gdybyś pomieszkał na tych terenach to wiedziałbyś iż wieś nie różni się od Polski B.
Miasta to… Ludzie co byli antykomunistycznie nastawieni i mieli zasługi w konspiracji przymusowo byli zsyłani na ziemie odzyskane bo byli fachowcami.
Część AKowcow też ukryła się na ziemiach odzyskanych, właśnie w miastach.Ci ludzie wychowali swe dzieci na sceptyków i trzeźwo myślące osoby. Stąd takie wyniki wyborów. PiS im oczu nie zamydli…
Ale wieś to to co opisała vera. Dokładnie taka mentalność. Ksiądz jest nietykalny…

4 polubienia