Czy istnieje jakaś lista kandydatów oczekujących na beatyfikację?

Podobnie jest z kobietą. jeśli pragniesz i pracujesz na tym, by się zmieniła, ona się w końcu zmieni.

.tylko to nic nie zmieni.

:confused:

1 polubienie

Może. Ale ja nie o wierze samej i o Bogu. To zupełnie coś innego.

A odpowiedź, na to niemądre pytanie jest taka, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, a podniesienie kamienia jest taką niemożliwością. To jedno. A drugie jest takie, że Boga nie należy zaginać cwaniactwem, a rozumieć go poprzez to, czego nauczał Jezus. Tylko, że wiele z Jego nauk zostało “nieco” zmienionych, a jeszcze inne ukryte do dziś.

3 polubienia

Odpowiedzi na to nie ma bo to paradoks. A że katolicy dają się na to podpuścić? Fajnie się patrzy jak się na to gotują.

2 polubienia

Dokładnie. Typowy paradoks.

Ale mi nie chodzi o gotowanie się katolików. W tej chwili bardziej o mój spokój. Już od dawna wiem o tym, że kto nie chce wiedzieć, to zrobi wszystko by nie wiedzieć. I nie tylko o religię chodzi.

3 polubienia

@ZiraaeL Myślałam że Ci z listy mieli zasługi i ktoś dostrzegł ich wyjątkowe zachowanie, ale nie mają jeszcze na koncie wymaganego cudu :thinking: A jeśli mają owe cuda to dlaczego wciąż czekają?

Wiara z nauką nie chadza zazwyczaj.

I tu się zgodzę i nie zgodzę. Badania fizyki kwantowej i to co z tego wychodzi, tylko Bogiem tłumaczyć można.

1 polubienie

Ale Kler to nie wiara . A oni czynili badania. Wiara to prości ludzie.

1 polubienie

No właśnie. Cała historia chrześcijaństwa od od V wieku, zaczęła oddalać się od jego założeń. Ciągle noszę się z zamiarem napisania o tym, co historia wie o początkach chrześcijaństwa i waham się. Nie wiem, czy się zdecyduję?

I to by było tyle z mojej strony na dziś w tym temacie. Może kiedyś wrócę do tego…?

2 polubienia

Nieżyjący już Prof. Steven Hawking słusznie stwierdził, że do związanego ściśle z fizyką kwantową cudu stworzenia, ręka boska nie była potrzebna.

1 polubienie

Chrześcianie byli zawsze jak związki zawodowe… gnębieni i źle im było. A prawda taka że jak się nie trzymasz zasad to…

Wiem o tym, ale inny naukowiec, nazwiska nie pamiętam, powiedział, że w świetle dotychczasowych dokonań w kwantach, można poczuć oddech Boga. Jakiś kumpel Hawkinsa i jeszcze chyba żyje.

1 polubienie

Tyle że żaden z nich poza byciem naukowcem nic nie osiągnął.

Higgs. I cząstka Higgsa potocznie zwana boską cząstką.

3 polubienia

Nie i nie. Nie byli tak gnębieni, jak to kłamliwie przedstawia KK i prawosławie oraz protestanci. I wcale im źle nie było, wręcz przeciwnie. Mówię tu o pierwszych pięciu wiekach istnienia chrześcijaństwa. Byli jednymi ludźmi na świecie, którym udał się komunizm.
Słowo komunizm bierze się od tzw komun chrześcijańskich, które dzieliły się na gminy.

2 polubienia

O tym pisze.

O fizyce kwantowej, to ja z Tobą dyskutował nie będę. Nie lubię kopać się z koniem. :joy:

2 polubienia

Biurokracji nie wymyslil Biurokratow. :wink:

Od zarania wszystko, co było niewytłumaczalne, zwalano na działanie sił wyższych. A że Bóg był najniżej, to padło na niego. I tak jest do dziś.

.choć sukcesywnie szala się przechyla w inną stronę.

2 polubienia

Najpierw na bogów różnorakich. Co nie wyklucza istnienia takich sił, tylko, ze są one całkiem inne, niż wszelkie religie podają.

Zainspirowałeś mnie do pewnego tematu. Przemyślę go, najpierw i postaram się założyć pytanie. Pewne rzeczy też muszę sobie przypomnieć, żeby lipy nie było.

3 polubienia