Czy jest sens twierdzić, że epidemia się skończy latem jeśli będzie sucho i gorąco ... ? Przecież ten wirus sobie dobrze radzi nawet w Iranie

A nawet Turcji, Egipcie czy Algierii …

2 polubienia

No właśnie. W Afryce też są przypadki - fakt, że nieporównywalne w liczebności, ale jednak.
Co za świństwo ! Półkula południowa znacznie mniej narażona. Może z tą wyższą temperaturą to trochę prawda… ? :shushing_face:
Ja chcę w to wierzyć bardzo, naiwnie może i czekam z utęsknieniem na wyższe temperatury u nas.
Wiem, jestem laik i myślę po swojemu. Co przeczytam, to łykam jak kania dżdżu

4 polubienia

Też chcę w to wierzyć :slight_smile:

1 polubienie

Naturą każdego organizmu jest przystosowanie się do otaczających warunków, aby z jak najmniejszymi stratami energii mogły się rozwijać i rozmnażac.

.dlatego po tysiącach lat ludzki genom tak zmutowal, ze człowiekowi urosły ręce, by mógł się w końcu po głowie podrapać. Albo puknąć w razie potrzeby.

6 polubień

wrozenie z fusow
wirus jako taki? moze by skonczyc z wojenna retoryka?
na razie metody poza paralizem ekonomicznym nie znaleziono
epidemie czy pandemie to zywiol, a nie wrog z okopami
z wrogiem po skonczonej wojnie to chociaz mozna sie napic :wink:
walka z ospa wlasciwa trwala od wymyslenia szczepionki po jej zastosowanie cos ponad setke lat?
nie po to w wiezieniach stosowano kare izolatki zeby komus bylo z tym dobrze :slight_smile:
kwarantanna to dopiero pierwszy etap
mnie martwi ekonomia - jak to mowia? za pieniadze kupisz wszystko z wyjatkiem zdrowia

7 polubień

Myślę, że ta wiara, ta nasza desperacja maciejjka … :slight_smile:

2 polubienia

A powiedz mi jaką tam pogodę macie w Hiszpanii od czasu epidemii czy tam pandemii ?

EDIT: Pada u was ? Jest sucho ? Ciepło czy jak xd ?

spierniczyla sie, psa na dwor nie wyrzucisz :wink:

3 polubienia

Powiem, że najbardziej w tych czasach zarazy myślę właśnie o Tobie i o Leone - z tego co czytam co u Was, to drętwieję po prostu z przerażenia !
Leosia nie ma już od dobrych miesięcy i to mnie bardzo martwi…
A Ty okonku, trzymaj się kochana i dbaj o siebie z wszystkich sił ! :kissing_closed_eyes:
No kurczę, ale ckliwość ze mnie teraz wylazła… :innocent:

6 polubień

Leon się odezwał ?

1 polubienie

Sorry ale co za osiolek twierdzi dalej ze lato wystarczy???
Od dwoch co najmniej tygodni,nikt czegos takiego nie mowi powaznie…

2 polubienia

Parę osób mówiło, ale niestety nie eksperci … Właśnie też zadałem to pytanie, żeby rozwiać wątpliwości …

Maskara, ale nas Chińczycy urządzili :confused:

Szuka sie nadzieji i ja to rozumiem.Ale nie ludzmy sie.Lepiej sie wyspac,bo to sie moze nie powtorzyc :wink:
I to jedno jest pewne.

1 polubienie

Niestety nie. I z tego co wiem, to nikt nie ma z nim od dawna kontaktu.
On znikał na dłużej już kiedyś, ale w obecnym czasie jego nieobecność zaczyna mnie trochę przerażać powiem prawdę.

2 polubienia

W tej sytuacji to nie powinien nam Leon tego robić i się odezwać, że nic mu nie jest itp …

1 polubienie

Pamiętam, że na początku była mowa, że to sezonówka jak podobne wirusy (przeziębienia, grypa itp.), i szybko sama przejdzie.
Ale teraz to brzmi jak niepoprawny optymizm, bo w Europie ten wirus chyba dopiero znalazł dobre warunki do namnażania się i radzi sobie, póki co, super i wtutejszych krajach o cieplejszym klimacie, i tych chłodniejszych.
Więc do lata może i to wygaśnie, ale raczej nie “z powodu lata”. Tak mi się przynajmniej wydaje, ale ja się nie znam (!).
A swoją drogą podobno nam się szykuje porządna susza (tak, kochamy zmiany klimatu, jeszcze kilka miesięcy temu niektórzy twierdzili, że nie istnieją, a nawet jeśli, to są fajne, bo cieplej) i to w połączeniu z pandemią dopiero może się okazać ciosem ostatecznym, bo ceny żywności może wywalić w kosmos.

3 polubienia

Zobaczymy czy zmutuje do mniej szkodliwego wirusa jak to było podobno z SARS …

co do Leone? nie mam dobrych przeczuc
natomiast ja mieszkam w miare bezpiecznej okolicy.
nastawiona na turystyke, tak ze zamiana gwiazdkowego hotelu jak przyjezdnych nie ma w szpital? da sie zrobic
waskim gardlem jest logistyka - nie da sie dostarczyc wszystkiego na czas
ze sie boimy?
jak ktos sie nie boi to jest pozbawiony wyobrazni
jak jej ma nadmiar to jest panikarzem.

4 polubienia

To może być nachylenie ziemi wobec słońca.

1 polubienie