Czy nieuczęszczanie na religię to grzech?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25468145,abp-gorzynski-o-rodzicach-dzieci-ktore-nie-chodza-na-religie.html

2 polubienia

Skoro osoba duchowna twierdzi, że grzech, to pewnie ma rację. Pisze on o niepokojących zachowaniach chrześcijan, ludzi zadeklarowanych jako wierzący. A kto ich zadeklarował? Dorośli wtedy, gdy byli niemowlętami? Sporo jest ludzi, których uczyniono chrześcijanami (ochrzczono) nie dając im żadnego wyboru. Ci ludzie sa teraz dorośli. Nie czują się chrześcijanami, tylko zwyczajnie nie chce im się poświęcać czasu na “papierologię” związaną z zalegalizowaniem tego. Jacy oni zadeklarowani? Czy niemowlę w czasie chrztu jest w stanie cokolwiek zadeklarować?

4 polubienia

Ja sie tak niesmialo pytam:
Jak jest mozliwe nauczanie o Bogu skoro Bog jest niepojety

3 polubienia

Świetne spostrzeżenie.

Dodam od siebie, że biskup porównał w swym kazaniu religię do tego, co nauczał Jezus. Ale już nie wspomniał, że, religia katolicka, nieco rozmija się z nauczaniem Chrystusa. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, to albo kłamie, albo bardzo mocno do serca i rozumu wziął, to czego lekcje religii go nauczyły.
W tej chwili KK w Polsce zaczynać zbierać owoce, które zasiał.

6 polubień

Poza tym obserwuje ze w Polsce tworzona jest alternatywna jakas religia gloszona przez niektorych ksiezy…
wiecej juz lepiej nie napisze, po co sie mam denerwowac przed snem czekajac na dobranocke naszej kolezanki @okonek

1 polubienie

@birbant
Trzeba odroznic instytucje kosciola od religii chrzescijanskiej
Obserwuje ze roznice sa coraz wieksze (zwlaszcza w Polsce)

A jak juz slysze ze “Bog tak chce” i “Bog tak kaze” …

@birbant
Trzeba odroznic instytucje kosciola a religie chrzescijanska
Tu roznice sa coraz bardziej znaczace szczegolnie w Polsce

4 polubienia

Zrobiłem to bardzo dawno temu.

2 polubienia

7 polubień

Ostro. …

1 polubienie

Birbant,mało co zwichruje dziecko tak jak religia.

3 polubienia

Gdy zobaczyłem jak uczy religii pani katechetka moją córkę, to sam się za to wziąłem.

1 polubienie

a przecinek ku…a gdzie? :wink:

Cieszy fakt, że lata nie poszły na marne … :sunglasses:

2 polubienia

Kościół musi straszyć grzechem, bo mu owieczki odejdą, a razem z nimi pieniądze i wpływy.

Jeśli ktoś potrzebuje religii, to nie trzeba go do niej zmuszać.

7 polubień

Zgodnie z postepem, teraz sa rozne nowe grzechy i rozne nowe modlitwy… Nie jest to logiczne: wiara i wiedza??? Dla mnie jedno wyklucza drugie. A jedyna modlitwa nakazana jest “Ojcze nasz”. Chrystus nic nie mial do tych koscielnych…

1 polubienie

O, to, to!

1 polubienie

To nie człowiek potrzebuje religii, tylko religia potrzebuje człowieka. Jemu wystarczy wiara.

6 polubień

@joko Właśnie przeczytałam w Gazecie Prawnej wywiad z dominikaninem, który twierdzi, że religia w szkole to zabójstwo dla szeroko pojętej katechezy i rozwoju duchowego: religia w szkole została sprowadzona do rangi mało ważnego przedmiotu: między ZPT, muzyką i plastyką, a jej poziom jest żenujący…

5 polubień

Była przełożona betanek z Kazimierza Dolnego, ś.p. Jadwiga Ligocka, w swych mistycznych wizjach “widziała w piekle same sutanny i habity”. Wierzyć po kościelnemu, to ciężko grzeszyć przeciw rozumowi.

problem,ze muzyka, plastyka sa przydatniejsze…

2 polubienia