Czy tabletka "dzień po" powinna być bez recepty od 15 roku życia?

Prezydent zawetował dziś ten pomysł.
Słusznie?

1 polubienie

Wiadomo że nie słusznie :confused:

Czego sie mozna spodziewać po facecie, ktoremu ojciec w mieszkaniu zainstalował drogę krzyżową?

3 polubienia

Jak sie mowi A to i B.
Jesli “wiek przyzwolenia” jest 15 lat to bądźmy konsekwentni.
I tyle w temacie.

2 polubienia

Żartujesz???

2 polubienia

Z ciekawości aż poszukałem w internecie…nie to to nie żart do tego tatuś od niego wymagał obowiązkowo 5 z religii

3 polubienia

Paranoja…

1 polubienie

Tak, ona powinna być bez recepty. Prezydent twierdzi, że dziewczynki by je zażywały po 5 na raz, ale ponoć te pigułki są bardzo drogie.

3 polubienia

Anżej zapisze się złotymi zgłoskami w naszej historii a może zostanie nominowany do następnego dzbana roku…

3 polubienia

Wszedzie kosztuja mniej wiecej tyle samo. W Polsce nawet na recpte refundowane nie są.
Cena oscylyje miedzy 30 a 40 euro za sztukę.

2 polubienia

Gdzieś dzisiaj przeczytałam, że miał szansę na bycie prezydentem, ale nie skorzystał, więc będzie Adrianem.

W Polsce ok 100 zł. Dla 15 letniej dziewczynki to spora suma więc nawet z tego powodu nie kupi i nie zje pięciu od razu wiedząc, że jedna zapobiegnie zapłodnieniu.

6 polubień

Są różne lekarstwa sprzedawane bez recepty i nie ma z tym problemu.W reklamach telewizyjnych widzimy uśmiechniętych ludzi łykających to świństwo,które robi spustoszenie w organizmie.

2 polubienia

Nie wiem co jest gorsze dla watroby? Paracetamol czy piwo?

1 polubienie

On właśnie i odwadnia chyba cały układ pokarmowy oraz rożne inne rzeczy pewnie robi …niesympatyczne.

Nie wiem, rzadko lykam inne kekarstwa niz te konieczne.
Ale lekomania nie tylko w Polsce kwitnie…

1 polubienie

I zawsze rano biegal na roraty

2 polubienia

Ale roraty to tylko w adwencie… O ile dobrze pamietam?
A o rekolekcjach cos wspominał?
Malzenstwo musialo byc dla niego czesciowym wyzwoleniem…
Ale tresura zrobiła swoje.

1 polubienie

Mówił że to zrobi i zrobił.Próbował walczyć o limit wiekowy, czyli sprzedaż od 18+ ale jak widać nie wyszło.Rząd miał plan B ,więc po co to wszystko,jak od początku mogli ominąć akceptację lub jej brak od prezydenta.Tusk jednak lubi zaognić w każdej dziedzinie,a lewica przy okazji zrobiła sobie kampanię.Co ciekawe w niektórych krajach jak np Włochy limit wiekowy jest od 17 + na inną ‘pastylkę po’ ale jednak wprowadzono,Czechy od 16+ na taką jak Włochy.W Polsce jest jedna tabletka,więc prezydent powalczył.

Dostepnych w necie masz więcej.
Tu chodzi raczej o naglosnienie sprawy nie tylko tabletki, ale prawa do antykoncepcji (aborcja to tez temat czesciowo zastepczy) i działań zwiazanych z uswiadomieniem seksualnym.
Bo obecnie jest to pomijane, a dzieci znajduje sie w kapuscie? Moze dlatego nauczyciele skarżą się, że w szkolach tyle głąbów? :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

A co do wieku - jak pisałam? Jesli wiek przyzwolenia jest 15 to wszelkie dzialania z tym zwiazane powinny to uwzględniać - od samodzielnosci wizyt u lekarza (nie tylko ginekologa czy urologa w przypadku chlopcow) po dostep do antykoncepcji.
Co do aborcji? Uwazam to za ostatecznosc, ale umowmy się, ze nie każdy widzi w zalążku zycia czlowieka. nawet “ojcowie kosciola” mieli watpliwosci.

Choc 12 tygodni to moim zdaniem jednak za dlugo - ze względu na kobiete i jej zdrowie.

Właśnie tak myślą rozsądni ludzie.Anżej jak widać po jego czynach jest rozsądnym “inaczej”.
Pomijając temat tej tabletki zastanawiam się,czy oni naprawdę tak żyją i stosują się do tej ideologii,czy masom narzucają to a sami uczestniczą w orgiach i szaleją na co dzień póki nie padną od dragów i alkoholu…(taka podwójna moralność).

1 polubienie