Czy to angina bakteryjna czy wirusowa?

Boli bardzo gardlo, 38.6 temp., zaczelo sie w zoraj nagle.

Co zrobic. Nie ma lekarza prywatnie tu w moim miasteczku raczej. Na dyzurach nawet moja babcie olali jak umierala.

Skad wziac antybiotyk?

Pomocy

Zadzwoń pod 112 i niech kombinują…!(za to im płacą)…

1 polubienie

Amol Ci pomoże, to jest sprawdzony i skuteczny sposób.

1 polubienie

Łączymy się w bólu.
Dobrze jednak, że nie są to hemoroidy. Zrobienie fotek okolic, w których się pojawiają,
zmuszałoby Cię do odrobiny akrobatyki, a nas do wątpliwej przyjemności oglądania wyników tych wygibasów.

5 polubień

Bakteryjna i potrzebny antybiotyk niestety… Objaw typowy. Najlepiej i najtaniej erytromycyna w podwójnej dawce (czyli ta “większa”). Ale to na receptę. Jestem po przebyciu Bóg wie ilu angin więc mówię to z doświadczenia

1 polubienie

ratunku skąd ten antybiotyk

Niestety recepta od lekarza. Nie dasz rady konsultacji przez telefon (lub internet)? Ja miałam bakteryjne. Z resztą możesz poczytać: https://www.medistore.com.pl/zdrowie/angina

1 polubienie

skąd wziąć tego lekarza

Trudno. W razie czego dzwoń po pogotowie i powiedz że się dusisz (może być taki objaw…). Jutro dzwoń do lekarza pierwszego kontaktu.

Poza rym od anginy się nie umiera. Są sposoby naszych babć ale ich nie znam. Poza tym: czy masz tak wysoka gorączkę żeby sam sobie dać “najlepszą odpowiedź”? :joy:

1 polubienie

Niestety sie umiera, znam hlopa co dostal zapalenia nerek jako powiklanie i strasza tez zapaleneim miesnia seercowego.

Skolowalem bactrim na e-recepta. To bedzie dobre na angine?

Eeee, po pierwsze Chłopa! Powikłania mogą być groźne, ale dlaczego to Ty masz ich doświadczać? Teraz pewnie może być bactrim. Za “moich” czasów była wyłącznie penicylina, potem erytromycyna… Ty się tak nie przejmuj bo w psychiatryku wylądujesz :joy: :joy: :joy: Załatw tę e-receptę i przestań się martwić Jakoś przeżyłam ok. 30 angin :rofl:

2 polubienia

no tak, amoxy to lek pierwsze rzutu, dlatego wolałem skołować jakiś mocniejszy… bo amoxy to latwiej bedzie…
mam jeszcze doxycykline to moze tez dojebie ją do towarzystwa to bedzie wikesza pewnosc… napisane w ulotce ze tez na zapalenie migdałów se jest

@dedlx tyle znalazłam : https://www.erecept.pl/?ads=fbbaloon&fbclid=IwAR3Uyma-vTRpCMKfXw4kp5k60x0Bk9q9RBUDrA6yK01diJTqLR647G72aPs

no tu mnie wlasnie oszukali, bo czekałem 12 godz. na wizyte i jak miala dzwonic to odpisali, ze anulowane bo nie wyslalem zdjecia. to wlazłem na inna podobna strone i dali mi bactrim tak jak chcialem

1 polubienie

No to bierz!!! I nie narzekaj, bo Cie do psychiatryka wyślę… :joy: Poza tym, jak wynika z nazwy, bactrim powinien kasować bakterie. Weźże daj spokój! :rofl:

1 polubienie

Klinika spraw różnych. Czy pacjent przeżył?

1 polubienie

Omikron. Samo minie jeśli nie masz chorób współistniejących.

Ooo, psychiatryk to świetna rzecz: jest łóżko. jest żarcie. jest opieka i jest super! :rofl:

1 polubienie