Czy Ukrainkom wszystko się należy?

Są na emigracji, nie usiebie, nic wcześniej nie miały, były biedne, etc. Przyjeżają do bogatego kraju, tj. do nas i nie mają żadnych zachamowań w tym co im się należy.

Tak sobie myślę, jak to było kiedyś z nami, na emigracji. Wiadomo, honor polski, że sami sobie zarobimy, ale też widziałem tendencję u wielu spośród nas, że wszystko się nam należało, bo wobec takiego bogactwa w kraju naszej emigracji, nie ma dwóch zdań, muszą z nami wszystkim się podzielić.

Czy w ten sposób można lepiej zrozumiec Ukraińców? Ukrainki :grin: ?

Może dobrze to sobie układam, a może i nie.

2 polubienia

Tu muszę przyznać Tobie rację. Z nami kiedyś też tak było.

3 polubienia

Nie rozumiem, że co :confused:

No i właśnie próbuję zrozumieć też te Ukrainki, brak specjalnego dziękuję, wzajemności, słów wdzięczności, a jedyną chęć z siebie jaką potrafią zrobić to iść do pracy. Przecież i tak sami e sobie poradzą.
Czyli żyjemy w logicznym świecie.
My swoją zasłużoność upatrywaliśmy sobie w pechowym układzie geopolitycznym. A oni w czym to sobie wyjaśniają? W znacznie gorszym wytłumaczeniu, że np. Polacy nas kiedyś ciemiężyli.

2 polubienia

Jesteś na emigracji, lub długo na niej byłaś?
Kochałaś się kiedyś z jakąś Ukrainką? :stuck_out_tongue_winking_eye:
etc.
Wtedy łatwiej jest to pytanie zrozumieć.

1 polubienie

O jeny…to o …ie bedzie to ja wychodzę :raised_hand_with_fingers_splayed:

Polska bogatym krajem?
:joy:

5 polubień

Autor ma mniemanie. No na tle zbombardowanej Ukrainy to może mu się wydawać, że jest królem. Mnie takie stawianie tematu żenuje.

2 polubienia

To są kobiety, które straciły najbliższych, swe domy, w ich kraju na łeb lecą rakiety, zabijane są dzieci. My w czasach naszej socjalistycznej emigracji nie mieliśmy tego, a i tak uważaliśmy, że się należy.

4 polubienia

Biedne trafiły na autora tematu. Nie wiem, czy gdyby zobaczył zdjęcia trupów i zgliszcz w ich telefonach to by go to ruszyło skoro nie ma wyobraźni wiedząc to, co widzimy w mediach.

5 polubień

Byłem kilka lat temu 2 razy na Ukrainie i miałem doświadczenie deja vu, to jest mojego własnego miasta sprzed ponad 30 lat.
Teraz to dopiero u nich będzie bieda.

2 polubienia

Nie wiem o jakąś wdzięczność chodzi i może hołdy za seks? Takie podejście pachnie narcyzmem. Szczerze współczuję każdej takiej kobiecie.

2 polubienia

Ukrainki maja problem z tożsamością
Żerte są i czesto jest to zachowanie psa spuszczonego z łańcucha.
Z mojego babskiego punktu widzenia? To ze chlop trzeźwy w miare i nie bije a kwiatka kupi? Tak sam z siebie?

4 polubienia

Otóż to. Nie są dobrze traktowane przez mężczyzn w swoim kraju.

3 polubienia

Prawdziwy narodowiec

1 polubienie

Ukraina to taka polska lat 90.
Obecnie jeszcze bardziej w tyle cywilizacji.

5 polubień

Nas napędziła unia europejska. Bez niej bylibyśmy jak Ukraina przed 24 lutym 2022

4 polubienia

Czego wielu baranów nie rozumie.

5 polubień

No to barany są. Zera

3 polubienia

Porownywanie, ze ktos z lat i gdzies sto lat za mirzynami? Mozna zaryzykowac, ale?