Czy wprowadzenie nagrody pieniężnej 600 zł za pełne zaszczepienie się

zwiększyłoby liczbę zaszczepionych? Czy to opłacałoby się państwu: wszak hospitalizacja wydaje się równie droga? Czy zaszczepiono by przy okazji większość dzieci?

1 polubienie

Na pewno by pomogło.
Może i ja bym się zastanowił :grin::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Zaraz, chwileczkę. A tym, co się szczepili wcześniej, też wypłacą?

Bo jeżeli nie, to wychodzi, że ci, co się nie szczepili dostana nagrodę, że do tej pory się nie szczepili. A ci, co się wcześniej szczepili wyjdą na ciężkich frajerów.

8 polubień

@birbant Musieliby dać wszystkim :thinking:

1 polubienie

No jeszcze tego by brakowało by tym draniom płacić!

4 polubienia

Pewnie tak.
Ja osobiście odpadam. Po pierwsze - jestem juz zaszczepiona, po drugie - 600 zł to trochę mało, zeby mnie kupić.

4 polubienia

Daj spokój. Znając ten rząd teraz obiecają każdemu a za chwilę dadzą tylko na dziecko. :crazy_face:
Tak było z bonem wakacyjnym. Miał być dla każdego pracującego Polaka a dostali rodzice brajanków .

3 polubienia

Musieli by wtedy jeszcze więcej banknotów dodrukować. A inflacja zbliża się do 8%.

3 polubienia

Podejrzewam, że zwiększyłoby to przede wszystkim ilość fałszywych zaświadczeń o szczepieniu.
W Niemczech to już problem. Do kliniki każdego dnia dzwonią różne instytucje z całego kraju by potwierdzić, czy dany ktoś się zaszczepił, bo zaświadczenie danej osoby wygląda podejrzanie …

Oczywiście w statystykach widnieje, że taki ktoś jest zaszczepiony, ale to g… prawda. Antyszczepionkowcy (np. tu taki jeden dziwoląg) łykają jak młode pelikany info, że mnóstwo zaszczepionych tez choruje. Prawda jest taka, że tak, też chorują, ale na COVID-19 zapadają rzadziej i chorobę przechodzą łagodniej.

5 polubień

Inflacja podobno przekroczyła 10% tyle że PKO BP ją maskuje.

3 polubienia

To może być. To lewica wymyśliła to płacenie.

2 polubienia

Wiesz jak wyglądało moje szczepienie? Stawiłem się na godzinę a tam kolejka jak diabli, wypełniłem ankietę dostałem certyfikat i ustawiłem się w kolejce. Aby dostać szczepionkę trzeba było pokazać karteczkę z certyfikatem. Dlatego uważam że bezcelowe płacenie za certyfikat.

3 polubienia

Taa wiem Tygrysek.

1 polubienie

4 polubienia

Tyko 8%? Jaki koszyk i jak liczony? Wybuch będzie jak przyjda rachunki za energie. Obnizenie podatkow? Mosci @birbant wolne zarty?

2 polubienia

Ale alkohol się opłaca. Jest dobrze oprocentowany :crazy_face:

1 polubienie

Dlatego i ja jestem przeciwny takiemu rozdawnictwu.

6 polubień

A ja jestem za tym by osoby niezaszczepione leczyć na ich koszt a te które mają fałszywy certyfikat leczyć na oddziale więziennym.

3 polubienia

Pisałem w innym pytaniu, że do Niemiec przyjeżdża wielu obcokrajowców z fałszywymi zaświadczeniami, szczególnie w transporcie kołowym. Polacy też takie mają i reszta z nowej unii.

4 polubienia

@anon18020312 @benasek Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno są osoby, które w systemie NFZ mają info o szczepieniu chociaż go nie przyjęły…

3 polubienia