Dzień dobry w Dniu Muzyki Country

Terz tak uwazam
Wlasnie takie plastikowe marionetki z cekinami wrzeszczace z piosenkami bez tresci to disco polo. Odrozniam:
disco polo
piesni biesiadne
muzyke ludowa
muzyke country
tak zwane przeboje

1 polubienie

Jestem w pracy.Ale jak mnie sen nie zwali z nog to jutro rano nie omieszkam…

1 polubienie

Wlasnie o to chodzi ze country w warunkach amerykanskich,o ile sie nie skomercjalizowalo [Tammy Wynette,Dolly Parton…] to w linii prostej,rozwinieta muzyka folk.
Nie ma tak ze w muzyce cos zyje osobnym zyciem i nie zazebia sie z innymi nurtami.Przed wynalezieniem radia rzadko tak bywalo a co dopiero teraz…
Bez zrodel country,nie byloby Lynyrd Skynyrd,poczatkowych plyt Allman Brothers Band…Kiedy startowal Presley,robil to z Johhny Cashem i Carlem Perkinsem…Dzisiaj to wszystko mozna w necie przesledzic i tylko ktos jednoczesnie uparty i gluchy,nie dostrzeze podobienstw czy wspolnych cech.
To tak samo jakby w Europie powiedziec ze muzyka XX wieku,spokojnie bylaby wlasnie taka bez baroku czy klasycyzmu…Oczywista bzdura :slightly_smiling_face:
Natomiast zupelnie inna sprawa jest,powiedziec,“nie lubie,nie podoba mi sie”.Tak mozna zawsze i wszedzie,bez powodowania zazenowania.

2 polubienia

Z tym szacunkiem to roznie bywa. Czasem sama mam ochote jakiejs babci w moim wieku dowalic…

1 polubienie

Wiem co to disco polo i piosenki biesiadne , te drugie bardzo często się u nas śpiewa przy imprezach -barborka i babski comber.

1 polubienie

Porównywanie country do disco polo, to raczej stereotyp jest. Lubię country w dobrym wykonaniu. I jeszcze jedno, mym skromnym zdaniem; piosenkarze country w odróżnieniu do tych naszych od disco polo, umieją śpiewać. I to jeszcze jak.

4 polubienia

I jest to roznica o wiele wieksza niz nawet ta,i tak kolosalna,muzyczna.
Oto przyklad…

i kolejny…

2 polubienia

Pozwolę sobie skopiować niektóre teksty, żeby nie było, co ta eva za głupoty pisze.
Zacznijmy od tego, że ata ogłosiła dzień muzyki country bez wyszczególnienia na podgatunki.
Muzyka country , utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.

Pierwotnie prosta, oparta na trzyakordowym schemacie i instrumentarium składającym się z akustycznej gitary, skrzypiec i prostego zestawu perkusyjnego, wywodziła się z ortodoksyjnego folku z Appalachów. Z czasem wypracowała bardziej złożone instrumentarium, a jej forma stała się bardziej wyrafinowana. Zaczęła ulegać wpływom innych gatunków muzyki rozrywkowej takich jak: jazz, rock and roll (który według znawców pochodzi od country i początkowo wiele czerpał z jej doświadczeń), rock i pop.

Utwory country to z reguły dynamiczne proste piosenki oparte na schemacie rockandrollowym i liryczne ballady, nierzadko w rytmie walca. Ich teksty opowiadają o codziennych sprawach zwykłych ludzi (miłość, praca, zabawa, problemy finansowe, kłopoty z dziećmi itp.).
Z czasem muzyka country wykształciła mnogość podgatunków i stylów. Do najważniejszych należą:

a oto przykład piosenki country

2 polubienia

To kolejna propozycja, juz zahacza o Pop

2 polubienia

Carl Perkins i jego najczesciej dzisiaj grany hit z 1957 roku.

Patsy Cline w bardziej tradycyjnej odmianie…

The Eagles…

Poco-Rose Of Cimarron

The Allman Brothers Band-Ramblin Mam

Bob Dylan/Johnny Cash-North Country Girl-

Glenn Campbell/Carl Jackson…

Gratefull Dead-Box Of Rain

Dire Straits-Ticket to heaven-

The Notting Hillbillies-Will You Miss Me?"

3 polubienia

Reasumując.
Jeśli ktoś ( czyli ja ) piszę, że kojarzę country z disco polo , nie mam na myśli, że to ten sam gatunek muzyki , chodzi mi raczej o to , że stawiam je na równi, czyli w ogóle jej nie czuję , nie lubię i nie słucham .
Tego nikt z Was podważyć nie może, ja też nie kpię z innych , że gustują w niej.

2 polubienia

To nie jest zadne country!
To jest wlasnie country disco polo.Jednym przykladem zaprzeczylas wszystkiemu co napisalas powyzej.
Country nie zaczyna sie od zalozenia kapelusza.

1 polubienie

Ktoś to nazwał muzyką country , a ja nie zamierzam tego podważać , każdy gatunek muzyczny i wykonawcy , nawet Ci z najwyższej półki mają bardziej lub mniej udane utwory.
Ja nawet wiem czemu nie czuję tej muzyki , dźwięk banjo mnie odrzuca.
Otworzyłam linki , które poleciłeś , i nadal zdania nie zmieniam .
Tyle w temacie muzyki country :relaxed:

2 polubienia

Masz absolutne prawo nie lubic,co podkreslam przynajmniej drugi raz.
Ale ta baba z chlopem to nawet nie jest stypa po Mrągowie.Doprawdy,country to inna,zupelnie inna muzyka.

3 polubienia

Dzięki @collins02 Jeżeli to, co tu zaserwowałeś jest podobne choć w ułamku do polskiego disco polo, to ja jestem chińskim cesarzem z epoki Ming.

Świetna muzyka wykonana z kunsztem niedościgłym dla różnych martyniuków i jemu podobnych. Zaraz sobie poszukam więcej.

5 polubień

…a ja cesarzową chinska
Witaj w chinskim klubie

4 polubienia

Podobno w Wa-wie też nie ma tego zwyczaju,ale może:
TO TYLKO PLOTKA ROZSIEWANA PRZEZ SŁOIKI…???

1 polubienie

@ata-ata, @birbant z tym chinskim klubem to ostroznie, bo ktorys z discopolwcow chwalil sie, ze jest tam gwiazda porownywalna z ta na chińskiej fladze :rofl: bodaj byl to Bayer Full
Moze i ma tam wiecej fanow niz w Polsce biorac pod uwage miliard Chinczykow spragnionych egzotyki?

1 polubienie

Dobra, za za Montzumę będę robił, tam disco polo nie dotarło. :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Tam maja swoje rytmy karaibskie :sweat_smile:
Pod wzgledem tekstów duzo sie od disco polo nie roznia, a jesli to bywaja bardziej doslowne…:wink:

3 polubienia