Gdzie na Śląsku jest ładnie?

Do pytania zainspirowała mnie nasza Verka :heart:
Sama nie znam Śląska i bardzo żałuję, bo resztę Polski mam w paluszku.
Marzy mi się wypad w ten rejon, aby go w końcu poznać.
Jakie miejsca mi polecacie ?
Od czego zacząć?
Założymy, że mam długi weekend od czwartku do niedzieli?
I czy faktycznie tam jest tylko brzydko?

4 polubienia

Poczekaj na wypowiedź @Devil, on mieszka w ładniejszej części Śląska , górskie tereny i chatę ma dużą, nocleg masz zapewniony hahaha :stuck_out_tongue_winking_eye:
Ja też Śląsk ( górny) , w sezonie letnim jest gdzie się poszlajać, liczne koncerty na stadionie i w Kampusie, żużel, teatr, duże galerie handlowe hahahaa , zalew, baseny .
Mój region , z uwzględnieniem centrum , jest dość czysty, kwiecisty i zadbany w porównaniu z Katowicami.

2 polubienia

Byłam na Dolnym Śląsku w okolicach Karpacza, tam jest pięknie.

2 polubienia

Śląsk jest dość spory i do tego mamy Górny i Dolny.
Ten drugi znam lepiej i jest pełen ciekawych rzeczy. Niezbyt wysokie, ale ciekawe góry, (wlazłem na wszystkie najwyższe szczyty pasm) sztolnie i nie do dziś spenetrowane podziemia, zamki, pałace, kolorowe jeziorka, i zapewne dziesiątki innych atrakcji. Jest wiele budowli, co do których nie wiadomo do końca co to. Na przykład ta:

Nie wiem tylko czy trafiam w Twoje gusta …
Lubisz łazić czy siedzieć na d… znaczy pupie? :blush:

5 polubień

Basen


Zalew

Stadion

2 polubienia

Na Dolnym się urodziłam :)))

2 polubienia

Ja się tu podepnę, bo do tej pory to tu idzie chyba tylko depresji dostać :joy:
A w ogóle to u mnie jest jedna dzielnica (i jeszcze kawałek drugiej), która jest ładna, ale ona wygląda po prostu wiejsko :slight_smile:
Strasznie nie podoba mi się wygląd miast tutaj (może 5, które do tej pory widziałam jakoś bardziej). Jest bardzo szaro, dużo zniszczonych budynków, gołej cegły, do tego też sporo zieleni, razem to daje dziwny efekt. W sumie mi to wygląda trochę podobnie do Nowej Huty w Krakowie, tylko takiej ogromnej :joy:

1 polubienie

Aa, i Dolny Śląsk to wiem, że jest ładny, np. Wrocław jest mega ładnym miastem (moim zdaniem). Ale Górny, póki co, robi na mnie dość ponure wrażenie. I nie wiem, czy tylko ja mam pecha, czy tu naprawdę jest taka straszna patologia. :sweat_smile: @Devil …?

3 polubienia

To miasto Ci się podoba @vera223 ?

1 polubienie

Po jednym budynku to ja nie wiem :slight_smile:
A w sumie co to, bo chyba nie kojarzę?

2 polubienia

Wrocław ,zdjęcie zrobiłam pijąc kawkę w kawiarni przy PKP :slight_smile:

2 polubienia

Dziwne ujęcie :slight_smile:
Nie skoarzyłabym, ale też we Wrocku byłam dwa razy w życiu :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Łazić!!

1 polubienie

Zrobiłam to zdjęcie kilka tygodni temu siedząc w fotelu, z oddali też mam :slight_smile:

1 polubienie

Przejeżdżalem A4 przez Katowice. Piękne miasto :rofl:

1 polubienie

Trzeba było zrobić z tego zagadkę @anon75849589 (Bym odgadł co to za miasto :sunglasses:)

2 polubienia

Przez te typowo kopalniane śląskie tereny tylko przejeżdżałam. Katowice kojarzę z dużą ilością zieleni. Jeśli kiedyś tam będę, o czym marzę, to na pewno muszę zobaczyć Nikiszowiec, typowo śląską dzielnicę. Narobiłabym tam i fotek i szkiców…
Byłam w tym roku w Beskidzie Śląskim i bardzo miło wspominam. Był to wyjazd zorganizowany z atrakcjami typu: wieczór z muzyką z lat 80 i 90 tych, wyszalałam się za wszystkie czasy, jedzenia opór, wieczór z góralską kapelą, grill, no i zwiedzanie Koniakowa ze słynnymi koronkami, Milówka, Wisła i muzeum Małysza, Istebna i najfajniejszy chłopak na świecie, którego chciałam kupić, bo rozweseliłby każdy dzień Janek z chaty Kawuloka, jest przesympatyczny, przeuroczy, dowcipny, wygadany, błyskotliwy i naj naj naj Polecam, jedź i sprawdź, tylko pamiętaj, że mójci ON :smiley:

2 polubienia

To kiedys pokazywali w jakims programie ufologicznym jako platforme startowa w przyszłość :wink:

1 polubienie

No i polecam zwiedzanie Browarów Tyskich oczywiście w Tychach :smiley:A na Dolnym Śląsku polecam Zamek Książ. Zdecydowanie polecam i spacer po Górach Stołowych. Wrocław.

1 polubienie

Ty to zawsze zaliczasz jakieś fajne wycieczki i imprezki!
Chyba się musimy razem wybrać :stuck_out_tongue:

1 polubienie