I co jezcze?

Czasem mnie zastanawia, kiedy się ludzie wkurzą i powiedzą łapy precz od tradycji. To chyb jest totalny brak edukacji. Możemy nie pochwalać pewnych typów zachowań (np. kiedyś klepnięcie sekretarki, pardon, asystentki, po pupie było normalne, i zamiatanie tego pod dywan nie zmieni faktów), ale gdzieś muszą być raczej postawione granice. Bo niebawem wszystko co kontrowersyjne według obecnych standardów będziemy mogli obejrzeć jedynie w muzeum.

A tak na marginesie, Cleese jest chyba najlepszym przykładem tolerancji lat minionych. Przecież pracował z Chapmanem jeszcze w czasach, gdy homoseksualizm był w UK przestępstwem…

4 polubienia

Jeżeli o mnie chodzi, to już od dawna mnie to wkurza. Bo zawsze złoszczą mnie skrajności. Nie mam pojęcia, jak dalece zabrną w ten idiotyzm obecne “poprawne” pokolenia, ale, jak jako tako, znam historię, to wiem, że tu zadziała sprawa ściśniętej sprężyny, która zawsze odbija i nastąpi gwałtowna skrajność w odwrotną stronę.
W każdym razie, póki życia, nie mam zamiaru przepraszać i klękać dlatego tylko, że urodziłem się biały. Nie będę się kajał za to, że Kleopatra nie była murzynką, a także w historii Europy żadna władczyni też nią nie była. Tak jak i żaden władca.

6 polubień

Szlag mnie trafia na takie pomysły. @birbant obejrzalam te czarna Kleopatre Afrykankę, trzy odcinki na Netfliksie? Po tym czułam sie jak po sesji prania mozgu.
Porownywalne ze wspolczesnym Egiptem, gdzie Arabowie usiłują byc budowniczymi piramid. Az dziwne, ze skądinad dobry egiptolog, aczkolwiek zawodowy celebryta Zahi Hawass nie protestuje. Przeciez wiadomo, że Kleopatra była Arabką, która tylko przypadkiem nie wyznawala islamu.
Taka poprawnosc to jakas fala odbita - pomyje po mentalności wiktorianskiej? W kazdym razie zamiatanie smieci pod dywan? Jedno z zachowan irracjonalnych.

4 polubienia

Jest to absolutny skandal a mówimy o tym coraz częściej jako że mamy do czynienia z haniebną plagą politycznej poprawności.Chyba najgorsze zwyrodnienie umysłu w ostatnich latach.
Decydują o tym mózgi kompletnie wyprane, poszyte propagandą której zalążków można szukać w 1968.Oczywiscie,na szczęście,nie u nas🙄

4 polubienia

Bo jak zaprotestuje to ukrzyzuja go niczym Salmana Rushdi.Nie ci sami ale"myślący"w ten sam sposób

1 polubienie

Problem w tym, ze egiptolog, o ktorym piszę troche racji ma. Obecni Arabowie, aczkolwiek może to “zgroza” sa potomkami ludow zamieszkujacych te tereny od tysiacleci i są zaliczani do rasy białej (sic!). Aczkolwiek nieco przydymiony kolorek mają.
Ale piszę nie o wspolczesnym zakresie tego pojecia - gdzie “arab” jest okresleniem wyznawcy islamu, obejmujacym przeróżne genetycznie jednostki, bo religia ta ma jesli chodzi o “panująca” duży zasięg


Nie liczac przyczółków w krajach niemuzulmanskich, gdzie często wlasnie “dzięki” poprawności politycznej rozwalaja system naszej cywilizacji od srodka. Przypadek kliniczny to Szwecja jak dla mnie

3 polubienia

”Obyś żył w ciekawych czasach” mawiali starożytni Chińczycy, gdy ktoś im się naraził. Oto i są, ale czy akurat o to im chodziło…? Wątpię.
Z coraz większym zdziwieniem, tudzież narastającym wzburzeniem, przyglądam się rozwojowi wydarzeń na froncie walki z nietolerancją, gdzie nie ma tolerancji dla mających śmiałość pomyśleć inaczej, gdzie całe stulecia rozwoju nauk biologicznych poszył na marne, bo przecież wszystko można zastąpić nowokreacjonizmem. Feministki z niespotykaną dotąd w historii świata furią walczą o ponadspołeczne przywileje homoseksualnych i inaczejseksualnych mężczyzn, jednocześnie walcząc w kobietami o innych poglądach, a historię trzeba zdeptać. Tolerancja stała się obecnie pojęciem-wytrychem, by moc wprowadzać dyktaturę poglądów pod szyldem politycznej poprawności. Współczesna tolerancja pozwala myśleć co się chce, pod warunkiem, że myślisz co powinieneś. Teraz do tego dochodzi kreowanie alternatywnej historii i cenzura, czyli jedne z najbardziej obłudnych symboli ustrojów totalitarnych. Niemniej z historii wynika, że z upływem czasu każde takie dyktatorskie ”przedsięwzięcie” w dziejach ludzkości w swych coraz śmielszych zapędach, coraz mocniej biło we własne fundamenty, więc prędzej czy później to musi upaść. Niemniej w tym przypadku na prędzej bym się nie nastawiał …

5 polubień

Pretekst do palenia czarownic czyli tepienia myslacych samodzielnie zawsze sie znajdzie.
Gdzie sa te granice dążenia do samozaglady? Z jednej strony masz towarzystwo wzajemnej adoracji w postaci wrzaskliwych neofeministek i podczepionych pod nich rozmaitych teczowych cwaniaczkow. Z drugiej grozniejsze moim zdaniem “srodowiska prawicowe” radosnie niszczace resztki tego co jescze zostalo z prawa i racjonalizmu.
W imie tradycji oczywiscie. I wyslugujacy się dlugopisami typu Duda i ciemnym ludem, ktory w ramach akcji “robta co chceta” szkole porzucił na rzecz radosnego hedonizmu zwanego brakiem myslenia i odpowiedzialnosci.
No cóż do wypasu stada baranów wystarczy pasterz, dwa psy (pasterski i obronny) plus pogłoski, że wilki grasuja w okolicy.

2 polubienia

Patrze na tę mapę i nie mogę się oprzeć wrażeniu że najbardziej “podatni” na islam są mieszkańcy strefy podzwrotnikowej i równikowej. Im dalej na północ i południe tym mniej muzułmanów. Czyżby uwarunkowania geograficzno-klimatyczne?

1 polubienie

Bo ja wiem?
Ja mam taka teorie, ze jest to religia nieco pozbawiajaca zdolnosci myslenia abstrakcyjnego. A bez tego ciężko w chlodnym klimacie przetrwać. Nawet na Polwyspie Pirenejskim ekspansja zatrzymala sie w mniej wiecej w 2/3 obszaru, a czesc polnocna nie zostala opanowana.
Tam zimno i górzysto.


Ta niewielka zaznaczona na zielono strefa stala sie pozniej baza rekonkwisty.

Choć to wlasnie Arabom i wczesnemu islamowi zawdzieczamy zachowanie wielu osiagniec starozytnosci.
Bo wedrowka idei, gdzie informacja tez byla towarem? To byla zawsze. Ale o ile dobrze dobie radzili z gospodarką wodną to podobnie jak inne ludy srodziemnomorskie zle z marznącymi własnym tyłkiem :rofl:

2 polubienia

Wkraczamy w upadek kina.
Wszystko będzie zmienianie pod LGBT, feministki i czarnych.

2 polubienia

Myslisz, ze po to wymyslono rejestracje obrazu w kolorze :rainbow::new_moon_with_face:
A co bedzie jak zaczną promowac czarne bałwany i przefarbuja Krolika z Alicji w krainie czarów?

2 polubienia

No nareszcie ktoś patrzy na mapę.
Niemniej historia islamskiego podbijania czarnego ladu,zatrzymala się w okolicach pod równikiem,chyba nie ze względu na klimat ale na obecność Brytyjczyków i Francuzów.A i tu i ówdzie,Portugalczykow.
Autor mapki trochę zaszalal z Tanzania bo mimo iz dawna stolica to Dar El Salam to religia dominującą było i jest chrześcijaństwo.Podobnie w Kenii.
Z drugiej strony islamscy łowcy niewolników,niemal opanowali swego czasu Madagaskar w Europie zaś,zapedzali się bez przeszkód nawet na Islandię.
Ale jeśli zostać przy określeniu"podatni"…Strefy podboju są niemal identyczne jak miejsca pochodzenia.Mam na myśli klimat.Inna ciekawa sprawa to fakt ze od Zachodu islamski imperializm “powstrzymał”…Atlantyk ale do wschodu, silne i zbrojne pięści.Rosja,Indie czy Chiny to bariera historycznie nie do przejścia dla islamu.

1 polubienie

To chyba wyraźnie widać, że najmocniej walczący o tolerancję i poprawność polityczną sami są nietolerancyjni wobec ludzi mających inne zdanie. Paranoja? Nie, myślę że w dobie wszechmocy pieniądza, płyną oni na tej fali tolerancji za kasę. Podobnie jak pseudoekolodzy - zbawcy świata. Choć tutaj łatwiej doszukać się sponsora.

6 polubień

W Chinach istnieje dosc liczna etnia islamska - cos z 11 milionów - Ujgurzy.
Potomkowie Turkow, ktym zrobilo sie za ciasno. Poza tym nie zapominaj o “miekkim” islamskim podbrzuszu dawnego ZSRR w Azji (islam zrusyfikowany?) do dziś czesciowo w granicach Rosji lub kraje powiazane polityczne. I jednak Azji Południowo-Wschodniej, gdzie obecnosc tej religii datuje się na X-XI wiek.
W koncu budowniczy Tadź Mahal byl muzulmaninem.
Ale to pozniejsze czasy Wielkich Mongolów, a ci przyjeli islam dosc okrężną drogą.

1 polubienie

Spójrz sobie raz jeszcze na mapę którą sama tu przyniosłas.
Po pierwsze obecność takich enklaw jest mikroskopijna,po drugie nie wiąże się z wielowiekowym imperializmem po trzecie,u nas też są Tatarzy.I mają się jak owi Ujgurzy do reszty Chin.A po czwarte,nikomu nigdy z uwagi na nich,nie przyjdzie malować mapy na zielono.

1 polubienie

@birbant Z tą Kleopatrą to na 100% nie wiadomo.

1 polubienie

@okonek Obejrzałam całość. Fakt pokazali ją jako czarnoskórą ale 2-4 razy podło stwierdzenie: że w sumie nie wiadomo jaki miała kolor skóry - podobno Ptolomeusze byli raczej biali - chociaż mogła mieć też coś z Greków więc kto wie. Produkcje nie była najwyższych lotów ale chętnie obejrzałam.

3 polubienia

Wiadomo. Zachowały się monety z jej wizerunkiem. Jeżeli na nich jest profil negroidalny, to ja jestem chińskim cesarzem. Kleopatra pochodziła w linii prostej od helleńskich Ptomeleuszy z czasów, gdy w Helladzie panował rasizm i tzw segregacja rasowa nie do przejścia w tamtych czasach.
W tym przypadku te wszystkie “nie wiadomo” są typowym naciągactwem, bo manipulacja jest zbyt łagodnym określeniem. I to jest tym “urokiem” owej poprawności politycznej, nie ważne, co jest prawdą, ważna by wyszło na nasze.

2 polubienia

Od razu miałabyś u mnie tzw.najlepsza odpowiedź :smirk:

2 polubienia