Jak często można chorować?

Ze zdumieniem przeczytałem o nowej dobrej zmianie. Czy podoba się Wam nowy pomysł PIS o limitach chorobowych? Czy jak zachoruje ktoś i dostanie tydzień zwolnienia, a po tygodniu okaże się, że lekarz się pomylił i potrzebne następne kilka dni, do pacjent będzie umierał z głodu?

1 polubienie

Komus sie tam zdrowo styki przegrzaly. Chodzi o przerzucenie kosztow zwolnienia na pracodawce.

2 polubienia

Bo to JEST dobra zmiana: rzadziej chorujesz to jestes zdrowszy, nie? Juz chyba nic nie jest w stanie mnie zdziwic… Placilam i place skladki; lekarzom TEZ place.

3 polubienia

Coś mi tu nie gra. Poczekajmy jeszcze trochę, czy to w ogóle przejdzie.

3 polubienia

Nie takie cuda ostatnio przechodzily…
To dopiero poczatek, zaraz zabiora sie za jeszcze bardziej cudowne uzdrowienia rencistow.
15% od OFE to jest malo, a watpie, czy ludzie tak chetnie pojda na drugie rozwiazanie czyli przeniosa te pieniadze do ZUS, co daloby moze ze dwa lata finansowania pisplusow?
Jak to mawial klasyk Gomulka? Z proznego to i Salamon nie naleje.

6 polubień

A nie lepiej od razu wydać ustawę że wszyscy Polacy są zdrowi?

7 polubień

Trzeba być mocnym… Co nam ze słabych jednostek…

1 polubienie

Trzeba zrobic referendum i, zeby bylo wiadomo co zakreslac, pisac na murach " RAZ TAK"!

2 polubienia

Trudno mi uwierzyć w prawdziwość tego newsa.

5 polubień

To sie pojawilo w wiadomosciach kilka dni temu. Nikt nie zdementowal.
Albo cos szykuja, a przeciek kontrolowany - na zasadzie dziecka i Stalina - dobry prezes bo mogl zabic

1 polubienie

Ja czytałam o 90 dniach, ze było to coś innego: L-4 można będzie dostać dopiero po przepracowaniu 90 dni u danego pracodawcy, nic nie było tam, o kolejnych zwolnieniach.

3 polubienia

Zobaczymy.

1 polubienie

@birbant
Mnie tez
I w podobne wiadomosci tez mi trudno uwierzyc
bo zakrawa to wszystko na kabaret

3 polubienia

Zakrawa.

2 polubienia

Z naszego punktu widzenia to zdecydowanie zakrawa. Jednak oni są w sytuacji przymusowej (w którą się sami wpakowali). Muszę znaleźć pieniądze które już wydali, albo wydanie obiecali. A że są honorni to chcą słowa dotrzymać. Oczywiście tylko słowa głośno, publicznie, przed wyborami danego, bo reszta dzieje się po cichu.

Z reakcji naszych “zagranicznych” pytamków wnioskują, że tam u nich, o takich wynalazkach nie słyszeli. Czy tak?

4 polubienia

Ja się temu nie dziwię. System zwolnień trzeba zmienić bo wielu ludzi tego nadużywa. Biorą L4 i wyjeżdżają albo remontują mieszkanie. Tak się też wielu zabezpieczenia przed zwolnieniem. Sam mam w robocie głąba który generuje nam koszty. Pracuje pół roku a już 6 razy był na zwolnieniu. Trzeba szukać zastępstwa, płacić za nie. A to katar, alergia, kolanko. Jak dadzą możliwość brania L4 z powodu wypalenia zawodowego to dopiero będzie ciekawie.
Może by wystarczyło to częściej weryfikować. Czy osoba na zwolnieniu wykupiła leki, czy jest w domu, popytać sąsiadów. Podpadające są zwolnienia brane często, na tydzień lub dwa.

1 polubienie

o takich nie, ale ostatnio przeszlo, ze jesli za duzo chorujesz moze byc to podstawa do rozwiazania umowy o prace (ale moze, nie musi - jak ktos co tydzien idzie na tutejsze L4 bo katarek (czytaj lewizna czeka) to sie nie wylga, jesli choruje na cos przewleklego to najpierw go wysla na badania z ewentualnym uwzglednieniem renty.
dostac tu zwolnienie nie jest trudno, zreszta co zawsze bylo, ze za trzy pierwsze dni placi pracodawca - wiec sam przepis powstal przez naciski lobby pracodawcow i bedzie dotyczyl raczej czestych i krotkotrwalych zwolnien niz tych dluzszych.
ale zwiazki zawodowe profilaktycznie juz wrzask podniosly.
zobaczymy jak to sie sprawdzi w praktyce, bo faktycznie byly naduzycia,

2 polubienia

Tak jest w Holandii. Kontrolują chorych w domu. Sam miałem dwie takie kontrole. Sprawdzają realizację recept. Ale nie majstrują przy pieniądzach, które się chorującemu należą.

2 polubienia

Bo jest!

2 polubienia

@elsie
No to “wesolutko” macie :upside_down_face:

1 polubienie