Jak macie uporządkowane pliki w komputerze?

W nawiązaniu do dzisiejszego Dnia Porządkowania Komputera.
Mi nie chodzi tu o jego czyszczenie czy konserwację ale sposób organizacji plików.
Jak sobie z tym radzicie? Macie jakieś standardy tematyczne, chronologiczne, żeby to czego szukacie dało się łatwo znaleźć? A więc chodzi mi o strukturę katalogów i dysków.
Ja mam tematy w podstawowych kategoriach (zdjęcia, filmy, muzyka, dokumenty, itp) a wewnątrz nich chronologicznie w katalogach rocznych.
Ciekawostka, widziałem kiedyś gościa, który wszystko trzymał na pulpicie - zarówno foldery jak i poszczególne pliki. Ikony plików tworzyły swego rodzaju wzór na pulpicie, zamiast tapety :slight_smile:

1 polubienie

Foldery odpowiednio nazwane. Te ważne umieszczone są na bezpiecznej partycji (nie systemowej). Skróty do nich są na pulpicie. Te foldery to muzyka, zdjęcia, dokumenty, filmy

2 polubienia

Mam identycznie ale prawde mowiac,poza zdjeciami,reszta lezy odłogiem.Muzyki slucham z plyt,filmow takze nie kradne…
Dokumenty,owszem ale preferuje papier i tylko wtedy mam spokój.Dbam glownie o nazwy poszczegolnych plikow bo tak mi latwiej znajdowac to czego potrzebuje.

2 polubienia

W formie wykopalisk archeologicznych. Profilaktycznie skopiowane na dysk zewnetrzny, troche w chmurce, google, no i te juz z epoki kamienia lupanego na starym lapku. System taki, ze obcemu wstep wzbroniony, bo mi balaganu w moim artystycznym nieladzie narobi.

2 polubienia

Próbuję mieć porządek, ale … często z braku czasu wrzucam do jednego zbiorczego (roboczego) katalogu licząc, że w wolnej chwili coś tam poprzenoszę na swoje miejsce. Problem w tym, że wciąż na to brak czasu (może i ochoty?) A im więcej do uporządkowania, tym bardziej mnie odrzuca :frowning:
Pulpit lubię mieć w miarę czysty :slight_smile:

3 polubienia

W ogóle nie mam uporządkowane.
Jestem bałaganiarą. Przecież wiesz.

Zresztą nie mam swojego komputera: jeden jest męza drugi corki ja tylko korzystam o ile akurat jest ktorys sprawny i wolny.

4 polubienia

Szykuj sie.Moze do jutra dam rade z quizem :wink:

4 polubienia

A o czym? Bo wiesz - albo znam sie na jakiejs dziedzinie albo nie :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 polubienia

Przeciez nie informowalbym gdybym nie wiedzial ze wygrasz :rofl:
Te co skaczą i fruwają,cz. 2

3 polubienia

O zwierzątkach! To super😊

A mi kocurek zaginął :disappointed: w piątek nie wrocil na noc i nie ma nigdzie. Szukalam.

@gra
Moglabym to samo powiedziec
Z natury jednak jestem pedantka, ale uzbieralo nsie sporo do uporzadkowania (z powodu choroby zaniedbanego) i teraz tego nie ogarniam. chociaz juz od jakiegos czasu probuje ustaklic plan porzadkow

1 polubienie

O ile mi wiadomo,kota sie nie szuka.Kot sam wroci.

4 polubienia

W większości mam podobnie jak opisany u ciebie - zdjęcia z podgrupą filmy, muzyka, dokumenty i inne niemniej ważniejsze dla mnie są na dysku zewnętrznym. Rozważam uruchomić swoją własną chmurę z racji że już kiedyś straciłem 500 Gb danych nie do uratowania przez awarię prądu w mieszkaniu - tylko przepięcie w sieci / zrobiło się super jasno jakby były włączone halogeny i całe ! AGD na złom + wszystkie żarówki które były włączone, listwa zabezpieczająca z górnej półki też poszła jak i 1/2 komputera. Ale na pulpicie co nieco bałaganu na bieżąco przybywa - jako przypomnienie. Początkowo jak mnie syn wciągnął w informatykę to miałem podobnie, jak opisałeś gościa

1 polubienie

U mnie mocno nie uporządkowany Folder Kuchnia, stale mówię kiedyś a i tak coś wypada ważniejszego

1 polubienie

Nijak. Spotlight odwala za mnie robotę. Indeksowanie plików w windzie w porównaniu z jabłkowym Spotlight jest jeszcze w powijakach.

2 polubienia

Kot wroci, chyba, ze mu sie krzywda stala. A jak kastrowany to raczej wiosny nie poczul i w Polske nie poszedl, jest to powod do zmartwienia.

Zdjęcia ze starego kompa mam w folderze Zdjęcia.
Nowe zdjęcia, filmy i grafika w folderze Obrazy.
Dokumenty. Pliki Worda w jednym, pliki Excela w drugim folderze.
W folderach pliki staram się grupować tematycznie i chronologicznie, więc bałagan jest spory. Nie tracę jednak nadziei że kiedyś nad tym zapanuję.

2 polubienia

Ja w komputerze domowym mam wszystko na pulpicie. W zasadzie jest to jeden wielki bałagan… i ktoś kto siądzie, będzie mocno zagubiony.
W komputerach do muzyki mam ascetyczny porządek. Tylko oprogramowanie i ładnie poukładane drzewko folderów z poopisywanymi podfolderami :slight_smile:

2 polubienia

Nijak. W kompie mam 4 dyski, łącznie 5TB pojemności, wiec sami sobie resztę dopowiedzcie. :sunglasses:

1 polubienie

Jeśli widzę, że mam czegoś więcej i temat będzie się rozwijał, robię folder i odpowiednio nazywam. W dużej ilości plików po prostu się gubię.

2 polubienia