Jak mozna znalezc wies wioske w Polsce ktora jest 30 km na poludniowy wschod od Krakowa?

Jak w pytaniu jakies pomysly mam problem z klawiatura i dlatego nie mam polskich znakow Niestety nie wiem jak sie ta wies nazywa

A nazwę wioski znasz?

Problem polega na tym ze nie

Gdybym ja miał taki problem, odpaliłbym Google Earth. Tam jest miarka, więc można dokładnie ustalić odległości na mapie dwóch różnych miejsc. Może masz takowy?

Klikasz na ikonkę miarki po lewej stronie, potem klikasz na jeden punkt w Krakowie, konstruujesz miarkę - odcinek dł. ok. 30 km i drugim końcem szukasz wsi.

3 polubienia

Nie rozumiem, nie znasz nazwy tylko odległosć od Krakowa? TO nawet jak wyznaczysz ją na mapie, skąd będziesz wiedział której miejscowości szukać? Czy masz o niej jakieś konkretne informacje?

Szukam faceta na tej wsi nie udalo mi sie tylko ustalic nazwy tej wsi wioski i wiem czym ten facet sie zajmuje

Benasek - ale na który punkt w Krakowie? To miasto ma ponad 20 x 10 km wielkości!

2 polubienia

No właśnie o to miałem kolegę Sheev zapytać. Gdyby wziąć centrum Krakowa, to wyszedłby na przykład Łapanów.

1 polubienie

Myslalem zeby zrobic spis wiosek mniej wiecej w tej odlegolosci i potem wpisac w Google dzialanosc tego faceta ktorego szukam niestety wiem tylko to i nawet nie wiem czy liczyc od centrum Krakowa czy od jakiegos innego punktu w tym miescie @Bingola Nazwy to juz w ogole

1 polubienie

Jesli ma dzialalnosc gospodarcza i znasz nazwisko lub nazwe firmy to poszukac na stronach biznesowo -reklamowych.

Odlegosc zwykle podaje sie od granicy miasta. Albo umownego centrum.
Ale tu mapa na niewiele sie zda. Trzeba szukac po rodzaju dzialalnosci w okolicy.

Przyznam, że jest to dość żmudne szukanie, bo tych wiosek może być sporo. Tylko w okolicy wspomnianego Łapanowa są jeszcze:
Wolica, Zalew, Brzezowa, Boczów, Grabie, Lubomierz, Kępanów, Zagórzany, Kawec, Grunów, Sawa a to wszystko 30 km od centrum. Jeśli zaczniesz liczyć odległość od granic miasta, dojdą kolejne. A i tak nie podałem wszystkich …

1 polubienie

Różnie bywa. W Warszawie takim punktem jest np. poczta główna na ul. Świętokrzyskiej.
Pozostaje jeszcze kwestia czy jest to odległość w linii prostej czy po drogach (ani jedno ani drugie nie jest wcale oczywiste)

2 polubienia

30 km od poludniowej granicy Krakowa prawdopodbnie w lini prostej i oprocz tego ze jest dojazd PKP malo wiosek ma tory @okonek @benasek

1 polubienie

No to już jest coś. Wysnacz na mapie 30 km od granicy Krakowa, i zobacz, gdzie ta linia przecina sie z koleją (nie ich tam zbyt wiele, chyba tylko jedna linia) i jesteś w domu.

3 polubienia

Obstawiam miejscowość na trasie Mszana Dolna - Limanowa. Nie ma tego wiele, szukaj!

1 polubienie

Co zrobic zeby pokazalo linie kolejowe w google maps bo sczerze pierwszy raz pod takim kontem szukam wczesniej to od razu wiedzialem czego szukac

1 polubienie

Tu masz mapę, gdzie są linie kolejowe wraz ze stacjami pokazane.

Po lewej stronie masz ikonki gdzie klikasz by się ukazało to co chcesz, czyli nazwy, przystanki, stacje, używane i nieużywane trasy etc.

1 polubienie

Generalnie koleje słabo są widoczne na Google maps, trzeba przybliżyć mapę. Skorzystaj z Openstreetmap, lub Geoportalu. Albo sprawdzaj z rozkłądem jazdy po kolei wszystkie stacje (jest ich tylko kilka na tej trasie)

1 polubienie

mape wezmie i cyrkiel

2 polubienia