Jak ukryć swój nr tak żeby odbierający widział go jako prywatny lub zastrzeżony?

Telefon Xiaomi z androidem

2 polubienia

Na ekranie startowym kliknij w telefon

Następnie kliknij w Kontakty. Otworzy się okno z kontaktami, gdzieś tam u góry znajdziesz 3 kropki

20200722_072229
Kliknij w nie.

Pojawi się napis Usługi dodatkowe.

Kliknij w to i pokaże się taka opcja

Na końcu kliknij w

To nie zależy od telefonu, ale od dostawcy. U nas np. trzeba wybrać #31# i dalej numer. Ale jak u Twojego dostawcy, to musisz sprawdzić.

2 polubienia

Ten kod służy do jednorazowego ukrycia numeru.
Swoje ID każdy może ukryć, w każdym telefonie jest taka możliwość.
Pokazałam koleżance na moim telefonie.

1 polubienie

@efka U mnie to chyba nie działa… Nie widzę w ogóle takich opcji u siebie :sob:

3 polubienia

Masz na ekranie startowym
Ikonkę z telefonem, kontaktami, SMS itd.
Kliknij w telefon. U góry, po prawej stronie masz 3 kropeczki ?
Praktycznie każda strona telefonu to ma.
Ja Ci pokazałam na Samsungu, ale mam też oppo, też ma opcję.
Ustawienia dodatkowe.

1 polubienie

W zależności od wersji twórcy lunchera telefonu i jego wersji, opcja o której piszesz może być niedostępna, lub inaczej się do niej trzeba dostać.

2 polubienia

U mnie w w telefonie jest taka opcja, naciskam klawisz i u odbierającego zamiast numeru wyświetla się; unbekannt.

@waranzkomodo
U Ciebie szukaj tu

1 polubienie

Telefon z androidem czy bez, to mały komputer, jedną czynność można wykonać różnymi metodami.
Zgadzasz się że mną @czarny_rycerz-u? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Zgadzam się w całej rozciągłości zagadnienia. :wink:

1 polubienie

Nigdy z tej opcji nie korzystałam, dzięki naszej koleżance, będę już wiedziała gdzie u mnie ta funkcja ukryta :wink:

1 polubienie

Ja również będę wiedział, gdzie u Ciebie jest taka funkcja ukryta. :grin:

1 polubienie

To jeszcze nie jest takie pewne.
Kupiłam sobie niedawno telefon oppo, niestety wyświetlacz mi nie pasuje, najlepsze (dla mnie) to Samsung (Amoled), przeprosiła się z
Samsung A10. Z niego teraz nadaję, ale… :wink:

1 polubienie

Wybredna jesteś. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Ja nie przywiązuję uwagi do takich detali. Mój telefon ma mieć odpowiednią ilość pamięci, działać bez jakichś chochlików i tyle.

1 polubienie

Ale należy pamiętać że wtedy nikt do kogo zadzwonisz nie widzi twojego numeru. Więc jeśli nie odbierze, to nie będzie mógł oddzwonić.

3 polubienia

Nie wybredna, tylko ślepa. Używam okularów do czytania i pisania, ale tylko do tego, pozostałe czynności jeszcze moje oczy obsługują.
Samsung ma taki wyświetlacz, że mogę wyraźnie odczytać stronki bez patrzałków.
Tak, tak, starość nie radość :sleepy:

2 polubienia

No cóż, również do grona okularników się zaliczam. Czyli co, również starość?? :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

@efka Przeszukałam. Dokładnie. Właziłam w każdą możliwą opcję. Chyba mam inne opcje w telefonie po prostu. Ale ten trik z #31# działa.

2 polubienia

A wiesz jak nie wiesz?

1 polubienie