Jak ukryć swój nr tak żeby odbierający widział go jako prywatny lub zastrzeżony?

Starałam się przynajmniej :wink:

A co ja tam wiem … :grin:

1 polubienie

Ja mam xiaomi
Wchodzisz z trzech kropek w ustawienia, potem konta telefoniczne, masz tam konto operatora, w moim przypadku vodafone, klikasz, potem w ustawienia dodatkowe, nazwa rozmowcy, ukryj numer.

Zmień w książce numer na #31#numer

1 polubienie

Zastanawiam się skąd wy znacie takie zaklęcia jak to #31#? A może jest ich więcej? Niektóre mogą być przydatne i wygodne.

3 polubienia

Dla mnie to zaklęcie jest mega wygodne i przydatne (gwiazdka)124(gwiazdka) # ,. Wystarczy zapisać w telefonie i połączyć się…(nic nie podbiera, tzn. nic mi o tym nie wiadomo).

2 polubienia

Oj jest ich sporo są zależne od sieci w której masz telefon.

2 polubienia

@Antykwa, takich kodów jest od zatrzęsienie, wszystko zależy od naszych potrzeb. Między innymi taki jest.
Kod* : *#21#

Tym kodem możecie sprawdzić czy Wasze wiadomości, połączenia i inne poufne dane są przekazywane . Jeśli tak jest, to numer, na który przekazywane są dane zostanie wyświetlony po wpisaniu tego kodu .

2 polubienia

Dziekuję @humoreska, @Dementus, @efka za te cenne informacje, ale ja zapytałem:

czyli gdzie jest źródło tych mądrości, gdzie można się z nimi zapoznać.
Nie wiem czy te funkcje będą mi przydatne, ale warto coś o nich wiedzieć na wszelki wypadek.

3 polubienia

I są tacy,którzy odbierają?
Nie odbieram takich telefonów wg zasady:
" kto się ukrywa,ten ma podejrzane zamiary…"

1 polubienie

Kazda firma udostępnia

@Antykwa, ja nigdy swojego numeru nie ukrywałam, ale wiem, że mój telefon taką funkcję posiada, wypatrzyłam szukając opcji blokowania numerów. Chodziło mi o natrętów wciskających ubezpieczenia i inne takie.
Każdy operator sieci, posiada swoją stronę internetową, tam znajdziesz wszystkie wskazówki odnośnie kodów.
Dla mnie to dosyć wygodne. Korzystam z telefonu na kartę, czyli nie podpisałam nigdy żadnej umowy na abonament, sama aktywuję i dezaktywuję oferty dostosowane do moich potrzeb.
Często się zdarza, że wyczytam newsa na głównych stronach o szkodliwych aplikacjach, które nas "śledzą, podsłuchują, podglądają, lub są otwartą drogą dla hakerów.
Normalnie bym sobie tym głowy nie zwracała, ale robię płatności przez telefon otwierając dwa konta bankowe. Nie mam tam tyle kasy, żeby siebie i złodzieja zadowolić :wink:

3 polubienia

A wiesz, że (nie) jednego takiego natręta wsadziłam na CL i jedna laska dalej dzwoni i łudzi się, że odbiorę i się skuszę. Laska chciała mi przedwczoraj przedstawić ofertę, ale je nie wyraziłam zgody powiedziałam, że nie jestem zainteresowana…i rozłączyłam się grzecznie. Sygnału nie ma… ale dalej dzwoniła wczoraj 3 razy! … Inny koleś wysłał mi smsa, że mam się cytuję nie rozłączać… a ja mam go na cl i nawet nie słyszałam sygnału o tym, że ktoś z CL w telefonie dzwonił.

2 polubienia

Zablokowałam kilka numerów i mam spokój. Zero telefonów i jakichkolwiek powiadomień.

@efka Też mam opcję spamu i tam wrzuciłam różnej maści “oferty”. Jeśli dzwoni nieznany nr sprawdzam w necie czy to nie jakieś “promocje”, jeśli tak od razu daję na CL. Dobrych parę lat temu dzwonił do mnie jakiś nieznany nr. Po odebraniu głucha cisza… Za 4 chyba razem odebrałam połączenie bez odzywania się, wrzuciłam telefon do torebki i poszłam do pracy. Połączenie trwało ok 10 godzin. Człowiek nie tylko miał darmowe rozmowy, ale jeszcze musiał mieć drugi telefon… nie zrażał się jednak… Następne nasze połączenie trwało od 8 rano pierwszego dnia do 8 rano dnia następnego. Telefon leżał sobie w domu pod poduszką. Delikwent odpuścił… Znudziło mu się…

2 polubienia

Nie blokowałabym telefonu na kilka godzin dla idioty.

@efka W pracy i tak nie mogłam korzystać z telefonu więc mi to wisiało. Wtedy to były zwykłe telefony i nie było jak zablokować… Grunt że mu się znudziło…

1 polubienie

Antykwa, każdy operator ma swoje tzw. “krótkie kody” do wykonywania różnych operacji, poleceń i aktywacji. Wystarczy sprawdzić na stronie.

2 polubienia

Widzę @efka w Twoim tekście przejaw wielkiego serducha. Prawie gotowa jesteś złodzieja zadowolić, tylko krępuje Cię że może on jest bardziej potrzebujący niż Twoje możliwości. Podziwiam, cecha rzadko spotykana. image
Bardzo nie lubię zagłębiać się w firmowe strony internetowe. Zbyt wiele razy nie znalazłem na takich tego czego szukałem. Bardzo mnie zniechęca nieprzebyty labirynt linków i podlinków co pewnie spowodowane jest tym, że na otwarcie każdego na moim laptopie muszę czekać przerażająco długo. W tym upatruję wielkie zło internetu: marnowanie czasu przez czekanie na otwarcie się kolejnych stron. Ale za rzeczową odpowiedź dziękuję serdecznie. image

1 polubienie

“Krótkie kody” to jest konkretna wskazówka czego poszukiwać. Na razie wydaje mi się że dotyczą one tylko telefonów na kartę.

1 polubienie