Jak ukryć swój nr tak żeby odbierający widział go jako prywatny lub zastrzeżony?

@Antykwa Proponuję sprawdzenie laptopa. Odświeżanie systemu, a w pierwszej kolejności przeglądarki (przeglądarka - podobnie jak system - zbiera różne niepotrzebne “syfy” i to ją zamula). Upewnij się także że Internet śmiga równie szybko jak zapewnia operator. Warto.

3 polubienia

Zwróciłaś uwagę na istotę rzeczy…Lapka mam stareńkiego i pewnie on jest winien temu że na otwarcie strony czekam czasem prawie minutę. A zanim się ukaże to wpierw straszy mnie planszą “Ta strona jest nieosiągalna” albo “Brak sygnału internetowego”.
Wg umowy mam dostawać światłowodem 300 Mbps, ale speedtesty rzadko pokazują nawet 50.
W najbliższym czasie wymieniam lapka na nieco lepszy, dlatego na razie nie krzyczę, nie protestuję u operatora.

2 polubienia

Dotyczą one każdego rodzaju telefoni. Tyle że na każdej sieci i zależnie od umowy czy karty różnią sie

1 polubienie

W telefonie mam opcję, wystarczy ją wybrać; Verstecke Nummer. I wtedy mogę do znajomego wysłać smsa i poubliżać mu w nim. Zadzwonić, to nie, bo po głosie pozna… :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Można wysyłać sms anonimowy? jesteś pewien?

1 polubienie

Tak, sprawdzone. To jest zwyczajny telefon, tylko do dzwonienia i pisania. Są jakieś gierki proste, ale tam nawet nie zaglądałem. I kiepskie zdjęcia można robić, To wszystko.

A nie mówisz o sms który pojawia się od razu na ekranie? Niektóre nokie tak miały. Ale nadal twój nr ma ktoś w przychodzących sms od operatora.

1 polubienie

Nie mam pojęcia, jak to działa? Ale np, gdybyś miał mój numer, a ja chciałbym Ci anonimowo smsa walnąć, to zamiast mojego numeru, wyświetli Ci się; Unbekannt. To stary niemiecki telefon Krueger - Matz, wiem, że i w Polsce takie robili, a może i robią dalej w polskiej wersji.
Mój operator, to holenderska Lebara.

1 polubienie

No u nas to chwilę robili jako premium. Ale uwież mi raczej ukrywa na ekranie a po zalogowaniu do konta każdy może sprawdzić.

1 polubienie

W tych starych, właśnie, że nie. Sprawdzaliśmy na wszelkie sposoby.

1 polubienie

wyślesz mi takiego smsa?

1 polubienie

Nie. Mój telefon jest na dwie karty, a ja mam w nim tylko jedną teraz i wysyłanie smsów na jednej jest niemożliwe. Niedługo kupię drugą, to wtedy Ci wyślę. Tą pierwszą uszkodziłem.
Normalnie mogę mieć dwa numery w moim gracie i dwóch operatorów.

Ok poczekam bo to dla mnie ciekawe. Dodam że wysyłanie sms bez id.sms jest zabronione w uni z 7 lat… Ja wysyłam smsy z zmienionym ID przez API ale to kosztuje. A Tak w ogóle kolego co z moją lodówką?

1 polubienie

Tak zrobię. Mój telefon ma więcej niż 7 lat, to może dlatego.

Przepraszam, ale o lodówce całkiem zapomniałem.

@Antykwa Czasem też trochę pomaga otwarcie obudowy i odkurzenie w środku. Nie przegrzewa się wtedy tak szybko…

2 polubienia

No a obiecałeś…

1 polubienie

Teraz się rozejrzę. Przepraszam za to. Wyleciało mi całkiem ze łba, nie mam usprawiedliwienia.

to nie chodzi o telefon. Sms to początkowo był kanał techniczny. Gdy w 1996 roku powstał polkomtel nie bylo sms. Rok później zrozumiano że kanał serwisowy może być użyteczny. Udostępniono sms jako usługę ale wtedy drogą.

A obecnie nie można wysłąć anonimowego sms. Może nie całkiem. Kiedyś była aplikacja która to ułatwiała.

Już dłuższy czas działem bez drugiej karty. Sam jestem ciekawy, co będzie, gdy ją zainstaluję. Być może się zmieniło. mnie takie sprawy, praktycznie nie interesują.