Jak zmusić matkę do leczenia i zadbania o siebie?

Papierosami też straszą. A ja palę na zdrowie xd

na zdrowie? to wodka…

To akurat może być prawda, bo mit o cholesterolu upadł już dawno. Więc szkodzą po równo.

Ja już dawno w tym kontekście nie słyszałam o cholesterolu, tylko o zawartości nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych (u ssaków podobno większa zawartość nasyconych niż u ptaków, a na pewno większa niż u ryb). Ale od jakiegoś czasu coraz więcej ogarniętych(a nie “wszystkowiedzących” bez żadnych kwalifikacji) ludzi przestaje mieć problem, a nawet zaczyna popierać moje całkowite niejedzenie mięsa, więc tu chyba trend się pogłębia :thinking:
Ogólnie na pewno jest masa powodów, żeby wszelkie mięso ograniczać na miarę swoich możliwości i potrzeb<-nie, nikt nie potrzebuje mięsa codziennie, a jak nie można przeżyć bez niego dnia, to to nie jest “zapotrzebowanie”, tylko uzależnienie. Ja też nie mówię, że “potrzebuję codziennie zjeść banana”, tylko że “jestem uzależniona od bananów”, więc nie tylko na mięsie to działa -_-

1 polubienie

Sam nie dasz rady.
Starsi ludzie nie są głupi.Natomiast są czesto zmeczeni zyciem i unikają jak ognia,kolejnych wyzwań…Mowi sie wtedy ze"sie poddali"…
Jesli nie zdołasz nakłonic rodziny do współpracy to pozostanie Ci jedynie znalezienie takiego autorytetu który dokona jakiegoś wstrzasu w psychice matki.
Najlepsze wydaje sie przekonanie ze 57 lat [wiem coś o tym!] to nie żadna starość a kawał życia do przeżycia! I ze jesli sie ma kogoś na tym łez padole to znaczy ze ma sie dla kogo żyć.
A skoro tak to dbać trzeba i o swoje zdrowie.I tu,w zależności od uznania,gadka o egoiżmie,teoretycznie moze odnieść skutek…
Moja matka dożyła 84 lat,mimo ciągłego palenia i fatalnego odżywiania więc nic tutaj nie jest regułą.Niemniej jesli organizm wysyła niepokojące sygnały to choćbys mial to siłą zrobić,warto zmusic do zmiany zlych przyzwyczajeń.I natychmiastowa konsultacja z lekarzem,byłaby chyba wskazana.

3 polubienia

A może nie ma czasu się Sobą zająć bo ma za wiele obowiązkow? Moze trzeba czesc z nuej zdjąć? I jeszcze lekarza zalatwic ( to nie proste)

1 polubienie