Jaka jest wasza ulubiona kawa?

No zobacz, a wszyscy tu do tej pory myśleli, że można dać tylko jednego lajka …
Jednak można obejść system? Można! :grinning:

2 polubienia

Dla chcącego… :stuck_out_tongue: :rofl:

2 polubienia

mozna o kolorek poprosic.

1 polubienie

Okonek, to wobec tego bardzo proszę o kolorek dla benaska za ten świetny rebus :cherry_blossom:

1 polubienie

Dziadek układał rebusy, ojciec układał to teraz ja próbuję … Czy świetne?
Nie wiem, ale będę się starał :upside_down_face:

2 polubienia

@anon86894402 Jak to zrobić, żeby nie pić kawy?

2 polubienia

To łatwe: wystarczy nie nalewać :stuck_out_tongue:

1 polubienie

@anon86894402 A jak nie nalewać? Jak omijać spotkania z kawą, sklepy z kawą, kawiarnie, kioski z kawą na wynos? :upside_down_face:

1 polubienie

A dlaczego omijać? Ukrywanie się nic nie da. Trzeba chcieć i wiedzieć dlaczego się coś robi. Ja o dziwo nie miałem żadnego problemu z rezygnacją z kawy. Od lipca nie jem też mięsa. Teraz odstawiłem cukier.

1 polubienie

Tak samo jak omijasz sklepy miesne bedac wege.

@anon86894402 Jeśli ktoś “rzuca” coś od ręki znaczy, że wcale tej rzeczy nie potrzebował… Stwierdzenie: “trzeba wiedzieć dlaczego” uważam za mało precyzyjne… Gratuluję w każdym razie :full_moon_with_face:

2 polubienia

@okonek Tylko kawa jest wszędzie :upside_down_face:

Rownie dorbrze mozna powiedziec, ze i alkohol jest wszedzie, ciastka, czekolada, coca cola i tysiac innych produktow. Zakupokolikiem tez mozna zostac. Pomysl, ze Inuitom kawa do szczescia niepotrzebna. Wystarczy tran :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Tak “od ręki” to ciężko. Odzwyczajanie organizmu od kawy trwa ponoć tylko dwie doby (trudniej z odzwyczajeniem psychiki). Warto wybrać na to weekend, bo te dwie doby to ciągłe “podsypianie”, czasem większe lub mniejsze pobolewanie głowy, zły humor itp. A psychika? Trzeba ją przygotować wcześniej: trzeba mieć na tyle silną motywację do rzucenia kawy, żeby działała również wtedy, gdy już “rzuciliśmy uzależnienie fizyczne”, a tu wszędzie, gdzie tylko spojrzymy jest smaczna i pachnąca kawa. Motywację każdy ma swoją : zdrowie/ cena/ czas/wkurzanie się, że się jest uzależnionym. Jak ktoś jest zdecydowany, to poradzi sobie :wink: Jeśli jeszcze wymyśli się dla niej zastępstwo: herbata, czy cukierek, to nie ma mocnych, żeby się nie udało! :joy:

3 polubienia

na odwyk proponuje ziolka czystka - smak tego powoduje, ze moze sie wszystkich plynow, poza czysta woda odechciec.

1 polubienie

O czystek! zapomniałam, że już dawno nie piłam tego eliksiru.:smiley:

Dokładnie tak. A ty do czego potrzebujesz kawę? Przecież to nie jest naturalna, ludzka potrzeba? Nie musisz pić kawy, ba… nawet gdy przypomnisz sobie pierwszy kontakt z kawą - najczęściej w dzieciństwie… to ona wcale nie była smaczna :wink:
Co do powodów, to nie starałem się być precyzyjnym, lecz jeśli ktoś myśli o tym by coś przestać pić lub jeść, to gdzieś tam w nim jest odpowiedź na pytanie: Dlaczego chcę przestać pić kawę? :wink: Tyle, że odpowiedź każdy ma własną.

ZIARNISTA-ŚWIEŻO ZMIELONA…
ładnie pachnie…


Poza tym to nie lubię…

2 polubienia

7 polubień

W rzuceniu kawy pomogłoby mi rzucenie pracy🙃 pracuję wieczorami i ciężko dociągnąć do końca dniuówki, a potem przebudzenie w stylu zombie po 6 h snu: dzieci zrywają się bladym świtem…

2 polubienia