Jaka książka na dziś?

Za ostra, ale co kto lubi. Poza tym Każda zasada ma swoje wyjątki :slight_smile:

1 polubienie

Nogi zgrabne, bo reszta ropaczliwie niemiecka…

1 polubienie

No a mnie się podoba.

1 polubienie

“niemiecka urode” tego typu lubię u mezczyzn.

1 polubienie

Ona to raczej chyba właśnie taki “męski” typ…

Zawiadamiam wszystkich, że ukazała się już najnowsza książka Adama Przechrzty “sługa honoru”. Dzisiaj kupiłam. Mam już jego wszystko i czuję, że nie będ\zie to jednorazowe czytanie. Uwielbiam styl pisania tego autora.
No i skusiłam się w końcu na Pilipiuka. @birbant go lubi, @okonek też. Na początek kupiłam cztery pierwsze od Kuzynek począwszy.
A Cherezińska leży i czeka. Przeczytałam dwie pierwsze , a następne “zatkały mi się”. Pięć następnych leży i czeka. Kiedyś się za nie wezmę, ale nie teraz. :smiley:
Teraz mam pieć innych nowych, to nimi się zajmę :blush:

2 polubienia

No wiesz…Klasyczna uroda Grety Garbo też nie jest z gatunku"przytul mnie" :innocent:Wolę jednak zdecydowanie Grete a nawet Marlene od,w moim odczuciu,najwiekszej pomyłki w historii oceniania tych niuansów i detali wśród osób z topu w Hollywood…
Czyli? Rity Hayworth.
Ściągania rękawiczek mogłaby sie uczyć od MM,wzrok wiecznie przymulony,tynk na twarzy wiecznie przesadzony,tańczy jakby jej kazano zapasy na szpilkach uprawiać… :roll_eyes:
Aktorka raczej średnia choć wspomniana Gilda to dobry,chwilami świetny film.
Kto jednak widział “Droge do Saliny” ten wie że skończyło sie obłędem…

1 polubienie

Ja też lubię Pilipuka :slight_smile: A Przechrzty kompletnie nie znam, poszukam o nim i może…się skuszę. Ale mam jeszcze tyle na półkach … że mam co czytać i słuchać :slight_smile:

2 polubienia

Ale baba. Choc bycia bi nie ukrywała.

1 polubienie

Mam już kilka współczesnych"opowieści dziewczynek".Z reguły nic specjalnego ale czyta się dosyć przyjemnie.am wrażenie ze to jakiś"nurt" w ciagu ostatnich 20 lat, mniej więcej :slightly_smiling_face:
Nie pamietam autorstwa ale ta opowieść o dziewczynce której rodzinka ukrywała Żyda w piwnicy, zdaje się także sfilmowana,wciagnela na dobrych pare godzin…
Podobnie opowieść o małej miłośniczce książek,takze z czasu okupacji…
Sa to zazwyczaj, “one hit wonders”.Ani wcześniej ani później,nie słyszałem nic o autorach…

Chyba “Złodziejka książek”. Dla mnie świetna :slight_smile: Ale ja łapię wszystko (no prawie) co dotyczy II Wojny Św.
“Posłaniec” tegoż autora też bardzo mi się podobał.

1 polubienie

I obie wyszły w jednym"pudełku",zdaje się…
Tylko mi autor umknął i bez wiki się chyba nie obejdzie…

Marcus Zusak…I gdyby nie te 2 książki…Po prostu nic o nim nie wiem.

:sleeping: śpijcie

Napisał jeszcze trzecią, tytułu nie pamiętam. Tzn, napisał więcej, ale te były tłumaczone. To Austro-Niemiec mieszkający chyba w Australii.

Już nie :)))

1 polubienie

Tak,kiedyś doczytałem…Ale te wszystkie współczesności wylatują mi z głowy niemal natychmiast.Jedynym którego zaakceptowalem jak dawnych pisarzy,pozostaje Patrick Modiano.

1 polubienie

Tak się “zabawiłem” bo chyba nigdy byś nie wpadł na to ze czytam “Mitologie Celtów”.Znakomicie napisana przez Jerzego Gąssowskiego

1 polubienie

Temat książkowy. Czytałeś “Chłopca w pasiastej piżamie”, dziś obejrzałam wersję filmową. Film wywołał we mnie b. podobne emocje. Czym różni się obecna propaganda rosyjska, od ówczesnej niemieckiej? Niby znałam treść. Książkę czytała dwa razy, ale film dołożył, oczu tego dziecka długo jeszcze nie zapomnę,

1 polubienie

A dlaczego mialbys nie czytac? Mitologia Celtów jest ciekawa, choc stosunkowo malo zbadana.

1 polubienie

Nie kojarzę ale tez nie szukam takich książek."Inny świat"wystarcza mi za wszystko.

Takie książki potrafią byc śmiertelnie nudne.Mam w domu tak koszmarną historie westernu że…z wrażenia chyba,nie pamietam nazwiska autora :roll_eyes:
Tutaj odwrotnie.Mimo niezliczonej ilości szczegółów i detali nie do zapamiętania,rzecz napisana z wielką pasją.A poza tym,rys historyczny który jest bezcenny!Nie byłoby chyba…Harry Pottera gdyby nie istnienie wieszczy i druidów :innocent:
I chyba bardziej wciąga mnie ta historyczna strona niz same wierzenia.Mimo iz w końcowej fazie tak bardzo zahaczają o chrzescijaństwo…

1 polubienie