Jakie macie geny?

Podobno człowiek może dożyć maksymalnie 150 lat jeśli ma dobre geny, dobrze się odżywia, rusza się i pilnuje okresowych badań (profilaktyka).
Ważne jest też powietrze i rodzaj pracy.

Najważniejsze jednak są tu geny.
Czy wasi rodzice i dziadkowie długo żyli? Czy chorowali przewlekle?

Moi nie mają i nie mieli raka ale za to po 80 roku życia dopadały ich udary i zawały przy czym udary nie zabijały.

2 polubienia

Nie wiem, jakie mam geny?

1 polubienie

Co dostałeś “w spadku” :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Pojęcia nie mam. Geny dziedziczy się też i po dalekich przodkach. Czasem bardziej niż po rodzicach i dziadkach.

3 polubienia

Ale choroby najczęściej po rodzicach i dziadkach.

2 polubienia

Niekoniecznie.

1 polubienie

Dobrze że nie odziedziczyłem abstynencji.

2 polubienia

To straszliwa choroba…

2 polubienia

Śmiertelna. Człowiek długo się męczy.

2 polubienia

To loteria. Nie ma chyba jakiejs uniwersalnej recepty poza checia zycia, a i ta nie zawsze wystarczy.

2 polubienia

Jakie mam to nie wiem, dopiero żyję i się rozkręcam. Ciul co ma być to będzie, niedawno dawali kilka godzin, potem góra miesiąc. A 20.11.01 będzie 6 rok, to chyba dobre geny, na mysz doświadczalną się nawet nie kwalifikuję. Ale nikt nie jest niezniszczalny, i płomyk jego świeczki gaśnie. Biblijni ludzie żyli dłużej

1 polubienie

Albo Ziemia sie szybciej krecila ,:wink:

1 polubienie

Tego nie wiem, ja tam marny pyłek jestem

1 polubienie

Kiedyś przeczytałem ciekawostkę, że sztuczna inteligencja stwierdziła była, że geny człowieka wskazują na długość życia ok. 38 lat, jeśli dobrze pamiętam. Moim zdaniem może być w tym ziarnko prawdy. Przecież 40. rok życia bywa kojarzony z tak zwanym kryzysem wieku średniego. Dla mnie to wygląda, jakby w człowieku przekręcał się jakiś licznik i człowiek orientuje się, że ma jeszcze jedno życie do przeżycia.

1 polubienie

Ta sztuczna inteligencja to sie u amerykanskich naukowcow uczyla?:wink:

1 polubienie

Mam geny po rodzicach … i ostatnio jeszcze po szczepionce. Piszą tu i ówdzie, że teraz mogę mieć duże problem z zajściem w ciążę. Aczkolwiek sąsiad też szczepiony i ewidentnie jest już w zaawansowanej ciąży pokarmowej. :upside_down_face: :rofl:

2 polubienia

U sasiada to na pewno ciaza, a nie wycwiczony miesien piwny?

2 polubienia

U nas chłopaki mówią na to, że to tarczyca dolna. :thinking:

3 polubienia

Ludowa nazwa to też lustrzyca. Bo bez lusterka nie zobaczysz :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Nasi cwaniacy zawsze twierdzą, że rasowy rumak musi stać pod dachem.
Wcale a wcale nie rozumiem o czym mówią, więc przytakuję, że pewnie, że tak!! :wink:

3 polubienia