Kto i dlaczego,jest dla Ciebie autorytetem?

Trwa cichociemna polityka drwiny i szyderstwa z autorytetow ktore nam wyrosly w ostatnich kilkudziesieciu latach.
Trwa walka o zbudowanie nowego czlowieka.Nowego obywatela,wolnego od szemranych nalecialości minionych lat,pozbawionych świadomosci,lansujacych drobnomieszczanskie i kułackie wzorce
A Ty?
Powaznie.
Kogo polecilbys filatelistyce?
Z kim sie identyfikujesz?
Kto Cie zawojowal?
Kto zrobil wrazenie?
Do czyjej mysli sie odnosisz?

1 polubienie

Mam ich sporo z różnych dziedzin.

No i ?

Niekwestionowanym jest pan Paweł Jasienica.

Sportowców wymienić mógłbym kilku.

Z pisarzy jednym z moich życiowych, jest Stanisław Lem, choć w wyjątkach nie zgadzam się z nim.

1 polubienie

Nieżyjacy juz ojciec mojego przyjaciela,mawial dawno temu ze dzieki Jasienicy zrozumial ze reszta jest zbedna :upside_down_face: :innocent:
I w ten sposob odrzucil mnie od tych kilkunstu tomow ktore staly nad jego łóżkiem…Jak sie ma lat 16 to sie tak reaguje…
A potem?
A potem to sie okazuje ze jak czegos nie przeczytasz na goraco to juz do tego nie wrocisz.I moge to potwierdzic bo wszelkie pozniejsze flirty np. z Cortazarem,konczyly sie u mnie fiaskiem…

2 polubienia

Zażartował o Jasienicy. Jego dzieła wskazały mi drogę do dalszych poszukiwań. Ale żaden historyk tak jasno i wyraźnie nie wytłumaczył dlaczego Rzeczypospolita upadła.
I jego umieściłbym na znaczku pocztowym oraz Lema, który pod pozorem sf pisał o teraźniejszości.

Nie indentyfikuję się z nikim, ale blisko mi pod tym względem do niektórych mocarzy sportowych aren.

Zawojował mnie Jakub Wędrowycz, postać, którą wymyślił Andrzej Pilipiuk. I umiem to uzasadnić.

Wrażenie robi na mnie Robert Lewandowski, robili Małysz i Stoch.

Nad ostatnim, do czyjej myśli się odnoszę, musiałbym dłużej się zastanowić.

Twoje pytanie nie nadaje się od szybkiej odpowiedzi. Wymaga zastanowienia z mojej strony. Ale jest dobre.

1 polubienie

Tak na szybko, pozwolę sobie wyróżnić pewną kobietę, którą początkowo wzięłam za piękną prezenterkę telewizyjną.
Wielkie było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłam ją wśród uczestników Rajdu Dakar ( posiada Międzynarodową licencję kierowcy rajdowego). Ale to nie wszystko, zdobyła 9 szczytów Korony Ziemi. Posiada też licencję nurka technicznego.
Jak tylko miałam czas, oglądałam jej program Kobieta na krańcu świata.
Może dla wielu pani Martyna jest osobą całkowicie nieznaną, dla mnie jest uosobieniem piękna, inteligencji, odwagi, osoby z niegasnącymi ambicjami.

3 polubienia

uff.
cichych bohaterow to ja mam
kurierow przy zarazie
pracownikow sluzby zdrowia tez
gorzej z autorytetami - bo jak ktos mi sie zaczyna madrzyc to szukam dziury w calym i na ogol ja znajduje

3 polubienia

Da Vinci, Musk, Hawking, Jobs, Gates, Lucyfer :wink:

1 polubienie

Juz Cie lubie!!!
Martyna jest wspaniala!
Inteligentna,obyta,kamera ja uwielbia.Odwazna i taki troche"mój" duch.Kazda sekunda na doopie to stracony czas :upside_down_face:!

3 polubienia

Fajnie @birbant, że wymieniłeś ludzi sportu.
Szukając autorytetów sięgamy często po wielkie nazwiska, to jest łatwiejsze, niż docenienie jakiegoś skoczka. Sam byłeś sportowcem, wiesz ile pracy, siły charakteru potrzeba, aby osiągnąć szczyty.
Lewandowskiego nawet ja podziwiam, a piłką nożna tak średnio mnie interesuje.

3 polubienia

Bo i my i oni,jestesmy tylko ludzmi.Ale wzorzec,nie musi być świety.Zreszta świetość nie dotyczy ludzi bez skazy.To podstawowe nieporozumienie dziejowe.

Lemoniada to i ja
Jasienica? byl geniuszem na swoje czasy. z historykami tak bywa, ale nie jego wina - dysponuja wiedza czesto bardzo ograniczona i rozpolitykowana.
co do Jasienicy to mial duzo racji
idac w kierunku - na ile ktos moze mi wskazac jak i co robic? to byl i moj maz, kotka i kilku ludzi podajacych reke w trudnych psychicznie czasach.

2 polubienia

Uff. Bałam się, że mnie skrytykujecie, zapytacie kto to.

1 polubienie

No jak to?
To przeciez najdynamiczniejsza kobieta w Polsce.Nie wiem czy nadal ale taka była.
A potrafila tez swietnie poprowadzic teleturniej z malymi smykami,potencjalnymi geniuszami…Idea dla mnie chybiona ale Martyna wyszla z tego z wielka klasą.
Calkowite przeciwienstwo Cejrowskiego.Ta kobieta nawet gdy ledwo zyje,da sie lubic i ma cos do powiedzenia.

3 polubienia

W pełni się zgadzam z tym ostatnim zdaniem, idealnie opisuje jej postać. I do tego jest bardzo kobieca.

2 polubienia

Jedno pytanie ponad to co powyżej…
Jak moze byc autorytetem postac fikcyjna???
Nie twierdze ze nie moze ale chcialbym poznac ten proces myslowy…

Ba!
Jest ZAJEBIŚCIE kobieca!
Na innym etapie mojego zycia,pisalbym do niej listy :joy: :innocent:

1 polubienie

Ja mogę :wink:

Moge co? Pisać?

1 polubienie