Kto mial badanie dna oka?

Tak bliski kontakt? Ale w moim wieku…:slight_smile:

1 polubienie

@Bocca-Lupo , czyli wiesz o czym piszę :wink:

1 polubienie

Tak doskonale wiem, najgorsze, że miałam brodę na tym czymś i nie mogłam odwrócić głowy :rofl:

1 polubienie

Przestań marudzić , to jedyna okazja na bliskość w każdym wieku z obcym bez ponoszenia konsekwencji :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień

Haha, no nie możesz drgnąć, to prawda :wink: raz trafiłam do dentystki po ostrym melanżu , kuźwa, tak się nawdychalam, że 3 dni kaca miałam .

2 polubienia

Nie boli. Kropią ci oczy atropiną, masz wtedy wielkie ślepia i gorzej widzisz. Potem patrzy ci w oczy za pomocą specjalnego przyrządu.
Może jedynie trochę szczypać/szczypieć.

1 polubienie

Czyli nie wysuwają żadnych przedmiotów pomiędzy oko a czaszkę?

Nie.

Tak! Będziesz wyglądała, jakbyś ćpała :slight_smile:

1 polubienie

Robią, jak trzeba, to nawet co 1/2 roku

1 polubienie

nie raz,w miare regularnie - w ramach standardowego pakietu badan wczesnego wykrywania jaskry
nie boli,ale mozesz sie po takim badaniu poczuc oslepiona, zdezorientowana czy cos w tym stylu
trwa to krotko

Z tym sie zgadzam!:slight_smile:

1 polubienie

A zeby chociaz widziala?

1 polubienie

To wreszcie zobacze…:slight_smile:

Najwyzej posiedze w przychodni (bo jeszcze do domu nie trafie…):slight_smile:

Nie wiem o jakie badanie moze chodzic ale wlasnie jestem po takowym i jest to w sumie przyjemna a nawet ciekawa sprawa.Samemu mozesz obserwowac jak z biegiem lat,zmieniają sie mozliwosci twoich oczu…
Konczy sie coraz mocniejszymi okularami i to jest chyba nie do unikniecia,jak sie jest 40+
Gorsze jest jednak to ze to wszystko [szkła i oprawki] kosztuje czasem bardzo dużo.

2 polubienia

Ja. Nic nie boli!

Badanie dna oka, pola widzenia, czy cisnienia w galce ocznej sa bezbolesne.
Czasem przy dokladniejszych (rogowka, zmiany wewnatrz) zastosuja atropine, jakis barwnik i pojada ostrym swiatlem po oku - to wtedy ciemne okulary (po atropinie konieczne, a nawet zaklejenie oka na kika czy kilkanascie godzi).
Ale normalnie. Mozna podejsc bez stresu

2 polubienia

Łączymy się w bulu. :sunglasses:

Samo badanie dna oka nie boli, jednak jest nieprzyjemny moment - zakropleniem oczu / środkiem na powiększenie źrenic, mała bieda jak się siedzi w półmroku czekając by krople zadziałały, ok 5 minut, jak jest inaczej to oczy swędzą itd, i cheja do ciemni na przyrząd - kolejny nieprzyjemny choć romantyczny, hm strzał powietrza z dyszy by pobudzić gałkę do ruchu i wtedy widać całe ukrwienie, unerwienie itd pod gałką oczną, mrugnięcie niewskazane. Warto mieć pod ręką okulary słoneczne - światło dzienne utrudnia normalne widzenie, oczy łzawią i szczypią, może boleć głowa, dlatego okulary są wybawieniem - po około 1 godzinie działanie kropli słabnie, i oczy wracają do siebie z podróży