Lubicie owoce morza?

Rzeczywiscie są takie kufle. Czyli jakby takie duże kubki. :slight_smile:

2 polubienia

Moga byc i mniejsze.
Chodzi o sam fakt, ze piwo nie zawsze pijano ze szkła.
I nie zawsze mialy pokrywki.
Metal bywal zbyt cenny, wiec czasem zastepowano pokrywke kromka bulki, z czasem nakladano na nia dodatkowo cos dla urozmaicenia , lub polewano oliwa i tak powstaly “tapas” czyli pokrywki chroniace piwo (lub wino) przed kurzem i muszkami. Do dzis zwyczaj przetrwal w Hiszpanii pod ta nazwą - choc nie sa to jusz nakrywki, a drobne przekaski, nieraz o bardzo wyrafinowanym wygladzie i smakach.


A jako pinxos wyladowaly w Kraju Basków, gdzie co roku odbywaja sie kulinarne mistrzostwa w wymyslaniu smakow i ksztaltow tych potraw " na jeden ząb"

3 polubienia

Od firmy, dostałam na święta takie mini kanapki i ciastka. Jakie to cudne było wizualnie a i w smaku były pyszne.

3 polubienia

Portugalskie sardynki z puszki,owszem.

2 polubienia

Narodowa rybą portugalska jest dorsz. Inne rybki tez, jak przystalo na kraj morski kazde malutkie cidade czyli nawet wioska ma swoj targ, gdzie o konserwach sie nie mysli, bo wszystko swiezutkie
Ja chyba portugalskich konserw to w ogóle nie jadlam?
Wloskie antipasti z osmiornicami czy drobnymi rybkami kojarzę.

1 polubienie

Turritopsis dohrnii jest nieśmiertelną meduzą, więc nie zjadł bym jej, no chyba, że stałbym się przez to nieśmiertelny. Ale jak to się mówi nieśmiertelną mamy duszę i ja w to wierze .

1 polubienie

Czort wie, jakby meduze uznac z organizm rozproszony to zjedzenie jednego egzemplarza nie ma wiekszego znaczenia. Tylko kto to bedzie surowe jadl? Sa suszone meduzy, ale takiej nie ususzysz, bo sie w larwe zamieni i niepożywna?

Jakoś niespecjalnie. Wolę owoce. Poprostu.

3 polubienia

Jakos wolę małże sw. Jakuba niz truskawki. Nawet polskie.

2 polubienia

dosyć lubię
11

:dizzy_face: :speak_no_evil: :face_with_monocle: :grin:

ale krewetki też mogą być :stuck_out_tongue:

1 polubienie

3 polubienia

Posłanka Grodzka mi się od razu skojarzyła :innocent:

1 polubienie

Krewetki ładniejsze

Te hieroglify nad “I :heart: SUSHI” to po japońsku?

3 polubienia

Starofrancuskie pismo obrazkowe, skopiowane z jaskini Lascaux.
:grinning:

6 polubień

Taa ośmiorniczki z kiełbasy, tym brak przyssawek. Mięso prawdziwej ma ciemny kolor od pigmentu.

1 polubienie

Ktos odgrzal krewetkowy temat? @benasek , zgadza sie, co za duzo to niezdrowo, a jedzenie powinno byc urozmaicone. Gatunkow tego jest sporo, ale ogolnie problemem jest, żeby sie tymi skorupiakami czy mięczakami nie zatruc. Niestety nie tylko rybka fugu bywa szkodliwa. I jezeli poza sezonem to sobie darowac lub z mrozonek.
Osmiornica @kaziu ma białe mięso. To o czym piszesz to zabarwienie substancja zwana sepia lub atrament. Ja tej “przyprawy” nie lubie.

2 polubienia

Ośmiorniczki jadłem w Italii jako persona brawa, i bardziej macki, dopóki nie wiedziałem co to to to mi dokładali w talerz, jak mi powiedzieli to to mi rosło, pęczniało w buzi do wypluciu, krewetki, kalmary odpychały widokiem wąsów i oczu, ale łosoś czy tuńczyk jest super w każdej postaci niezależnie od dodatków

4 polubienia