Ma ktoś z was cukrzyce?

Zdiagnozowano u mnie cukrzyce. Jeszcze nie wiem jakiego typu, ponieważ musze dorobić pare badań.
Pytanie na dziś to klasyka:
To co ku*wa wolno, jak nic nie wolno?
Co ja mam teraz jeść? Wszystko to co jadłem do tej pory jest dla mnie nie dobre…

3 polubienia

Współczuję. Trzeba się teraz pilnować. Cukrzyca to duże obciążenie dla organizmu.
Ważne byś czasem mógł się napić

2 polubienia

Na szczęście nigdy nie byłem fanem alkoholu :slight_smile:

3 polubienia

@Devil Akurat czysta wódka ma zerowy indeks glikemiczny a nawet rozrzedza krew więc od czasu do czasu w rozsądnych ilościach można. Piwo, wino i słodkie likiery odpadają. @Descretus W poradni diabetologicznej powinni dać Ci folderek z kompletem informacji co można i jak jeść. Warto udać się do dietetyka, który rozpisze Ci przykładową dietę na 2 tygodnie. Masa książek, filmów na jt i ogólnie informacji w necie oczywiście…

4 polubienia

cukrzycy nie mam
cukrzycowa diete prowadzilam
jesc mozna wszystko w rozsadnych iloscach
pomocne sa tabele typu indeks glikemiczny, ale to musisz ustawic pod siebie
ogolnie cukrzyca typu II moim prywatnym zdaniem jest efektem wielu niedoborow, bywa tez objawem powazniejszych problemow zwiazanych z watroba, a nawet rakiem
nie chce byc szamanka i wrozyc z fusow

2 polubienia

Jedz rzadziej. Miałem początki tupu 2. Największym problemem było podjadanie między posiłkami. W tej chwili jem 2 posiłki dziennie, czasami trzy, bez żadnych przekąsek i cukier jest przyzwoity.
Ponieważ z reguły jadłem 4 posiłki plus przekąski to wysoki cukier utrzymywał się we krwi dość długo w skali dobowej.
Ach, i żadnych słodkich napojów, jedyny słodki napój to sok pomarańczowy, ale nie z koncentratu i najlepiej gęsty, nieprzecedzany.

3 polubienia

Akurat po zajrzeniu do butelki cukier jest całkiem dobry :wink:

2 polubienia

Z tą wódką to nie za bardzo. Bo owszem cukier idzie w górę ale za to po chwili leci na łep w dół i jest realnie zagrożenie hipoglikenią.

2 polubienia

Córka ma ct1. W praktyce to wolno jeść wszystko (węglowodany proste i tłuszcze z umiarem) ale trzeba wszystko przeliczyć i dać odpowiednią ilość insuliny. Ogólnie jest to wredna choroba. Zbyt wysokie cukry prowadzą do różnych komplikacji. Zbyt niskie grożą śpiączką cukrzycowa. Trzeba non stop myśleć o tym co się je. I ciągle liczyć. Szczególnie niebezpieczne jest wziąć insulinę i zapomnieć zjeść. Imprezy alkoholowe też są niebezpieczne.

3 polubienia

Nie u mnie :rofl: :rofl: :rofl:
Ja mam rano wyższy cukier, chyba, że poprzedniego dnia walnę kilka drinków. Wtedy mam dobry.

1 polubienie

Rzuć okiem na dexcom.com, u nas od jakiegoś czasu widać ich reklamy. Nie jest to tania zabawka, ale może warta swojej ceny? Nie używałem, bo nie mam jeszcze potrzeby ciągłego monitorowania cukru, ale reklamę przyuważyłem.

2 polubienia

forum duzo nie pomoze
folderki z propozycja jedzenia tego co nie lubisz?
co moge polecic to wywar z kory borututu zamiasy kawy czy herbaty na jakis czas i sprawdzenie zlego cholesterolu
unikanie stresu i podjadania tez mile widziane Szczery nieglupo prawi

3 polubienia

Mój wujek przeżył z cukrzycą 91 lat. Mam znajomego cukrzyka, ma 76 lat.

7 polubień

Szczery borututu też na sobie wypróbował. Wątroba się naprawiła. Gorąco polecam. :wink:
Żółw od kilku lat dostaje żreć co 3 dzień i żyje już 28 lat, więc coś z tym nieprzejadaniem się musi być mądrego :wink: W sumie tylko za młodu był karmiony raz dziennie, potem zdarzało się nam na tydzień wyjechać i nakarmić przed wyjazdem i po powrocie i spoko. Tylko gdy wyjeżdżamy na dłużej niż tydzień to ktoś musi mu wsypać trochę do akwarium…

2 polubienia

trzeba miec ktosia

Zobacz też stronę https://diabdis.com/ - taki pomocnik diabetyka. Moja Mama trochę korzystała.

1 polubienie

@Szczery_do_BULU @okonek Pierwsze słyszę o tym borututu. Brzmi trochę jak boruta. :upside_down_face:

kora afrykanskiego drzewa gotowac na wolnym ogniu 10 minut
o wielu kuracjach wspomagajacych nie wiemy
dlatego trzeba dbac o roznorodnosc przyrody

1 polubienie

@Descretus w swoim pytaniu wyraźnie napisał, że nie wie jeszcze jakiego typu jest to schorzenie, a wszyscy proponują mu cuda na kiju obniżające poziom cukru we krwi.
A może to jest hipo- a nie hiperglikemia, gdzie obniżenie poziomu cukru we krwi może mieć poważne następstwa.

2 polubienia

w jego przypadku trzeba fachowca
cukrzyca bywa schorzeniem wtornym
co niestety okazalo sie byc w przypadku mojego niezyjacego meza
ale nie robmy z forum przychodni u znachora
na odleglosc diagnoza?

2 polubienia