Ma ktoś z was cukrzyce?

Wybaczcie wkurzyłem się bo powielacie stereotypy. Kolega ma cukrzycę II typu tylko czy insulinozależną?. I typu mają dzieci. Kolega powinien zmienić swój sposób jedzenia. 5x dziennie małe posiłki z wyłączeniem białego pieczywa. Słodkie w małym stopniu, zamiast cukru stewia np. Dużo wody z cytryną.Więcej ruchu. Ja od 5 lat jestem z cukierkiem.
Od 3 miesięcy odstawiłem insulinę i wystarczy ruch i tabletki. Czego ci nie wolno:
Białe pieczywo
gotowana marchewka
Ziemniaki(ale troszkę nie szkodzi)
Piwo
wódka jest niebezpiezna zmniejsza cukier i wpadasz w śpiączkę
whiiski jest obojętna
Wina nie próbuję.
Pomocne może być zrzucenie wagi.

1 polubienie

@anon18020312 witam w klubie
od nowa
jak to mawiala moja ciotka na poziomie babci? rocznik urodzenia 1898? w obozach pracy glodnych nie bylo

4 polubienia

wyraziłęm opinię

2 polubienia

Z cukrzycą jest jak z dupą. Każdy ma swoją

2 polubienia

Zajęło mi 3 lata zanim zatrybiłem co mi szkodzi a co służy co do poziomu cukru we krwi.

4 polubienia

ja jem wszystko mam cukier w normie

1 polubienie

tylko 4x dziennie insulina

1 polubienie

Miesiąc temu dostałem podobną wiadomość - reklamę, jak przychodnia mi wymieniła kolejny glukometr. Jeden lek mi podbija ciśnienie, a kolejny cukier, co wykazałem zdziwionemu lekarzowi, taka hm krzyżówka, no panie leki nie szkodzą ! - kilka leków jest dożywotnie. Jak żyć ?

1 polubienie

Zdac sie na instynkt
Nie ma lekow dozywotnich, a dobranie odpowiedniej mieszanki zwylke trwa

1 polubienie

Jeden dożywotni najgorszy z kilku propozycji ! rozcieńcza krew, by uniknąć zakrzepu, 2 dni niebrania go i krew gęstnieje, ciśnienie wzrasta do ok. 190 itd, wchodzi arytmia. Miałem kilka innych do prób, niektóre zmieniały obraz krwi o ok. 80% na moją szkodę

Zawsze moze sie pojawic lepszy…

1 polubienie

ja zawsze miałem podwyższoną krzepliwość. Jedyny objaw szybko kojące się rany.

1 polubienie

U mnie przed szpitalem / lekami / było podobnie - gojenie na poczekaniu, obecnie jedyna radość że rozcieńczona opużni regres zawału, choć grozi wykrwawienie drobne skaleczenie - zadrapanie, ukłucie itd. W pracy mam obowiązkowo zestaw naprawczy łatek - plastrów elastycznych / uciskanie krwawień węrzykiem gumowym nie zdaje egzaminu - krew dalej leci, takie miałem zalecenia. Rana się goi po około 2 dniach w międzyczasie leci krew zmieniając odcienie - dojdzie do niepełnego czarnego i będzie zasychać strup

1 polubienie

U mnie ślad po tyg znika… krwawię z 15 min.

1 polubienie

Z Rh - mam za dużo nietypowych przeciwciał które blokują rozcieńczenie, z banku krwi dostałem telefon, by jechać aż do Gdańska i powtórzyć / potwierdzić / rozszerzone ciekawe wyniki, jak by u mnie nie można tego zrobić na miejscu, i ewentualnie oddać 600 ml krwi do dalszych badań. Podejrzewam że chodzi o covida. Płacić za krew nie chcą sknery

ja mam RH+

1 polubienie

Już to przerabiałem w życiu po 1/2 piwie, doszłem do hipoglikemii i okazyjnie do arytmii przy ciśnieniu w tym momencie 160, tętno ledwie wyczuwalne w ciśnieniomierzu. Odlot ok 50 minut, szczęśliwie rzuciło mnie na tapczan, byłem blady choć nie spocony, 0 kontaktu i pamięci. Przy sprzątaniu się flaszki, puszki znajdują same i kuszą i kuszą jak kobiety obiadem

2 polubienia

Pamiętaj, że cukrzyca zwiększa ryzyko śmierci przy COVID-19 … Podobno …

2 polubienia

A odpowiedzialne to … to odstawienie insuliny … ?

1 polubienie

Panie PIER.DOLISZ odstawiam jak mam cukier w normie. Od dawna lekarka mi zaleciła czy wstrzykiwać czy nie i ile. A nie branie insuliny kolego prowadzi do stanów zapalnych, napadów agresji itp. Ale nie jak na filmach zabija w kilka godzin.

3 polubienia