Macie jakieś miejsce na Ziemi, które byście chronili jako szczególnej troski?

Wlasnie!
Wolność to wybór.
Chcesz to jedziesz,nie chcesz to nie jedziesz.
Tyle tylko ze Polska jawi sie jako jedno z najbardziej niezdyscyplinowanych spoleczeństw w Europie.A przy okazji,czesć tego spoleczenstwa jest tak agresywna ze nigdzie tego nie spotkasz…

agresywni to sie wszedzie trafia. z tym, ze w Polsce jest na to przyzwolenie. podobnie jak na chamstwo, klamstwa, niechlujnosc i partaczenie prawa przez poslow.

1 polubienie

Prosze,nie brudzmy tematu polityką!
Wiesz jaka jest najwieksza roznica miedzy Anglia a Polską?Jest ich,takich zasadniczych,kilka.
Ale najwieksza to stosunek do policji.
W Polsce jest to prymitywna nienawiść,w Anglii zaufanie,kontakt na codzień oraz nieprawdopodobna wręcz,cierpliwość tutejszych policjantów.
Co jakis czas z nimi ściśle współpracuję i wcale sie nie dziwie ze mają opinie najlepszych w Europie.
Te polskie przyzwolenia wykopia nam kiedys zbiorową mogiłe.Nie dosyć ze sie czlowiek zwyczajnie boi byc na ulicy po zmroku to jeszcze bicie i gnebienie gliniarzy,wywoluje zbiorowy,spoleczny aplauz :exploding_head:
Trudno o gorszy spadek po komunie.Bo do tego to sie sprowadza…

2 polubienia

Polskie góry, morze i jeziora. I puszcze. Dawno nie byłam:(

2 polubienia

Życze jak najlepiej ale skoro dawno nie byłaś…Moze Cie spotkac rozczarowanie.Te masy,jak to sie dzisiaj mówi,“Grazyn i Januszy”,niebawem wdepczą np. Śnieżke w ziemie.Nad morzem jest jeszcze gorzej…Ciasno i drogo…Znalezienie swego miejsca to prawdziwa droga przez mękę.No chyba ze sie zna teren i wie,gdzie szukać…

czy spadek po komunie? az takiego przyzwolenia nie bylo.
wtedy patologia milicji sie bala. to tyle w wersji “podworkowej”. natomiast rola milicji w tym ZOMO i SB jako straznikow komunistycznego ladu? to temat na co najmniej doktorat i habilitacje - byle nie miec promotora z obecnego IPN.
a co do policji w innych krajach - ja tez przyzwyczajona, ze oni sa od pomagania, a nie szukania dziury w calym.
pomijam radosnych Mossos z Katalonii, bo to cos trudno policja nazwac, toz tu u mnie policja lokalna jest bardziej kompetentna od nich.

1 polubienie

Mialem na mysli ową nienawiść…

1 polubienie

Policję dodatkowo aktulanie PiS upodlił bardzo, choć ona zawsze nie była taka, jak powinna w różnym czasie, to teraz jest szambo.

1 polubienie

raczej zawisc - to niestety spadek po epoce niedoborow i filozofii psa ogrodnika - sam nie zje, a drugiemu nie da, co bylo i ciagle jest dewiza polskich rzadow. moze takim zawistnym i skloconym spoleczenstwem latwiej sie steruje?

Ale jak krzywda spotka to do policji po ratunek,prawda?
No nie cierpie tego nastawienia :exploding_head:

1 polubienie

Właśnie, z tym ratunkiem coraz gorzej. Napisałem, że nie policja się upodliła, a, że upodlona została. Policja ma służyć wszystkim, a nie partii rządzącej. Bo to już było.

Widziałeś w Anglii, żeby domu wiceministra strzegło 40 radiowozów?

2 polubienia

nie domu a kota…

1 polubienie

Dysk rym i nacja … Ha ha ha Okonek, Ty rzucasz gotowce do rebusów :grin:

2 polubienia

W Poznaniu mieszkałem od 1985 do 1999, potem wyprowadziłem się za miasto i do 2006 w Wielkopolsce czyli ponad 20 lat byłem związany z tym regionem. Potem opuściłem Ojczyznę. Jeśli miałbym mieszkać w Polsce to w rachubę wchodzi tylko Wielkopolska. Tyle na ten temat.
Piwo zawsze chętnie wypiję i pogadam. Ze mną raczej nie należy się spodziewać, że dyskusja zamieni się w jakąś irytującą ciszę … Jeszcze tak się piwem nie upiłem :slight_smile:

3 polubienia

Zaświadczam. :grinning:

1 polubienie

Oczywiscie,tutaj masz racje.
Ale ja mam na mysli nie to co sie urodzilo za pisu a to co nam towarzyszy od,przynajmniej,końca wojny.

1 polubienie

To też prawda.

Brzmi wiecej niz obiecująco!

2 polubienia

Zamknęli mi bary sqrwysyny :pensive:

Jak Ci zamknęli? Jak jesteś w barach szeroki i silny, to sobie poradzisz :grin:

2 polubienia