Macie - miewacie problemy z kręgosłupem?

Jest idealnie prosty? Robiliście kiedykolwiek prześwietlenie RTG?

2 polubienia

Mam lekkie skrzywienie. Od małego. Miałem na to basen kiedyś ale olałem. Nie boli, lekko się garbie.

2 polubienia

Kolega miał skrzywienie trochę wyżej, bo od pępka … :grin:

2 polubienia

To mam i mieć będę. Nie wiem po kim. Rodzice są normalni :sweat_smile:

2 polubienia

Idealnie to pewnie nie jest.Ale nigdy nie odczuwalem zadnych bolow czy dyskomfortu.Owszem,za mlodu mowiono mi,“nie garb sie!” ale od lat juz tego nie slyszalem :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Problemy z kręgosłupem? Żadnych.
Wystarczy, wstając z rana z łóżka, powoli się wyprostować zaciskając zęby bo boli. Potem pomasować okolice ledźwiowe aby mięśnie rozluźnić. W ciągu dnia unikać dłuższego stania w bezruchu (np. przy kuchni), a schylając się warto na czymś się oprzeć.
Tak więc żadne problemy z kręgosłupem u mnie nie występują. image

5 polubień

Koleżanko @humoreska a może za dużo wierciłaś piętą w szkole? :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Ja mam dodatkowy krąg w odcinku lędźwiowym (6 zamiast 5) :wink: . Wyjątkowy jestem :wink:

4 polubienia

Ten dodatkowy nie uciska? image

2 polubienia

Kość ogonową? :stuck_out_tongue:

2 polubienia

I tu muszę się pochwalić. Mimo sędziwości, kręgosłup u mnie jak ten dzwon, póki co…

4 polubienia

nie, kość ogonowa poniżej jest.

Tu mam jeden extra (L-6)

2 polubienia

Mam krzywy kręgosłup. Nie robiłam już kilka lat prześwietlenia.

2 polubienia

Najwidoczniej sędziwość Twojego kręgosłupa nie dotknęła. Jest to powód do szczęśliwości.

3 polubienia

z kregoslopem to nie
ale z miesniami tak, gnaty by pocwiczyc

2 polubienia

@birbant jak juz wybijemy wszystke wirusy i w koncu czlowiek be bo nieekologoczny i ze nadgorliwosc gorsze od szalenstwa? a historie potomkowie poznaja w duzej czesci jako poklad maseczek jednorazowych? i to co zostalo calkowicie zbedne? w latrynach, slawokach czy oszyszczaniach sciekow?

1 polubienie

Oj, mam,mam. Przepukliny miedzykręgowe… Potrafi nieźle dawać w kość!

2 polubienia

Ja nie mam problemów z kręgosłupem, tylko lekarz chirurg. Po paraliżu 4 dyski nie wróciły na swe miejsce - 2 są przesunięte o 6 mm w okolicy pasa i 2 kolejne pomiędzy łopatkami o 4 mm od osi centralnej kręgosłupa. W sumie czeka mnie operacja kręgosłupa, tyle że w Polsce brak specjalisty chirurg / neurolog / i coś tam jeszcze w jednej osobie !. Operacja bez gwarancji że będzie udana w 70 %, bo zbyt dużo skutków ubocznych / można być niewidomym, niemową cz sparaliżowanym z kończyną do wyboru, bo miejsce jest zbyt unerwione a naruszenie nerwu to właśnie skutki uboczne. W Polsce taka operacja to 2 w roku i kosztowne i czasochłonne. Początkowo leczone morfiną przez 6 miesięcy - zrezygnowałem bo zastrzyk 1\ h musi zrobić ktoś z po specjalizacji i tylko w szpitalu codzień. Sory nie planowałem was martwić🙊, ból to dobry kolega, nigdy cię nie opuści i jest przy tobie na dobre i na złe. Wystarczy o nim nie myśleć i robić swoje

1 polubienie

Lekkie skrzywienie ma większość już w trakcie urodzenia. Odwieczny problem ciężarnych kobiet które się nie oszczędzają w ciąży - to nie tylko ciężkie siatki z zakupami, ale np. tryb życia. To twierdzenie chirurga a nie moje

1 polubienie

Bardzo przydatny do łażenia po drzewach w celu rozłożenia symetrycznej równowagi, a zbędny w łażenia po ziemi

1 polubienie