Marzysz o powrocie w swe ulubione zakątki?

I nic sie nie zmieniło.Syberia dalej jest piękna a ci ludzie to potwory.Degeneraci,całkowita dzicz…
Mnie jednak chodziło o to ze po pierwsze,jest wojna a po drugie,Syberia płonie.
Życie ludzkie jest nawet dla islamca więcej warte…
Z drugiej strony,nie mogę sie nigdy uwolnić od pewnej sekwencji w “Innym świecie”,Herlinga…Piekło na ziemi ale wystarczy ze coś ci sie stanie i…trafiasz na izbe chorych gdzie czysto i bielutko a wokół ciebie siostrzyczka sie uwija…
Na to juz słów brak…

2 polubienia

Tak, jak widać nie zmieniło się i długo się nie zmieni.

2 polubienia

Podobnie bywa [teraz mi się przypomniało :rofl:] w Parku Narodowym Teide na Teneryfie.Tyle tylko ze to już na takich wysokościach ze są kłopoty z równomiernym oddychaniem…

To mam wryte w pamięć, bo autobusem tędy na Fabryczny przejeżdżałem notorycznie. Od strony Zgierza. I te dziury pamiętam…

1 polubienie

To jest straszne, co opisujecie. A ja przeczytałam teraz, że wymyślili już nowe Państwo i manifest jakiś. Ci ludzie oszaleli :frowning:

1 polubienie

Kacapskaja swołocz.

2 polubienia

Skutki pobłażania po Syrii i Gruzji.

1 polubienie

Nie tylko, Nunu, nie tylko…

2 polubienia

Zgadzam sie.
To jest niestety przypadłość naszych czasów.Pieniądz wypiera wszystko,na czele z resztkami przyzwoitości.
Czy to co sie dzieje,coś zmieni?
Szansa jest.Człowiek ma wolną wolę ale…bardzo rzadko z niej korzysta…

1 polubienie

To nie jest znamię naszych czasów. To jest znamię wszystkich czasów.

1 polubienie

Można i tak powiedzieć.Mialem jednak na mysli tzw. wielki biznes i jego skalę, zapoczątkowaną po II wojnie.

1 polubienie

Ten wielki biznes był wcześniej, bo to on rozpętał I wojnę.

W innym pytaniu wyraziłem już swój pogląd na temat takiej rzeczywistości, że kapitalizm i demokracja zaczynają umierać. Powstaje coś następnego, ale co to będzie, pojęcia nie mam. I nigdy się nie dowiem.

Inaczej.Dla mnie świat był przez powiedzmy umownie 200 lat,od powstania USA,mniej wiecej taki sam.Zmienił sie na dobre w lata 50-tych poznych.Kulturowo,kolonialnie,silowo i biznesowo.

1 polubienie

Każdemu z nas wydaje się, że czas, w którym żyje jest wieczny, bo każdy jest dzieckiem swojego czasu. Ale nic bardziej mylnego. Ten świat, który zostawimy będzie inny. Ja już widzę potężne różnice, które dokonały się przez prawie 70 lat mego życia.

Świat się zmienia cały czas. Ale jak? Niby zyjemy dluzej, ale i tak za krotko, żeby to ocenic

1 polubienie

Normalna sprawa.Tylko czas jest inny.
Takiego przyspieszenia jak w ciągu ostatniej"setki",nie bylo nigdy.Ale to ogólnik,jako taki nic,nie wart.
Inaczej czas leci w kulturze a inaczej w polityce.Jeszcze inaczej w zbrojeniach niestety…A jesli spojrzeć na mapę,co jest moim zdaniem,minimum do takiej rozmowy,liczą sie tylko dla nas obecnie,lata powojenne.
To co było wcześniej,ma ewentualne znaczenie w Europie.Reszta to juz raczej historia.Oczywiscie jesli pominąć kwestię emocji bo np. mandżurski chińczyk raczej kwiatami japończyka nie przywita…Itd,itp…

1 polubienie

To ja już wiem, czemu u nas nie ma soli wg propagandy białor. Oni chcą usprawiedliwić to, że ich nikt nie ma zamiaru witać chlebem i solą :confused:

5 polubień

No to sobie wykombinowałaś :smiling_face: :joy: :rofl:

2 polubienia

:frowning: Mam nadzieję, że nie trzeba będzie robić ruchów wyprzedzających i chować chleba.

2 polubienia

Ale co z tą kaszą gryczaną? Na kolegę @birbant się zasadził za krzakiem?

2 polubienia