Miodek, ale nie profesor

Co sądzicie o podobno zbawiennych rezultatach stosowania miodu Manuka? Mówią, że jest bardziej skuteczny niż leki antywirusowe, nawet ma leczyć hemoroidy, odleżyny i niegojące się rany…

41BUnSNQ-ZL_1024x1024

Pojęcia nie mam, pierwsze słyszę. A gdzie można to pozyskać?

3 polubienia

Tego miodu akurat nie miałam , ale inne tak od dobrych sprawdzonych pszczelarzy i ogólnie uważam, że właściwości zdrowotne poszczególnych gatunków są prawdziwe. Miód naprawdę jest dobry na wiele dolegliwości, więc w ciemno sądzę, że miód manuka też.

3 polubienia

Nie znam. Nie stosowałam ani nie słyszałam, ale uważam, że gdyby nie miał w sobie niczega pozytywnego, to nie produkowanoby go, ani nie miałby żadnych chętnych do stosowania. Skoro jest produkowany i są na niego “kupcy”, to … zaraz postaram się go odnaleźć i poczytać sobie o nim.

4 polubienia

Taka żydowska przedwojenna “szara maść”?
Idzie przez wieś komiwojażer i zachwalając najnowszy środek skutecznie zwalczający szczury woła: “- Maść na szczury! Maść na szczury!” Podchodzi doń chłop i zainteresowany działaniem specyfiku pyta: “- Panie, ale jak to działa?” “- Bardzo prosto” - odpowiada handlarz i wyjaśnia: “- Łapiesz pan szczura, wieszasz go pan za ogon, smarujesz maścią, dwa tygodnie i szczur zdycha”. Chłop słucha i drapiąc się po głowie pyta: “- To nie można go zabić od razu?” “- Wiesz pan - można tak, a można i tak” - odpowiada komiwojażer i idzie dalej, krzycząc jeszcze głośniej: “-Maść na szczury! Maść na szczury!”
Produkty pszczele nie od dzis są stosowane jako uzupelnienie leczenia lub srodek wzmacniajacy. Dodajac wlasciwosci roslin, z których pszczoły zebraly pylek? Ale panaceum toto nie bedzie.
A nie tylko pszczoly miod produkuja. Inne owady jak np. osy uzywaja tez roslin trujacch. Smacznego…

3 polubienia

Nie wiem, nie słyszałem i nie interesuje się

1 polubienie

Stał się modny teraz. Jednak sprowadzany więc średnio eko - chyba że mieszkasz w pobliżu gdzie jest pozyskiwany. Dobroczynne właściwości produktów pszczelich znane są od bardzo dawna. Najlepiej kupić lokalnie u sprawdzonego sprzedawcy. W każdym razie dobrze reklamowany - kolejne panaceum…

6 polubień

Zwykle każdy jakiś miód lubi bardziej niż inne. Ja lubię spadziowy (ma kolor ciemnobrązowy, ma zdrowotny wpływ na układ oddechowy- oskrzela, płuca)). Używam go bardzo rzadko (czasem łasuchuję i biorę na chleb z masłem - pycha), bo unikam wszystkiego, co słodkie.

6 polubień

Ale z miodu mozna zrobic nalewke, albo sam miod sfermentowac…

4 polubienia

W Australii bardzo popularny i rzeczywiscie “dobry na wszystko”, podobnie jak maść Papaw, ktora stusuje sie na wszystko od spierzchnietych ust, przez wysypki, skaleczenia, oparzenia, po blizny. Ale czy tak magicznie dziala? No nie wiem… moze powinnam czesciej go spozywac.
Widziałam taki miod i za 10$ i za 260$ :grin: Ciekawe czy roznica w dzialaniu jest tak samo duza jak w cenie :grin:
Zawsze przywoze miod Manuka w prezencie dla rodzicow, brata i dziadkow(taki za 50$, nie za 260 :joy:)

Moim najnowszym odkryciem jest suplement o nazwie Sambucol(dostepny w Polsce). Dzieki niemu pokonalam Covida w 4 dni :sunglasses: gorąco polecam!

3 polubienia

Manuka nie znam, ale nie odrzucam. W ogóle miody rózne są zdrowe i na różne przydadłości skuteczne.
A propolis / ten pszczeli kit/ kiedyś wyleczył mojej mamie trudno gojace sie rany, nic innego nie chciało.

7 polubień

Pszczolki wiedzą co robią. Tylko glupi czlowiek usiluje je za bardzo eksploatowac. Nie mówiąc już o zatruwaniu srodowiska

5 polubień

Moim zdaniem więcej w tym marketingu i mody, podobnie jak z solą himalajską. Sól to sól, miód to miód. Każde wymioty pszczół są zdrowe! :slight_smile:

5 polubień

Z manuką nie rozmawiałam, to nie znam …

3 polubienia

W Nowej Zelandii…

1 polubienie

Az tam Cię zawiało?

2 polubienia

Trochę szukałem po sieci informacji na temat tego miodu, piszą że Umf 20+ dopiero jest leczniczy, 15 i poniżej to dla dobrego samopoczucia. W Polsce najmocniejszy jaki jest dostępny to Umf 15+. Poleciła mi go znajoma, która zarzeka się, że miała mieć operowane hemoroidy i je zaleczyła stosując miód jako maść. Wtedy zacząłem szukać informacji na ten temat i w sumie nawet poważne portale medyczne piszą o tym. A cena rzeczywiście zwala z nóg, za mały słoiczek 250g umf 24+ u nas trzeba wysupłać przynajmniej stówkę.

2 polubienia

Jeszcze troche to pewnie zaczna uprawę w Hiszpanii, bo krzaczek manuka wybredny nie jest, a ciepło lubi.
Tylko czy lokalnym pszczołom bedzie odpowiadal? Bo one to tak kwiatki pomarańczy, migdalowca, granatu, mlecza…

2 polubienia

Jeszcze nie, ale plany są :rofl::rofl:

2 polubienia

To nie trzeba az tak drogiego miodu
Jako kosmetyk stosowany do leczenia drobnych uszkodzen naczyn krwionosnych czy przesuszonej skóry stosowany jest od stuleci.
A nie bedac zlosliwa?:wink:
To taki drogi miód do d**???:smile_cat:

2 polubienia