Moj idol od lat 😂😂😂

Pskudny a zobaczysz,predzej czy poizniej…Ludzie chcą sie nawet zlymi wiesciami dzielić…Mozemy sie opierdalać,wpisywac na cl ale…Nie chcemy byc sami.

2 polubienia

@birbant Coś mi się o uszy i oczy obiło że są podejrzenia że Mieszko mógł być Wikingiem… Czy to jakaś legenda miejska? :upside_down_face: Są podejrzenia że niesłowiańska krew w każdym razie…

1 polubienie

Legenda i na tym można skończyć temat.

Kijowska dynastia Rurykowiczów założona została przez Warega, czyli skandynawskiego Wikinga; Ruryka I.

1 polubienie

A nic,tak tylko mówię :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Mów, mów, lubię Cię słuchać, a moje uwielbienie nadal aktualne… :heart: :tulip: :raised_hand: :yum:

Szowinista

1 polubienie

Vil- milo mi :grin:

1 polubienie

Mój Ojciec pewnie nieraz chciał sobie odciąć głowę…mając jedną żonę i 3 córki. Tak byłoby szybciej i wygodniej. Halince pewnie by odrosła i dalej by wkurzała. Temat córek lepiej pominąć. :joy: :joy: :joy:

Ps. Henryczek trzymaj się! Kocham Cię! :heart:

1 polubienie

Michał Wiśniewski prawie już miał. A HENIO był brudasem i niechlujem. Ale na jego cześć jest nawet alko… i to dość drogi.

1 polubienie

Jak na swoje czasy Henryk VIII byl czuscioszkiem. Mydlo i cos co od biedy mazwac mozna pasta do zebow znano, rece myto przed kazdym posilkiem, a nawet pomiedzy poszczegolnymi daniami.
Widelcow nie uzywano.
Kapiel byla pracochlonna w przygotowaniu, więc rzeczywiscie czesciej zadowalano sie obmyciem jakas szmatka i zmiana bielizny.
Z Henrykiem to był inny problem - na skutek zaawansowanej kily i zwiazanymi z tym innymi infekcjami po prostu gnil za zycia. A tego niczym nie zamaskujesz

1 polubienie

W ostatniej fazie syfilisa się gnije. Do tego smród. Barbara Radziwiłłówna też to miała i na to zmarła. Do naszych czasów kiła kosiła ludzi niesamowicie. Sądząc po znanych historycznie postaciach, to ponad 15% populacji zabierała życie.

Ale typowym brudasem, to był Stefan Batory. Nawet onuce nosił dziurawe.

2 polubienia

Fifka…mój ojciec ma żonę i 4 córki…:grin:

1 polubienie

Barbara czy syfilis czy rak macicy? Chyba jednak ciagle zdania a podzielone.
Ale wieksze pawdopodobienstwo to faktycznie kiła. Co mogloby tez tlumaczyc bezplodnosc Zygmunta.
Ten krętek blady to namieszal w historii :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Henryk akurat umarł nie od syfilisu…

2 polubienia

Miała i jedno czyli kiłę, i prawdopodobnie drugie, ale to kiła była przyczyną.
O Mickiewiczu też się mówi, że zmarł na cholerę.

2 polubienia

Ale go miał.

2 polubienia

Czystość w tamtym czasie?

Wbrew pozorom czasem sie myli. Ta jak teraz.
Ludzie wbrew pozorom w wiekszosci czesciej zmieniaja ubranie niz sie myja.
Jedna sprawe na szczescie rozwiazano - wszelkiego rodzaju pchel, pluskiew, wszy i innego drobiazgu zerujacego na ludziach.
A przynamniej sa jakies narzedzia w postaci ibsektycydow. Bo plagi krwiopijcow, karaluchow, mrowek sa na przadku dziennym. Robactwo mozna na jakims terenie opanowac, ale wytepic sie nie da.

Miał ( malo kto wtedy nie mial). Jak i wiele innych chorób.

1 polubienie

Napisałem wyżej, że w tamtych czasach, od 10 do 15% ludzi umierało na kiłę.

1 polubienie