Na kogo byście dziś zagłosowali w wyborach?

Na się skłaniam ku lewicy.

1 polubienie

Ty głównie się słaniasz :upside_down_face:

2 polubienia

Precz z lewicą! Jeszcze się nie zdecydowałem, dla mnie partia musi być liberalna i nastawiona na rozwój gospodarczy. Populizm u mnie odpada i to jest ten mój problem z wyborem.

4 polubienia

Mam z tym odwieczny problem.
Moje poglady a realia w jakich żyjemy,to dwie, kompletnie różne sprawy.
Bylem,jestem I będę prawicowcem a w sprawach gospodarczych,czasem skrajnym prawicowcem.
Pamietam środowisko UPR bo w latach 90-tych, współpracowałem przy wyborach z ramienia właśnie tej partii a poza tym, doskonale ich znam jeszcze z czasów szkolnych.
Dzisiaj nie pozostało po nich nic…Co jakiś czas słyszę ze ten czy inny, wydal jakaś książkę ale to wszystko.Sa nieobecni…
Dzisiejsza Konfederacja nie daje się lubić.Sa wśród nich ludzie od których mnie odrzuca…Do tego jestem bardzo nieufny bo jeżeli ugrupowanie co rusz prezentuje swą ambiwalencję wobec wojny tuż obok to w praktyce ,to ich powinno dyskwalifikować.
Trudne to wszystko bo jednocześnie wiem ze nie ma nic gorszego od lewicy.Malo tego!Nie ma juz chyba środowiska w Polsce które nie byłoby skompromitowane…
Większość uprawia politykę dla polityki, przeciwko swym przeciwnikom, dla medialnego efektu a nie dla dobra kraju.Tak więc,nie identyfikuje się z nikim.Poza Edmundem Burke który żył w XVIII wieku :innocent:
Sytuacja w dużych miastach jest o tyle lepsza ze wciąż, mimo braku klasy średniej,konsekwentnie mordowanej przez pis, znaczna siłą jest inteligencja.Kazde miasto to jak gród warowny wobec reszty kraju…Ale czy to dobrze?Pytanie retoryczne…
Nie śledzę tego na gorąco…Ale gdy śledziłem,nie mialem wątpliwości ze będę głosował na Holownie.
Moze pora znowu się tym zająć?

1 polubienie

W praktyce jest problem ten czy tamten. Nierealne obietnice nic nie rozwiązują podobnie jak rozdawanie z nie swojego. Pędzimy w stronę drugiej Grecji chacząc o Rosję. Nikt nie myśli przyszłościowo by się gospodarczo rozwijać czy rozwiązywać problemy by być nie uzależnionym od kogo kolwiek, i pracować na wspólne dobro dla każdego - zdrowego, chorego, kobiety, dzieci itd by to było fizycznie odczówalne że jest wzrost i postęp bez afer czy korupcji

1 polubienie

Na mlodszych.
Centrolewica liberalna.
Takiej w Polsce nie ma, a jesli to raczej w podziemiu i walczy z systemem.
Szalenstwo wyborcze jak hustawka czy karuzela - zaraza obietnic bez pokrycia.
A raczej dyststopii obiecujacych utopie, albo odwrotnie?
Ja glosuje tam gdzie mam baze matke, czyli w Hiszpanii, ale nie wiem, bo sprawy rodzinne to zycie miedzy dwoma krajami? W Hiszpanii na partie socjalistyczna ( nie mylic z komuchami)
A w Polsce? Jeszcze nie wiem? Trzaskowski? Bo Tusk nigdy nie byl moim faworytem, a z kaczek to ja lubie pieczyste
Choc biedny Lech na zdjeciach - przeciekach na ruskich serwerach apetycznie nie wygladal.

Niestety tutaj nie ma zbytniego wyboru i trzeba głosować na tego kto ma największą siłę do zepchnięcia ze stołka Kaczora by Polska nie skończyła jak Grecja albo Wenezuela a prezes ma zamiar dać do pieca jeśli chodzi o inflacje z 800 plus
O ile wybory mają jeszcze sens bo prezes już parę razy podobno przy wyborach majstrował

2 polubienia

Mam wrażenie, że partia Hołowni to tak następczyni Nowoczesnej. Obie powstały gdy PO traciło poparcie, może z myślą, że jak pojawi się nowa, nieskalana partia i podobnym programie, to wyborcy zrażeni do PO zagłosują na nią? Nie wiem, jakoś nie mam zaufania.

2 polubienia

Partie centrowe? Demokracja jest czarno-biała.
A szansa na zmiane przyznawania miejsc w parlamencie metoda

Powoduje, ze staje sie karykatura.
W koncu jak koty i psy plus inne zwierzaki towarzyszace zyskuja osobowosc prawna w kwestiach humanitarnych? To idzmy a ciosem i miech maja prawo glosu?

Za bajorem zawsze głosuję na konserwatystów, chociaż nie zawsze się z nimi zgadzam. Jestem jak Matthew z Ani z Zielonego Wzgórza - głosowanie na konserwatystów to moja religia :grin:
A w Polsce? Niestety, nie ma na kogo głosować. Może gdyby jakaś z grubsza świeża krew się pojawiła na czele, taka jak Trzaskowski, to bym oddał głos. Tusk szkodzi PO. Powiem więcej. Myślę, że PiSowieci wygrają najbliższe wybory., chociaż, może nie będą rządzić samodzielnie.

2 polubienia

Polska jeszcze drugim Meksykiem nie jest, ale blisko…

Tusk jest politycznym szkodnikiem z tej samej półki co Yaro.
wybory? W tym roku zaglosuje podwojnie - w polskich i hiszpanskich wyborach - na centrolewice za Pirenejami i w Pl na cokolwiek mlodego i bez politycznych dziadkow leśnych.
Trzaskowski bylby w sam raz?

Sam Hołownia jest dla mnie człowiekiem znacznie wyższego formatu.Ale fakt.U nas problemem jest teren…Ludzie z terenu,te wszystkie zgraje kacyków,partyjnych harcowników i caly ten plankton.Może być tak jak mówisz.Ale na razie tego nie wiemy.

Na nikogo

1 polubienie

Na misia Gogo. :teddy_bear:

1 polubienie

Można go dopisywać do list wyborczych. :grin:

1 polubienie

Nie glosujac @Farang , @Nunu ? To forma ucieczki i braku odpowiedzialnosci.
Przy tak rozbitym elektoracie i sposobie przeliczania głosów to zaglosuj na cokolwiek. Zablokujesz tym tych, którzy kombinuja jak wiecznie trwac przy korycie :wink:

3 polubienia

Głosowanie na nikogo w obecnej sytuacji politycznej, to de facto poparcie tego złodziejstwa, rozkradania państwa i demontażu demokracji jakie funduje nam PiS do spółki z jego przystawkami. Dlatego zagłosuje na te partię, która ma największą szanse pokonać neobolszewików pisowskich - czyli Koalicję Obywatelską. A na kogo konkretnie - to zobaczę jeszcze kto bezie na liście, bo przypominam, że to koalicja kilku partii.
Co do Hołowni - niestety, mam mieszane uczucia, że Bedzie to Kukiz-bis. Niby antysytemowiec, ale nie chce się włączyć we wspólna listę, dzięki której PiS na 100% przegrałby wybory. To cwany gość - nie chce startować razem, ale chce rządzić razem po wyborach, sprytne, prawda? No i jego kościółkowość tez mnie odrzuca.

5 polubień

W miarę zbliżania się terminu wyborów mam coraz większy problem z określeniem się w tej kwestii. Nie wdając się w szczegóły odnośnie dwóch głównych graczy prześcigających się w nonsensownych planach rozdawania nieswoich pieniędzy, obecnie można powtórzyć stary slogan: PiS PO - jedno zło. Lewica … lepiej, żebym nic nie pisał o czerwonej hołocie. Hołownia jak dla mnie mocno się zdezelował przez swoje nieprzemyślane wypowiedzi i zachowanie. Kosiniak-Kamysz jako lider PSL jest bardzo pozytywny w odbiorze, ale jego ugrupowanie od lat zachowuje się niczym prostytutka. Konfederacja bardzo urzeka swoim obecnym marketingiem, ale za uszami trzeba mieć, jakie obecnie ukrywają zaplecze i co głosili jeszcze w ubiegłym roku. Po prostu jedno wielkie dno…

4 polubienia

Symetryzm bywa gorszy od faszyzmu.

Dla tego typu opinii zawsze przytaczam anegdotę:
Ratownik zwraca na basenie uwagę gościowi:
– Dlaczego pan sika do basenu?
– A bo wszyscy sikają!
– Tak, ale pon sika z trampoliny!

Afery poprzedniej władzy w porównaniu z bandytyzmem, jaki uprawia PiS, to jak zabawy dzieci w policjantów i złodziei do walk gangów ulicznych.

1 polubienie

Bo o Tusku więcej się pisze niż o Trzaskowskim.

1 polubienie